Критерии за оценяване на произведенията

Автор Тема: Критерии за оценяване на произведенията  (Прочетена 271 пъти)

me6

• Маниак
  • Публикации: 62
Искам да повдигна тема , с която да се опитаме да определим критерийте , по които се оценява музиката.

1. Дали музиката е сътворена от автора , или е музикално инженерство.
2. Издържана стилова линия / концепция /
3. Аранжимента , ползване на различни инструменти и съчетанието им в микса.
4. Музикалните качества на изпълнителя.
5. И накрая , качеството на звукавата картина , постигнато при миксирането и мастера , като краен етап.

Според мен това са критериите по-които трябва да се замисли всеки , преди да оценява нещо.
Със сигурност съм пропуснал доста неща , но заедно може да ги попълним. И да помогнем , като се оценява нещо да е реално и стойностно.
И най-важното , всички по-горе изброени неща , са напълно във възможностите и сетивата на всеки един от нас. Независимо дали има специални познания по музика или е просто слушател.
« Последна редакция: 08 юни 2018, 17:42 от me6 »

nickkoll

• Закоравял потребител
  • Публикации: 28
Точно за това са коментарните полета под произведението.Аз наскоро мислех да задам въпрос на автор под негово пройзведение/цялото направено от семпли/в коя тоналност е :) Но не ми се спори с хора,които само ще ми вдигат кръвната захар :) Ето един допълнителен критерий под произведението автора да напише акордите,та и ние да можем да го изсвирим :)

me6

• Маниак
И като не знае  акордите , да приложи снимка на машинарията  и да посочи , е те тука натискам  !

nickkoll

• Закоравял потребител
  • Публикации: 28
То сега и на таблет става...какво да ти показват таблет :) Не си ли виждал ?

me6

• Маниак
Не е хубаво да смесваме и политиката , ама и в музиката , като че ли джендърите са в акция.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.