Онлайн магазин за книги - как да постъпя?

Автор Тема: Онлайн магазин за книги - как да постъпя?  (Прочетена 272 пъти)

TheEconomist

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Привет! С мои братовчеди сме решили да правим онлайн магазин за книги и да вложим в него. Целта ни е да го популяризираме възможно най-много, за да го знаем всеки потребител. Намерили сме и екип, който ще ни помага за някои неща. Имаме няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.   Кой вариант е по-добър  - да купим нов домейн или стар. Четох доста и все повече хора ми казаха да закупя такъв с история, защото по-бързо ще може да се позиционира в търсачките. Ако е така, от къде мога да купя и каква ще е неговата цена?
2.   Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.   В Интернет четох и за така наречените спомагателни блогове. Актуално ли е все още това, защото видях, че всички имат различно мнение по този казус. Аз лично бих рискувал, за да видя какъв ефект ще мога да постигна. Тук отново стои въпроса как точно да я направя – с чисто нови домейни или със стари.

Solas

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
Re: Онлайн магазин за книги - как да постъпя?
« Отговор #1 -: 17 август 2018, 19:30 »
Здравейте,

Историята на един домейн за търсачките е хубаво нещо, но е излишно оскъпяващо (не) удоволствие.
Пояснявам защо.
Първо - домейн името не винаги отговаря на желаното от вас, напълно.
Второ - ако зад него е стоял сайт, то той вече има аудитория с очаквания, и е напълно възможен отливът.
Трето - пренаписването на кода, инсталация на нов CMS, или казано на български, система за управление на съдържанието, а също така промяната на съдържанието в сайта, или мета таговете, винаги води до слизане назад в резултатите на търсачките и падане на пейдж ранг.
Четвърто - ако домейнът не е носил съдържание, а е закупен с цел да бъде препродаден, то ще платите излишно парите за възрастта на домейна, без да има реална стойност зад това.

Препоръката ми е, да си закупите нов домейн, какъвто точно на вас ви харесва.
Започвате нещо ново, напълнете му името с Вас и си създайте Вашата уникалност.
След това работата по оптимизация и популяризиране не е еднократен акт, а дълъг и трудоемък процес, с който е добре да се ангажира човек от вас, за да може да е наясно в кой момент къде сте и защо.

Поздрави,
Иван

zirgs

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Онлайн магазин за книги - как да постъпя?
« Отговор #2 -: 24 октомври 2018, 16:11 »
Здравейте!

Аз имам друга теория относно домейни и ще се изкажа и ще споделя мнението си от личен опит.

Преди няколко години купувах само нови домейни за собствените си проекти, но от година и половина някъде купувам само такива с история и линкове. Те се класират много по-лесно и по-бързо, защото вече са съществували и имат някакви линкове. Разбира се гледам да са тематични. Например последният ми проект беше за училищни материали и си взех домейна на някакво училище от https://domeinite.bg/ за около 150 лв. мисля. За около 3 месеца без нищо друго да правя сайтът беше на първа страница. Същото е почти и с останалите проекти.

Така, за линковете аз ползвам https://linkove.bg/. Те могат да ти предложат на вскякава тематика и с добро качество. Имат и за чужбина. Мисля, че ще ти свършат и на теб работа. Аз съм си отделил 100 лв. всеки месец и си вземам годишни линкчета :)

За сателитните сайтове също мисля, че действат. Няма как. Въпросът е да са тематични. Купи си няколко домейна за по 30-50$ от https://seo.domains/ и им сложи един WP. остави ги 1-2 месеца и след това си пусни линкове към твоя сайт. След това може да продължиш с още и по-скъпи. Може също така да започнеш да продаваш и по този начин ще си избиеш инвестицията.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.