Дискусия: За оценките!

Автор Тема: Дискусия: За оценките!  (Прочетена 10094 пъти)

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
« Отговор #15 -: 01 март 2005, 23:33 »
Непрекъснато се правят подобрения и има доста сериозен контрол за манипулации, а и ми се струва, че тези опити вече са наистина рядко явление, което е и най-важното.
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

comforter

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
Не знам, не знам...
« Отговор #16 -: 02 март 2005, 00:32 »
Аз бързо се разочаровах от сайта и карам във форума по инерция...
Надявам се да греша...
Ще изчакам да мине време...
Може да опитам пак...
Честно казано - може да бъде много по-добре, но тогава за графоманите ще трябва да се прави отделен сайт. Те обаче искат да са при другите и да се бъркат в техните работи и т.н.
Е, това е само мое впечатление - не претендирам за изчерпателност и абсолютност на изводите...
Както винаги - хубава идея, но побългарена...
Важно е да не ти дадат да се измъкнеш от кацата с катран - като във оня виц...
Дано нещо се промени, но съм песимист в това отношение!
Както и да е - усмивки!:-))))
Истината е една - само тази, която приема конкретната личност!

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #17 -: 02 март 2005, 01:36 »
И какво те разочарова? Да не би да имаш себе си за величие, че да не допускаш публикуването на други автори? Може би нашите публикуващи редактори не са достатъчно добри ли? Или някой ти е написал лош коментар и сега се чудиш как може такова нещо и хоп ние сме лошите. Всеки от нас знае, че може по-добре и затова се работи, но всяко нещо изисква време както , за да бъде направено, така и да бъде възприето от потребителите.
Cut it out.

comforter

• Редовен посетител
  • **
Какво ли...
« Отговор #18 -: 02 март 2005, 02:59 »
Приятелю, нямам себе си за величие...
Може би съм очаквал повече от този сайт именно защото познавам някои от публикуващите редактори...
Коментарите са едно, а думички като "педераст" или други подобни са друго.
Нямам нищо против жаргона и псувните - аз също ги използвам всеки ден! Но... не и тук! Или ти би се съгласил да ти кажа: "Слушай пръдльо, за какъв се мислиш, че ми даваш акъл, копеле?"
Допускането на такива "коментари" в даден сайт е признак не за свобода или липса на цензура, а за безпомощност от страна на редакторите и всички, които се грижат за сайта.
Защо да споделям нещо от творчеството си в този сайт, ако в него ще има не коментари, а махленски препирини и псувни? Защо? Кажете  ми поне една разумна причина...
Именно поради това веднага си поправих грешката:-)
Аз добре познавам нежеланието на хората да приемат, че някой може нещо повече от тях, даже имам представа и в какво може да се изрази... но не ми се иска да изпитвам това допълнително и тук.
Сайтовете, които държат на своя имидж постъпват малко по-различно - дори и българските. Има няколко такива - огледайте се!
И така, защо да остана тук?
Знам, че, вероятно,ще ми кажете "прав ти пътя, крив ти завоя" - това само ще потвърди , че решението ми да напусна сайта е правилно и своевременно.
Струва ми се, че не се стремите към качество, а само към количество на посетителите... ваша работа - може пък вие да сте прави!
Тогава наистина ще е добре да се пуснат рубрики като "графомания", "грандомания", "други мании", "копролалия" и т.н.

А всъщност, какво ви пука и това мое изказване - кой съм аз, нали? Да не би да съм величие?
Много елементарно, приятелю, е разсъждението ти! Извини ме, не се обиждай, но е така!

А аз винаги мога да прескоча в друг сайт!
Пък когато се срещна с моите познати (от сайта) ще си поговорим по-задушевно - щото те са хубави хора, но не успяват да почистят авгиевите обори тук. Макар че се стремят.

Всяко нещо с времето си и всяко време с нещото си!

Та така, приятелю!
От един бездарник и нищо незначещ графоман - привет!:-)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 895
« Отговор #19 -: 02 март 2005, 12:30 »
comforter аз вече ти казах: такива коментари и псувни учудващо и за мен самия, много, ама много рядко някой да напише, което говори за високата култура на нашите потребители, а и да има се изтриват навреме. Сега, че някой човек без работа като теб е решил да "изпробва" системата и да се заяжда е друг въпрос. Аз такива мисля, че трявба направо да бъдат изтривани.
Престани да сееш неверни работи по форума. Провокации не се толерират. Онова за "ако не ти харесва - прав ти път" наистина ти го казвам. Ти самия не си наясно със себе си: помоли ме да ти изтрия всичко свързано с тебе, защото си разочарован от сайта и няма да влизаш, и аз го направих. А сега продължаваш да се занимаваш със сайта и да пишеш неверни работи. Което говори единствено, че целта ти е да се заяждаш.
Щом си толкова велик и не искаш да се принизяваш - дръж си произведенията за тебе и си ги чети сам. Целта на сайта е не само да е библиотека с велики творби, ами и да помага на прохождащите, като по-опитните могат да им дават съвети и т.н.
МОЛЯ, мисли градивно!

comforter

• Редовен посетител
  • **
!!!
« Отговор #20 -: 02 март 2005, 12:39 »
Благодаря за всичко!
Така си и мислех...
Останете си със здраве!

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #21 -: 02 март 2005, 16:02 »
Между критика и заяждане е огромна разликата. Едно на ръка, че не си правите труда да прочетете дискусиите, които са водени във форума по повод оценки и коментари, а и сега ми се развиват възможни сценарии и какво щяло да стане, ако някой ти сложи псувня като коментар. Дай си тук линк към тая обида, която те е издразнила и по този начин ще ни помогнеш да си свършим по-добре работата. Но да ми казваш, че имало псувни и тн без да ми посочваш къде е това нещо е няма как. Отделно за подобни неща си има начин да се решат, но някой пак не е си е прочел и говори наизуст. Има си ред за оплакване и правилник на сайта, където черно на бяло пише какво и защо се прави. Отначало мислех, че имаш някакво желание за градивна критика, но все повече се убеждавам, че седиш във форума просто, защото си нямаш друга работа и се заяждаш с администраторите. Сега да очакваш да ти се молим да седиш на сайта е най-малкото супер глупаво, защото не показваш грам желание да помагаш за развитието и обогатяването му. Това, че още ти позволяваме да говориш глупости, без никаква аргументация би трябвало да ти говори нещо. И ако си толкова недоволен, защо не си направиш труда да пратиш писъмце на публикуващите редактори или модераторите, за да ти решим проблема?

@ adonis - Защо реши, че не приемаме критика? Може би не си забелязъл, че дори и аз често критикувам някои неща дори и във форума? Всяка критика или предложение се обсъжда и ако сметнем, че е добре за сайта го правим. Примери за това има много - достатъчно е да прочетеш дискусиите във форума и ще разбереш.
Cut it out.

comforter

• Редовен посетител
  • **
Благодаря, Адонис!
« Отговор #22 -: 02 март 2005, 16:07 »
Благодаря, Адонис!
Ти успя да кажеш с няколко думи това, което аз се опитвах да обяснявам надълго и нашироко...:-)
Бъди здрав, приятелю!

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #23 -: 02 март 2005, 16:10 »
И чие отношение Ви пречи?
Cut it out.

comforter

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #24 -: 02 март 2005, 16:18 »
Double-D,
"Между критика и заяждане е огромна разликата."
Вярно е, само не си личи, че ти я познаваш тази разлика - и не се заяждам, а казвам само: не си личи, че ти познаваш разликата между критика и заяждане!
А за публикуващите редактори - бъди спокоен! Ще им драсна по едно писъмце - те са интелигентни момичета! И най-важното е, че мислят позитивно, и се изказват без капчица агресия, която, приятелю, при тебе е в излишък - това също е очевидно!
... И пречи на развитието на сайта, между впрочем!:-)
Ти въобще усмихваш ли се?;-)
Хайде, покажи ни и другото си лице!:-)
Откъде знаеш, че не съм жена, например?:-))
Пак ли така щеше да се държиш?;-)
Помисли си добре преди да отговориш!:-)))))

Хайде, усмихни се!
Няма начин да няма начин да не можеш!:-))))
;-)

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #25 -: 02 март 2005, 16:47 »
Хахаха мен доста потребители на сайта ме познават и ги питай дали съм агресивен :) Но специално на подобни провокации като твоите, които са с цел да внушават лъжи на потребителите, едва ли очакваш да ти отговарям с усмивки. Ако желаеш, разгледай другите теми по форума и ще разбереш, че си на грешен път спрямо мен. Но не очаквай, че ще поощрявам изказвания като тези, които правиш в тази тема. И в тази връзка за мен пола ти няма никакво значение. Та в случая ти отговарям в качеството си на администатор и главен модератор на "Откровения" и ти казвам първо чети и мисли, а после приказвай. А ако искаш да ме опознаваш, плюеш или квото и да е си има лични съобщения. На тези спореве мястото не им е в темата за оценките.
Cut it out.

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #26 -: 02 март 2005, 22:37 »
Това, че тези мнения са изтрити показва само, че екипът на "Откровения" си върши работата и контролира спазването на културния тон между потребителите. В крайна сметка ние не можем да спрем някой да напише глупост, но можем след това да вземем мерки и в този смисъл би трябвало да сте доволни от нашата работа. Не съм видял да е казал пример за тия неща, които сега обсъждаме и затова твърдя, че целта е заяждане с нас. А ако беше постъпил както останалите с линк и точно формулиран проблем, нямаше да се стигне до тук.
Cut it out.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 895
« Отговор #27 -: 02 март 2005, 23:09 »
comforter, още едно мнение по темата и си аут! Не ме интересува.
Сега няма да занимаваш целиа форум със себе си.

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #28 -: 03 март 2005, 12:47 »
Никой не му е забранил да изкаже мнението си, но той просто прекалява и не виждаме нищо конструктивно. А за линка, който си дал, не мисля, че трябва да се очаква от нас да правим редакцията по следните причини:
1. Произведението е скандално и е събудило дискусия и явно е написано с подобна идея. Предполагам, че автора е бил наясно, че може да получи такива коментари, или поне не се е оплакал  от тях.
2. Ако имаш нещо против публикуваното произведение, първо трябва да се обърнеш към публикуващите редактори, защото ние администратторитене не сме експерти и най-много да влезем в противоречие с редакторите.
3. Това произведение е по-скоро изключение и поредената от него дискусия е оставена на сайта, макар, че практиката по принцип е да се мести дискусия от подобен тип във форума. С течение на времето се оказа, че е по-добре тези дискусии да се оставят под произведенията.
4. Никъде не видях да бъде оставен коментар от типа "Ти с П......ст!" без пояснение. Всеки се е аргументирал, и е застанал зад думите си, което мисля, че ще е цензура, ако го изтрием.

Мога и още причини да ти дам, но мисля, че като интелигентен човек разбираш, че именно тук даваме почти пълна свобода на всеки да изрази мнението и в тази връзка изказванията на comforter бяха напълно неверни и некоректни. Айде със здраве и не подхождайте по типично българският начин "най-мога да намирам маана", а помагайте с коментари и градивна критика за развитието на сайта.
Cut it out.

Grimoir

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
« Отговор #29 -: 19 юни 2005, 23:12 »
Цитат на: Дарко
Съфър сигурно искаш да кажеш, че стихотворението не ти харесва по тези причини защото в днешно време няма такива ограничения нито в ритъма (той може да се променя всякак) нито пък римата е от особенно значение. Изкуството е творчество. Творчеството е свобода. Не ти харесва ами кажи и просто "не ми харесва" и не и казваи как да пише. Мен лично ми харесва смяната на риъма както и липсата (понякога) на рима защото привличат вниманието и правят нещата по необикновенни. Това за мен е изкуство, ако се спазва строгия ритъм и перфектните рими вече бие на фабрична поезия.

Едно стихотворение може да е хубаво и  без рима, но пак трябва да звучи като стихотворение. И като не е спазена еди-коя си стъпка не означава, че не трябва да има ритъм. И както едно стихотворение може да е уж перфектно , а всъщност да е "фабрично", така и повечето "свободни" са пълни бози... според мен.
If Freaky Fred Found Fifty Feet of Fruit and Fed Forty Feet to his Friend Frank how many Feet of Fruit did Freaky Fred Find?

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.