Популяризиране на Предизвикателствата (дискусия)

Автор Тема: Популяризиране на Предизвикателствата (дискусия)  (Прочетена 630 пъти)

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 202
  • откровена до болка
предложение
« Отговор #15 -: 09 януари 2019, 22:10 »

Хм, от 02.01 до днес - 09.01 - осемнадесет разказа в предизвикателство "кратка проза"! Това е чудесно! Броих като накрая извадих два, които не отговарят на условията.

Пери, отново предлагам - като "премиера" на това интересно предизвикателство - да бъдат излъчени двама победители. И те двамата ще създадат  една тема, която ще зададат, което си е предизвикателство в предизвикателството!

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 565
Няма нищо невъзможно. Щом на Олимпиадата в Пьончанг в дисциплината бобслей двойки мъже на първото място застанаха отборите на Германия и Канада, с еднакви резултати от четирите манша до хилядна от секундата, защо и тук да не е възможно да се случи нещо подобно? Например двама участникА да са събрали по 34.56% за един от своите предложени разкази. Тогава ще имаме двама победителЯ и ще умуваме как да зададат една обща тема. Виж, ако имаш предвид единият да е с 34.56%, а другият с 31.20%, няма как да стане. Няма да ти обяснявам защо. Питай някой петокласник за това как се сравняват проценти!
Постът ти е провокативен, това е повече от ясно. Но все пак, тъй като теоретично е възможно, най-любезно те моля, би ли ни обяснила как виждаш двамата победителЯ да предложат една тема?
« Последна редакция: 10 януари 2019, 10:43 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

perperikon

• Форумен лъв
И още нещо, esenna. Ако смяташ, че щом като в този кръг всеки участник има право на два разказа, и едва ли не това превръща предизвикателството в многобой, не, не го превръща! Тук оценяваме разказите, а не участниците. Така че А може да има на единия разказ 35%, на другия 15%, а Б да има на единия разказ 31%, на другия - 25%, и сборът му да е по-голям от този на А, но тъй като оценяваме разказите, печели първото предложение на А. Само уточнявам.

perperikon

• Форумен лъв
И последно. Ако в Предизвикателството бяха зададени две теми, и всеки участник трябваше да публикува по един на разказ за всяка, например теми "Пролет" и "Есен", да, тогава е логично да има двама отделни победителя. Но в случая това не е така.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка
Пери,
ти с твоята "теория за конспирацията" виждаш провокативност навсякъде! Не така де, поне едно " за много години" ми напиши.
Имах предвид само едно - " кратка проза" за първи път се задава като предизвикателство и интереса е много голям, което е видно т.е. това , което написа Админ - как да популяризираме прозата в Предизвикателства, е факт. В този смисъл - ако два разказа ( на различни автори, разбира се ) имат половин или един процент разлика, да заемат първо място. Само за този кръг - защото е "ПРЕМИЕРА".
Другото, което ми пишеш - как ще се съберат много проценти, защото еди кой си написал 2 разказа - знаеш, че не съм чак толкова тъпа!
И още едно предложение - обясни на "пишещите" как да си броят знаците и интервалите - това е функция на WORD, за кой пореден път чета малък по размер разказ, но много над зададеното условие - не повече от 1 800 знака!

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Ти, Пери, като модератор ще решиш:

1. Дали да се допуснат две първи места.

2. Ако е - да, каква да бъде разликата.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

След като се пишат романи и пр. от двама писатели, какво пречи двама победители да си пишат и обединят мненията си в една тема - не виждам нищо, ама нищо сложно!

perperikon

• Форумен лъв
Доколкото ми е известно, само във Формула 1 сменят правилата в движение. И тъй като сайтът засега не е собственост на Media Liberty, победителят ще остане един, ако има разлика дори  и една стотна от процента. Пък ако ще и  дук Мандарина да се хвърли от гардероба!  :)

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка
То писането си е по-друга работа от спорта - на конкурса Кралица Елизабет се променят правилата в движение не един път!

Но щом тъй казваш Генерал Пиночет - слушам! :-\
« Последна редакция: 10 януари 2019, 21:09 от esenna »

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Имам предложение към Админ - мое лично наблюдение, не всеки може да влиза ежедневно в сайта. Понякога се случва седмици, месец, да няма възможност, пропускат да прочетат много добри творби. Аз с моето специфично работно време пропуснах един роман публикуван на части, както и други интересни творби.
Предлагам, ако има възможност да се открие нова рубрика - "От недалечното минало" или както там бъде озаглавена и да се публикуват всеки ден по една творба от всички раздели на сайта - по избор на редакторите. Имам усещането, че добри неща така си тлеят в незаслужено забвение и това би могло да ги извади на бял свят, пък който иска да чете ще влезе в профила на автора и ще се запознае и с други негови творби.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 833
Има нужда от такова нещо - да се препоръчват за четене и по-стари добри неща, още повече че качеството на новите е позападнало, обаче още не мога да измисля начина, по който да стане.
За редакторите това би било доста трудоемко и неефективно, като ще налагат и собствения си вкус и предпочитания.
Може да се ре-поства от потребителите, когато прочетат нещо, което им хареса, но тъй като сайта работи като едно малко село, където получаваш информация за всичко случващо се, не само за някакъв кръг хора, може да се минипулира и злоупотребява с това ре-постване с цел реклама.
Трети вариант е система, работеща с изкуствен интелект, препоръчваща ти произведения на база нещата, които си харесал и какво са харесали останалите хора.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Благодаря, Админ, за разбирането, добре е, че и Вие мислите така - може да се започне с най-старите регистрирани участници в сайта - по едно тяхно произведение, така постепенно ще се обновяват идеи, мисли, може да се избират и измежду любимите произведения на участниците, а и това с изкуствения интелект е интересно. Сигурна съм че идеята ще се избистри и ще го направите, още веднъж благодаря!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 833
Е, не са ни толкова зле разказите, хайде сега, аз съм се абонирал за няколко автора и ги следя с интерес, както и от време навреме откривам и нови таланти.

Дойде ми една идея - като награда от предизвикателството да се направи аудио прочит на произведението победител. А защо не и на първите 2-3.
Така с един удар - два заека: популяризираме хем прозата, хем прочитите.

Само се търсят доброволци-рециталци, които да запишат прочита.

Много ще ми е удобно като читател, без много свободо време, да си слуша разказите докато шофира примерно. :)

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.