ПЛАГИАТСТВО!!!

Автор Тема: ПЛАГИАТСТВО!!!  (Прочетена 9673 пъти)

горицаЗелена

• Гост
ПЛАГИАТСТВО!!!
« -: 19 ноември 2004, 22:06 »
Днес попаднах на едно стихотворение - "Любов ли е", което ми хареса и събуди интереса ми към авторката му - valq (Валерия Дишева). Затова потърсих и други нейни неща в сайта. Това, което прочетох, ме накара да изтръпна, не, защото беше лошо, а защото не беше нейно! Тук открих стихове на поетесата Мая Дългъчева, публикувала и в "Словото" - "Пълнолуние" и "Страст", на Кремена Божидарова - почти по-голямата част от публикуваното. Направих си труда да потърся в мрежата и част от другите и стихове и ги открих -откраднати от един начинаещ поет - Даниел Атанасович - "Липсваш ми", от Мариана Джиновска "Любов ли е" и "Дано ми простиш" и , забележете, на Петя Дубарова - "Звездичка". Подобна наглост не бях срещала! Плагиатството е обида към всички, към авторите, към читателите , но най-жалки, разбира се, са самите плагиати, защото не уважават себе си!!! Това е сайт за лично творчество и подобни прояви са недопустими!

lanfear

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 21
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #1 -: 19 ноември 2004, 22:32 »
Много грозно наистина!

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #2 -: 19 ноември 2004, 23:55 »
Цитат
Изтрити са следните ви произведения, поради плагиатство:

"Липсваш ми" (П.К. Яворов - "Благовещение")
"Звездичка" (Петя Дубарова - "Звездичка")
"Мечти"
"Молитва" (Кремена Божидарова)
"Твоя" (Кремена Божидарова)
"Сълза" (Кремена Божидарова)
"Обичана" (Кремена Божидарова)
"Намерих те" (Кремена Божидарова)
"За двама" (Кремена Божидарова)
"Спомени" (Кремена Божидарова)
"Аз" (Кремена Божидарова)
"Остани" (Кремена Божидарова)
"За теб" (Кремена Божидарова)
"Мигове" (Кремена Божидарова)
"Закъсняла тага" (Кремена Божидарова)
"Вяра" (Кремена Божидарова)
"Небе" (Кремена Божидарова)
"Обичам те"
"Пълнолуние" (Мая Дългъчева)
"Страст"
"Любов ли е" (Мариана Джиновска)
"Знаеш ли?" (Гергана Георгиева)
"Сделка с дявола" (Гергана Георгиева)
"На моята любов" (Гергана Георгиева - "На моята невъзможна любов")

Тъй като от 27 произведения 25 са доказано плагиатство бяха изтрити и останалите две:

"* * *"
"Едва ли"

До вземането на решение от администрацията ваши произведения няма да бъдат публикувани.

Администратор: suffer_angelus (Иван "Simba" Атанасов)

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #3 -: 20 ноември 2004, 00:03 »
Браво на Симба за бързата реакция! Хора, разберете, че с плагиатство няма да постигнете нищо. Този сайт не е с комерсиална цел, а и какво е удоволетворението да четеш комплиментите за някой друг? А това с Яворов е ебати наглото действие  :evil:  :evil:  :evil:
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

lanfear

• Редовен посетител
  • **
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #4 -: 20 ноември 2004, 00:09 »
Чудя се дали не е възможно някой да се е объркал и да си е помислил че това е сайт за публикуване на любими стихотворения, а не на авторски. Ако е така не мога да ги съдя. И дано това да е истината, а не плагиатство, защото би било много грозно, пък и глупаво.

Double-D

• Форумен лъв
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #5 -: 20 ноември 2004, 00:10 »
Цитат на: lanfear
Чудя се дали не е възможно някой да се е объркал и да си е помислил че това е сайт за публикуване на любими стихотворения, а не на авторски. Ако е така не мога да ги съдя. И дано това да е истината, а не плагиатство, защото би било много грозно, пък и глупаво.

Я погледни логото на сайта! Още с влизането пише - Сайт за ЛИЧНОТО творчество. За плагиатство няма оправдание.
Cut it out.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 875
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #6 -: 20 ноември 2004, 00:11 »
Аз внасям предложение към администраторския съвет за изтриване на потребителя, заедно със всичките и произведения. Не става  дума за еднократен опит все пак, това са много произведения. Любопитен съм да чуя и нейния мотив да го направи.

lanfear

• Редовен посетител
  • **
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #7 -: 20 ноември 2004, 00:14 »
Вярно, така е ама пък хич не ми се вярва да има някой толкова глупав да реши че може да публикува нещо на Яворов като свое и да си помисли че ще му мине номера. За това съм склонна да го отдам на грешка или трябва да е страхотна глупост  :scratch:

Double-D

• Форумен лъв
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #8 -: 20 ноември 2004, 00:15 »
Ами пускаме го тогава за обсъждане в админ-форума
Cut it out.

lanfear

• Редовен посетител
  • **
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #9 -: 20 ноември 2004, 00:16 »
Цитат на: Double-D
Ами пускаме го тогава за обсъждане в админ-форума

Какво имаш в предвид?
Аха не бях го прочела още и за това не разбрах.

Double-D

• Форумен лъв
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #10 -: 20 ноември 2004, 00:16 »
Отговарям на мнението на админа
Cut it out.

Simba

• Форумен лъв
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #11 -: 20 ноември 2004, 14:34 »
И нахалството е пълно:

Цитат
Здравейте suffer_angelus,
 потребител valq (Валерия Дишева) Ви е оставил съобщение чрез сайта http://otkrovenia.com
 ----ЦИТАТ: ---
 Imam tyk poblikuvani 27 stihotvorenia. Poblikuvala sum gi naskoro, no sega kogato vlizam tyk vijdam 4e ot stihotvoreniqta mi nqma nitoi edno! Iskam da vi popitam kakvo e stanalo, i dali mojete da go opravite  

Anonymous

• Гост
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #12 -: 20 ноември 2004, 15:09 »
и ти какво й отговори на уважаемата госпожица??? :evil:  :twisted:  :evil:

Simba

• Форумен лъв
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #13 -: 20 ноември 2004, 15:12 »
Ами просто отново я уведомих защо са изтрити, какво друго да направя ;)

Simba

• Форумен лъв
ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #14 -: 20 ноември 2004, 16:04 »
С 4 гласа от 4 (от 5) присъстващи членове на екипа на "Откровения" се взе решение потребителката да бъде заличена. Екипът на "Откровения" изразява дълбокото си възмущение от тази проява на един човек на възраст достатъчна за да може да различава правилно от грешно, на възраст, която дори дава възможност да гласува на следващите избори и да участва в управлението на страната, в която живеем.
Екипът беше възмутен от това че беше излъган от един член на семейството, което наричаме "Откровения", член на който вярвахме, но за жалост вече не можем да си позволим да повярваме за в бъдеще.
Екипът също така поднася извинението си на засегнатите от това гнъсно плагиатство автори, също така на потребителите, които са останали разочаровани от случая.
Обещаваме да ускорим работата по въвеждането на професионална част от екипа отговаряща за публикуването, за да не допуснем повече подобни случки. Обещаваме до въвеждането на тези хора да проявяваме максимална бдителност и ще се постараем да не допуснем подобни неща в бъдеще.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.