Изчерпан

Автор Тема: Изчерпан  (Прочетена 518 пъти)

НиколаСтаниславов

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Изчерпан
« -: 05 декември 2017, 03:04 »
Какво правите когато се чувствате изчерпани или изпитвате пълна липса на муза?? :/

JaneEm

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Изчерпан
« Отговор #1 -: 05 декември 2017, 09:21 »
Аз лично изчаквам музата да дойде :) Не я насилвам.

La-reina-roja

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #2 -: 09 декември 2017, 00:04 »
Сядам да пиша курсова и музата за поезия сама си идва.  :D :D :D

JujuBuju

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #3 -: 10 декември 2017, 00:24 »
Чета. Чета много - любими и нови автори. Чета всичко, което ми попадне.

Й.Владимиров

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: 11 декември 2017, 20:15 »
Не си изчерпан, ако се съди по възрастта на снимката ти. Може би не пишеш това, което искаш. Понякога човек трябва да се съобразява със себе си, а не с читателите. Музата най-лесно се разваля (при някои автори), когато съзнанието разбира безсмислието на издаването на книга в България. Издателствата си дават задните части за чужди писатели, а собствените сънародници отбягват. Сякаш в американския ум, например, има нещо повече. Глупости! Просто бизнес. И тъй като задаваш въпрос във форум, ще си позволя да изкажа едно вулгарно съждение относно музата. Ако не ти става понякога, не търси причината в себе си, търси я в това, което е причината да не ти стане, да речем – някоя девойка; не ти харесва, не става. Това е музата.

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 179
  • откровена до болка
« Отговор #5 -: 15 декември 2017, 23:09 »
Горката муза! Нали си е от ж.р. - пак девойката виновна! Всички в кал -  ти в бяло!

Изобщо не е така - случва се на всички, дори на най-великите - както си разбрал музата е нещо много, много капризно! Иска си отглеждане и грижи. Забързани във всекидневието си, стрес след стрес - достатъчно е само да стъпиш на пешеходната пътека и край теб да профучи поредното нахално возило и стреса е готов. Това когато се понатрупа - музата се скрива. Просто се изчакай и не мисли за писане. Наистина чети и се наслаждавай на език, стил и т.н. Успехи!
« Последна редакция: 21 януари 2018, 23:35 от esenna »

Й.Владимиров

• Новак
  • *
« Отговор #6 -: 16 декември 2017, 10:34 »
Есена, в настроение съм, иначе щях да ти кажа, че едва разтълкувах мисълта ти. Или аз съм тъп, или ми трябват пет прочита, за да разбера посланието ти. Муза като муза. Или можеш нещо, или не. Муза трябва на този, който не може.

ВечнатаЛия

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #7 -: 16 януари 2018, 17:23 »
Хващам се, че все по-често се чувствам така. Но да ти кажа честно, Никола, мисля си, че към края на годината липсата й е най-силна. Това е време за равносметка, време да теглиш чертата, да се замислиш. Когато реших да си поставя цели за новата година, не намерих муза и вдъхновение дори за това. Мисля, че е от самия период. Изчакай. Пишеш прекрасно, не се тревожи, това, което имаш, не се губи ей така. Дай си време.

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 179
  • откровена до болка
« Отговор #8 -: 21 януари 2018, 23:40 »
Их, ма майка!
Аз пък не разбрах - кой  е изчерпания - Никола Станиславов или Йоско Владимиров?
И ти ( Й. В. ) да не би да си литературен бог, че това музи и т.н. не са ти нужни - ти можеш всичко? Е, не можа да разбереш 4 - 5 изречения от една простосмъртна, ама другите неща ги нюхаш - ум да ти зайде! Брава!
« Последна редакция: 21 януари 2018, 23:41 от esenna »

Й.Владимиров

• Новак
  • *
« Отговор #9 -: 24 януари 2018, 07:54 »
Товвахйнон тох навав т ннахафтам нотн т гегигфа нанохотг х вамивмямя мь.

Схвана ли мисълта ми, Есена, или само аз си я схванах?

moon11

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 10
« Отговор #10 -: 21 февруари 2018, 19:06 »
Когато това се случи гледам сериали или излизам навън и се срещам с приятели. Опитвам се да се заредя отново с позитивна енергия.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.