Аз, моя милост и троя

Автор Тема: Аз, моя милост и троя  (Прочетена 2980 пъти)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
Аз, моя милост и троя
« -: 26 май 2004, 17:13 »
Ммм, хареса ли ви филма бе хора? Според мен сценария беше далеч по-малко "изнасилена версия" от този на "Елена от Троя", но пак  американците за пореден път показаха липса на уважение към всичко неамериканско.
Иначе приятен филм ако подтисне човек бликналото възмущение от подобна творческа изневяра. Все едно аз да хвана да редактирам вергилиевата "Енеида" просто защото си мисля, че ще стане по-добре.

Бел. авт. - разбирам, че при адаптацията се налага да се правят промени, но съм гледал филми, които много повече се придържат към книгата по която са правени.

P.S. Лично на мен филмът ми хареса.

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
Аз, моя милост и троя
« Отговор #1 -: 27 май 2004, 18:28 »
Бих препоръчал на всеки да гледа филма, защото на фона на всичките бози, които всяка година обират награди този поне си струва парите и усилията вложени в него. Актьорите играят страхотно и според мен никoй не може да остане безразличен към Хектор, изигран перфектно от Ериц Бана(пък и всички останали). В резюме - Гледайте филма е задължителен!

Текстът е редактиран. Пишете на кирилица!!
стефанова
« Последна редакция: 30 август 2006, 14:03 от stephanova »
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

_FioNa_

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
Аз, моя милост и троя
« Отговор #2 -: 18 юни 2004, 13:02 »
Според мен филма е типична американска адаптация на една чудесна история. :roll: Класиката в жанра за типичен епически филм с масови сцени си остава "Гладиатор".Не казвам,че сюжета в Троя липсва...но не е усъвършенстван достатъчно.Това се дължи може би отчасти и на нескопосаната игра на Брат Пит,който в този филм се изложи,като Дейвид Бекам пред дуспа :D  :D  :D
Нищо лично и към двамата :P
Две хубави очи...
Душата на дете в две хубави очи.
Музика,лъчи...
Не искат и не обещават те.

Simba

• Форумен лъв
Аз, моя милост и троя
« Отговор #3 -: 18 юни 2004, 19:03 »
Цитат на: _FioNa_
Според мен филма е типична американска адаптация на една чудесна история. :roll: Класиката в жанра за типичен епически филм с масови сцени си остава "Гладиатор".Не казвам,че сюжета в Троя липсва...но не е усъвършенстван достатъчно.Това се дължи може би отчасти и на нескопосаната игра на Брат Пит,който в този филм се изложи,като Дейвид Бекам пред дуспа :D  :D  :D
Нищо лично и към двамата :P

Браво, най сетне един човек който мисли като мен!

Anonymous

• Гост
Аз, моя милост и троя
« Отговор #4 -: 22 юни 2004, 13:41 »
Филма e  страхотен. Артистите са страхотни.

joinmeindeath

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 15
Аз, моя милост и троя
« Отговор #5 -: 26 юни 2004, 18:32 »
И Брад ПИт е страхотен.И Орландо Блум.И пичът,който игра Херкулес.Само че самият филм никак не ми хареса...ма поне на хубави мъже се нагледах 2 часа и половина...
To cry is to know you`re alive,
but my river of tears has gone dry...

Simba

• Форумен лъв
Аз, моя милост и троя
« Отговор #6 -: 26 юни 2004, 21:08 »
Е ако е за хубавите мъже, можеше да гледап и някое ревю на мъжко бельо по Фешън ТиВи, хем щеше да ги гледаш по-разголени.  :D  :D  :D  :D .

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
Аз, моя милост и троя
« Отговор #7 -: 27 юни 2004, 01:35 »
Баси майката и Херкулес ли го имало в Троя !!!!!!!!! Брех аз пиян ли съм бил или Хектор се казваше? Ех ако поне гледаше филма вместо да си мислиш за това колко са яки мъжете ... :) Но карай, виждам че спора отива далеч от филма :)

Редакция от стефанова
Пишете на кирилица!
« Последна редакция: 30 август 2006, 14:05 от stephanova »
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

joinmeindeath

• Редовен посетител
  • **
Аз, моя милост и троя
« Отговор #8 -: 27 юни 2004, 17:44 »
мхм,вярно,че беше Хектор...;) Аз ги бъркам...Не Хектор и Херкулес,по принцип бъркам думи...като не се сещам за някоя,я замествам с подобна по звучене или значение... :roll: от малка съм си така...иначе- нямам тв,за да гледам фешън тв  :lol: пък и си имам мъж,не ми трябва да гледам други по бельо ( малеееееееее,от кога съм станала такава праведна???),били те и на телевизор...(като гледах Троя,още не бях с него: :twisted: )
To cry is to know you`re alive,
but my river of tears has gone dry...

Simba

• Форумен лъв
Аз, моя милост и троя
« Отговор #9 -: 27 юни 2004, 18:58 »
joinmeindeath, направо изби рибата с това изказване.

impure_blood

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
Аз, моя милост и троя
« Отговор #10 -: 09 юли 2004, 02:15 »
Олеее, искрено се радвам, че има хора, които споделят мнението ми за брад пит. Любовник на Брезеида - прекрасно, ама Ахил - никак не го докара. И как са могли да го изберат, имайки предвид останалите... А пък Орландо е баси лигльото. Признавам си, че нищо не разбирам от кино... и затова се учудвам, че тук виждам мнения различни от "Брад пит направи страхотна роля" .... с което аз съм изобщо несъгласна. Както и да е. Елена беше хубава, това да. Ама пък чудно ми е къде бяха хубавите мъже. Орландо като елф го докарваше някак, ама в Троя... Лично мнение.

Дарко

• Форумен лъв
  • Публикации: 322
Аз, моя милост и троя
« Отговор #11 -: 09 юли 2004, 06:41 »
Уважавам Брад Пит, но в комедиите го бива повече, или в типичните си роли на печения тип  :) Тук по скоро "Гладиатора" по щеше да върви.
между къщите и призрачните хора

Присъствие струя от очевидности

видях през нереалните си действия

Зайче

• Редовен посетител
  • **
Re: Аз, моя милост и троя
« Отговор #12 -: 17 октомври 2007, 22:38 »
На мен филма ми хареса, интересен е, а и актьорския състав е добър!
Не вярвам в чудеса, разчитам на тях! :)

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.