Популяризиране на Предизвикателствата (дискусия)

Автор Тема: Популяризиране на Предизвикателствата (дискусия)  (Прочетена 204 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 822
Здравейте.
Преди почти две години направих платформа за предизвикателства в сайта.
Така като гледам не работи толкова зле и е интересна част от сайта.
Обаче някак си ми се струва, че тези предизвикателства остават незабелязани от масовата част от сайта, главно си се посещават от един кръг хора, които си ги знаят.
Според мен проблемът се корени в интерфейса някъде и ми се ще да дискутираме някакви идея как могат да се популяризират сред останалите потребители чрез някакви промени в интерфейса, без това да е натрапчиво, разбира се.

Ще започна с някои идеи:
1. Известия до последователите на даден автор, при качване на негово произведение в Предизвикателство.
2. Известия до всички участници и гласували при публикуване на ново произведение в предизвикателство. (Това на мен ще ми е много удобно, тъй като обикновено прочитам какво има качено, гласувам за любимото и после забравям да се върна преди крайния срок да прочета и новите и да си сменя гласа евентуално)
3. В списъците на отделните раздели(катгории), най-отгоре да излизат произведенията, публикувани в конкурс през последните 3 дни, обозначени по подходящ начин.
4. Нещо да се сложи на главната страница? Примерно всеки нов конкурс да се обявява там за няколко дни.
5. Да се окуражат хората да споделят линкове към произведенията участници и към страницата на предизвикателството във социалните мрежи.
6. Платена реклама във Фейсбук на предизвикателство, насочена към хора със сходни интереси.
7. ? (вие сте...)

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 192
  • откровена до болка

Всички тия предложения са много добри идеи, на мен особено ми допада - известия изпращани до последователите и до отделните категории в сайта.
Мисля си дали би могло по някакъв начин "предизвикателства" в поезия и проза да се свържат с изобразително изкуство, фотография, музика? Давам пример на прима виста, разбира се - спечелилият конкурса задава темата си , за която се обявява предизвикателство за картина, фотос или  музика подходяща за съответната тема - така ще има кратки - блиц конкурси за 5 дена, от другите раздели и това ще прави участниците по-съпричастни? А и ще ги стимулира да очакват задаването на нова тема, за да могат да се включат със свои творби в предизвикателство, чийто резултат излиза на шестия ден от задаването му.  Спечелилата картина напр. ще съпровожда обявата за даденото предизвикателство. С тия телефони и компютри по-младите все търсят някакви изображения:)
И отново предлагам да има предизвикателство за кратка проза - има си админ на прозата, той знае как да се изготвят правилата му - да се провежда напр. един път на три месеца, убедена съм, че ще има интерес и от пишещи и от четящи.

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 192
  • откровена до болка

Мисля, че трябва да се възобнови и предизвикателството за есета.
Предлагам пак да е периодично, като всички правила остават същите - само темата да се обявява на съответната дата - месец. Много добри есета бяха написани.

LiaNik

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Аз съм за 1,2 и 4 предложение. Може и само т.2 и т. 4, мисля.
Но и идеите на esenna са много добри. Като изпълнение може да е пак като бутончето с препратките. Наистина е ненатрапващо се, но се вижда и лесно може да се използва. :)

Ambrouse

• Маниак
  • Публикации: 71
Периодът от два месеца не е хубаво нещо. Добре е да има някакви символични награди, книги, нещо такова.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 560
Здравейте!
По темата...  Ще говоря само за Проза. Нека да не се самозаблуждаваме! Изброените предложения могат да донесат временен интерес. Интересът може да се покачи трайно само с покачване качеството на произведенията. За съжаление, според скромното ми мнение, качеството в последно време в раздел Проза е много ниско. Не се самозаблуждавайте от суперлативите в коментарите! Не броя някои мимолетни проблясъци. Въпросът е - как да привлечем или върнем добрите автори? Помня времената, когато все още под произведенията се появяваха и критични коментари, продиктувани от здравия разум. Тогава качеството на произведенията беше по-високо. После по една или друга причина някои трезво мислещи и добри автори се оттеглиха и настъпи „розовия“ период в сайта – без критики, без скандали, но и с лека-полека настъпваща посредственост...
Все пак мисля, че нещата не са непоправими, макар че процесът ще е труден и бавен. Като начало предложените мерки са добри. Одобрявам и предложението на Стефан за награди книги за победителите. Опитах се преди време да намекна, че това е един от подходите, осигурявайки няколко месеца наградния фонд, но... инициативата ми май не бе забелязана и не бе продължена.
За да не прозвучи прекалено негативно, искам да кажа добра дума за Предизвикателствата в раздел Поезия за деца. Там има много добри попадения! Крайно време е най-добрите от тях да бъдат събрани в алманах и издадени на хартия.
И извън темата един въпрос към админ: Защо вече две седмици предизвикателството "Еднакво начало - различен епилог" продължава да приема нови предложения, след като бе обявена крайна дата 20-и ноември и отдавна трябваше да е приключило?
Един IP адрес - един глас за произведение!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Наскоро ъпдейтвах сървъра и след ъпдейта автоматичната промяна на етапите се беше счупила.
Сега я оправих. Грешката е техническа и моя, за което съжалявам. Ако мислите, че се налага някаква ръчна корекция, само кажете каква, или да приемем случилото се като Божия намеса и да не пипаме. :)

Намирането на наградки е най-добрата идея, но е свързано с чукане по вратите на евентуални спонсори. Според мен не е толкова трудно да се намерят някакви награди, стига да има човек, който да се занимае с това, аз лично нямам тази възможност. Нямам против публикуването на името и рекламно съобщение на спонсора в предизвикателството, дори бих съдействал и за друга техническа помощ, ако ви хрумне в тази посока. Но нямам възможност да се ангажирам с нетехническата част. Трябват ентусиасти-доброволци.
Приходите от А+ не са толкова много и отиват главно за някакви неща като хостинг, ток, хардуер и не искам да ги включвам като постоянно бюджетно перо за конкурси.

Аз чета рядко и 'на моменти' и наскоро прочетох участията в посления конкурс за проза и не бяха лоши нещата по мное мнение. Ако бяха лоши нямаше да го имам този хъс да го развивам и да пускам тази тема изобщо :)
« Последна редакция: 04 декември 2018, 20:33 от admin »

Ambrouse

• Маниак
  • Публикации: 71
Мога да осигуря 3 нови книги за награди, само ми кажете къде да ги пратя. Не ми се вижда редно аз да ги раздавам на победителите. И друго. Измислете вие шевовете някаква тема, която да е въодушевяваща, дори и злободневна да е, няма лошо според мен. Има много писателски групи във Фейсбук. При наличие на награди и с малко реклама, ще дойдат хора. Но при разрастване проблем ще е, мисля, настоящият начин на гласуване. Ако не ви мързи да четете, нека публикуващите редактори и ръководството да са жури.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Не виждам нищо нередно да ги изпратиш директно, само остава твой ангажимента да следиш кой е победителя и да се свържеш с него за адреса.
Пък наградата трябва да се обяви при началото на конкурса, това може да се обсъди с модератора (Перперикон), или пък мога да ти дам модераторски права, ако искаш направо ти да обявиш предизвикателство.
Така ми се струва най-оптимизирано.
Няма нужда от някакви шефове тук, ние не сме институция, всеки, който има идея и желание, може да прави нещо. Моята част е основно в техническата поддръжка на платформата, а всяка организаторска дейност ме разсейва много.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.