Класиране на произведения!

Автор Тема: Класиране на произведения!  (Прочетена 609 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 904
Re: Класиране на произведения!
« Отговор #15 -: 09 септември 2019, 18:01 »
Когато на предизвикателството е зададен алгоритъм за класиране "Процент гласували", това означава, че се извършва по процент дадени гласа от всички хора, които са чели произведението.
Бройката прочити, която участва във формулата не отговаря и е по-малка от прочитите, които се показват на произведението, тъй като там не влизат прочитите от нелогнати потребители, както и прочити на един потребител, направени в различни дни.

di_t

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #16 -: 08 октомври 2019, 18:28 »
При конкурс е най-справедливо и честно да не се допускат коментари под творбата. Това влияе на гласуването.
Всеки има глава и да прецени сам. Няколко екземпляра като пишат - Велик си за някой и да не е толкова ВЕЛИК, много ясно е .... какво ще стане в КОНКУРСА.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 587
« Отговор #17 -: 08 октомври 2019, 21:00 »
Готово. Махнах го. Нямам правата да изтрия и моя ответен коментар, иначе бих го сторил. Подкрепям те, и аз съм против коментарите до приключването на гласуването. Против съм и оценките до гласуването. Но тогава няма да може да се шляпат И единици и жлъчни клеветнически коментари, които първо очернят, а после дори и да са неверни, си остават, нали? :)
« Последна редакция: 08 октомври 2019, 21:11 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

Bistra_Stoimenova

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #18 -: 08 октомври 2019, 21:33 »
Готово. Махнах го. Нямам правата да изтрия и моя ответен коментар, иначе бих го сторил. Подкрепям те, и аз съм против коментарите до приключването на гласуването. Против съм и оценките до гласуването. Но тогава няма да може да се шляпат И единици и жлъчни клеветнически коментари, които първо очернят, а после дори и да са неверни, си остават, нали? :)

Абсолютно, така ще бъде най-честно.

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 141
« Отговор #19 -: 09 октомври 2019, 13:18 »
При конкурс е най-справедливо и честно да не се допускат коментари под творбата. Това влияе на гласуването.
Всеки има глава и да прецени сам. Няколко екземпляра като пишат - Велик си за някой и да не е толкова ВЕЛИК, много ясно е .... какво ще стане в КОНКУРСА.
Да, звучи логично. Макар че това според мен означава, че конкурсните творби изобщо няма да се коментират. Тоест авторът ще остане без обратна връзка. Не че е невъзможно, но колко са хората, които ако не напишат коментара си след прочит, ще се върнат да коментират след месец и ще дори дали ще си спомнят какво са мислели да напишат, ако не прочетат отново?
Пример от сегашно предизвикателство:
 "Категория Проза
Начало 4 октомври 2019 г., 16:11 ч.
Край на кандидатстването 20 ноември 2019 г., 23:59 ч.
Край на гласуването 25 ноември 2019 г., 23:59 ч. "
Ако днес съм прочела разказ от това предизвикателство, дали след 25,11 ще се върна да коментирам? Говоря за смислените коментари. Иначе, да, за поздрав и за "аз гласувах за теб" вероятно ще се намери някой.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.