ПЛАГИАТСТВО!!!

Автор Тема: ПЛАГИАТСТВО!!!  (Прочетена 9675 пъти)

Kotentseto

• Закоравял потребител
  • Публикации: 46
Re: ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #30 -: 23 април 2006, 18:04 »
Хм, в сладура можеш да видиш една моя импресия, която подарих на любимия си човек за представяне... това не означава, че не е моя, има я и в този сайт. мисля, че съм склонна да се съглася с тезата, че е много трудно за  редакторите да проверяват всяка творба и повече разчитат на коректността на авторите... А лоши хора, за съжаление има.  :(

Kotarancho

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #31 -: 02 май 2006, 17:14 »
Ау бебе, ама ти си права. Вярно че ми даде за инфо в сладура една твоя импресия която аз много харесвам. Ще взема да я махна от инфото там, че току виж са те заличили от тука, щото явно има много книжни плъхчета, чели недочели, които се ровят в сладура, и сипят тук своите може би, безпочвени обвинения към потребители. Това, че дадено произведение го има и тук, и някъде другаде, не е задължително да значи, че е изплагиатствано!!!  :x

mimenceto

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #32 -: 02 май 2006, 20:22 »
Аз - като "книжно плъхче, ровещо в сладура", да се защитя, казвайки, че когато споменах на авторката тя дори не спомена за публикации другаде, така че не мисля, че обвиненията ми са безпочвени! Рано или късно истината излиза на яве !

Kotarancho

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #33 -: 02 май 2006, 21:18 »
Или може би, просто е сметнала (авторката) за ненужно да се обяснява/оправдава пред когото и да било, като осмокласничка в любов.
Аз лично никога не бих седнал да се обяснявам/оправдавам пред някой който ме е набедил, че музиката ми не е авторска и лично моя, защото си зная много добре каква е истината, а начини да се докаже такъв сорт казуси има, и те са в съда!
И пак казвам, че някой от обвиненията са МОЖЕ БИ са безпочвени. Аз смятам, че никой уважаващ себе си, и достатъчно грамотен да чете индивид не би седнал да се занимава с катерене на чужди творения, а ако има някакви съвпадения, то е просто плод на недоглеждане и небрежност или пък от фактът, че никъде няма закон или нещо подобно, който да забранява разпространението на някакви авторски материали, САМО на едно мяст в интернет. Затова не е изключено да ги срещаме и на други места освен в откровения.com, и да си мислим погрешно, че е плагиатство!

Пуполино

• Маниак
  • Публикации: 74
  • Луда, но безобидна
« Отговор #34 -: 03 май 2006, 14:52 »
Всичките стихове, публикувани от Жарава, са дело на автор Секирата и са публикувани в друг литературен сайт:

Ако по някакъв начин не ни убеди, че Жарава и Секирата са едно и също лице, в което се съмнявам, и след днешната гавра с Петя Дубарова, не знам какво да кажа....

Ако съм се заблудила по някакъв начин и обвиненията ми са неоснователни, заявявам, че ще се извиня на Жарава по начин, който тя пожелае.
« Последна редакция: 08 ноември 2010, 10:47 от admin »
Когато грехът стане хоби,
човек живее истински добре.

Моят свят
МОЯТ БЛОГ

vesi-lina

• Луд форумджия
  • Публикации: 127
« Отговор #35 -: 03 май 2006, 18:43 »
Това е нахалство!
.......vesi-lina (Веска Алексиева)  3-05-2006г. 18:38

Извинявам се за тази грешка -но тази песен е много отдавна и наистина ПОЛУЗАСПАЛА съм я минала за мой текст!
......................................................................Колкото и да искам,не мога да се съглася,че ще публикуваш ПОЛУЗАСПАЛА и няма да разбереш,че не е твое.Лошото е според мен,че ако беше истина ти можеше да го изтриеш оше докато чакаше публикуване или после...след коментарите,които момичетата обидени изтриха.А и ти преди малко изтри твоя коментар,където отговаряш на БЕЛОСНЕЖКА,че си слънчево момиче..и т.н..Повече няма да коментирам.Защо изтри коментара си? 
Djein_Ear (Джейни Тод)  3-05-2006г. 18:33

Жарава,нима можеш да сгрешиш собствените си стихове с нечии други и то на Петя?
Аз не мога да кажа, че съм кой знае каква поетеса,но не мога да объркам собственият си стил на писане и начина на изразяване,колкото и да съм сънена.
Ти не си на 20 години,а зряла жена,а жените сме винаги точни.
Извени ме,но това е моето мнение. 
dolly (Доли )  3-05-2006г. 18:29

Не може една майка да не разпознава рожбите си, колкото и много да са те. А стихотворенията са наши рожби! 
жарава (Цанка )  3-05-2006г. 18:22

Какво е това чудо?Какво се нахвърлихте само за едно стихотворение срещу мене, а и крадла и.н.т....Съжалявам но сънена съм сбъркала тетрадките си това е песен, която съм я пяла с деца и то така, че да става за музиката ми!Друг е въпросът че не е за тук - но съм я паместила по погрешка!Не можете да ме обвинявате заради една грешка и то ЕДНА ПЕСЕН!И другите ли мои стихотворения тук са НА Петя или може би на Вазов!Моето е единичен случай и техническа грешка! А слава най малко се печели по сайтовете -колкото и да ги уважавам!Извинявам се,че просто съм спала,като съм поместила тук песента!Ако сте забелязали почти не спя -повече от сова съм!Хайде прегледайте и др ми и кажете кого пък там съм окрала?!
Жалко!
Наистина това бе работа на дявола!
Защото в моите стихове Господ ми помага!
Ваша работа!
Извинявам се за тази грешка -но тази песен е много отдавна и наистина ПОЛУЗАСПАЛА съм я минала за мой текст!
Никога не БИХ КРАЛА и помествала и то тук дето много добре сте запознати с поетесите и творчествата им!
Още повече ,че това е единичен случай!
Няма какво повече да обяснявам,който иска ще ме разбере -знам че ще е трудно!
Но аз пиша музика и тектове и съм пълна с куп тетрадки с песни и стихове!
Не при всичките и двете неща са мои!
Е, станах банална.......Съжалявам!
Но за сега не знам след този случай какво бих могла вече да напиша-да творя в моят си стил,който вие много добре познавате!
Но се хванахте в тази ГРЕШКА -ЕДИНСТВЕНА!СЪЖАЛЯВАМ,А ПРЕД ПЕТЯ НАИСТИНА СЕ ПРЕКЛАНЯМ!ТЯ НЕ БЕШЕ ОЦЕНЕНА ПРИЖИВЕ .....АЗ ТОГАВА Я ПЕЕХ С ДЕЦАТА СИ!
Дяволска работа!Не мога нищо повече да кажа
.............................
Не съм писател,нито поет,но обичам стойностното и красивото!

vesi-lina

• Луд форумджия
« Отговор #36 -: 03 май 2006, 19:49 »
И още едно "признание"че е допуснала грешка като е публикувала стихото на Дубарова за нейно
.............жарава (Цанка )  3-05-2006г. 19:43

Нямам представа какво е това DAIK!
ТАМ СЪМ СЕКИРАТА, А ТУК ЖАРАВА!
И какво е нарушението?
Едно стихо на Петя съм преписала грешно тук и след това за малко влезнах да ви отговоря на "комплиментите"...не ме наведохте да се размисля,а бързах и за работа!
И какво е нарушението?
Аз съм си аз и то навсякъде -без тази тъпа дяволска грешка с ТВОРЧЕСТВОТО ТОЧНО НА ПЕТЯ!
ТОВА Е!Повече нямам какво да добавя!
Съжалявам !
Дяволска работа!

...................................................

Пуполино

• Маниак
  • Луда, но безобидна
« Отговор #37 -: 03 май 2006, 19:56 »
Приятели, днес изписахме много на страниците на сайта. За съжаление, не хубави неща. Появата на едно неавторско произведение породи съмнения и неодобрение у всички ни. В един момент това напрежение избухна в лична война, а много въпросителни останаха без отговор.

Според мен не можеш просто да объркаш стихотворение на признат автор със свое и по погрешка да го публикуваш. Не получих и задоволителен отговор на въпроса си дали два различни потребители в два различни сайта са всъщност един и същ човек.

Съжалявам, Жарава, не успя да ме убедиш.

Но мисля да спрем до тук.
Искам да помоля или admin, или някой от публикуващите редактори, ако има начин, да се свърже с колегите си от "Буквите" и най-сетне да разберем истината.
Благодаря за вниманието.
« Последна редакция: 03 май 2006, 19:58 от Пуполино »

Моят свят
МОЯТ БЛОГ

Пуполино

• Маниак
  • Луда, но безобидна
« Отговор #38 -: 03 май 2006, 21:43 »
Днес по-рано обещах, че ако обвиненията ми спрямо Жарава, ще й се извиня. Сама се убедих, че е едно и също лице със Секирата. Как? Не смятам да изнасям данните, които открих за нея и които ме накараха да се убедя.
Така че, за това си изказване, поднасям извиненията си. Както казах, ако желае, ще го направя по избран от нея начин.
Но това не означава, че всичко е забравено. Напротив! Все още смятам, а и продължавам да смятам, че днешната постъпка беше изключително груб опит за подигравка както с творчеството на гениалната поетеса, така и с доверието на всички потребители. Не може никой да ме убеди, че е възможно да публикуваш нещо неавторско като твое по погрешка. Както си говорихме с нашия добър приятел Ивайло, това е все едно да публикуваш "Аз съм българче" без да забележиш и отново ей така да приемаш коментари и да връщаш отговори. Няма как да стане.
Е, това е. Според мен днес доверието на много от нас беше разклатено.

Моят свят
МОЯТ БЛОГ

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 875
« Отговор #39 -: 04 май 2006, 10:52 »
жарава (Цанка ) беше изтрита заедно със всичките и произведения заради плагиатство.

vesi-lina

• Луд форумджия
« Отговор #40 -: 03 юли 2006, 21:44 »
ПЛАГИАТСТВО!!!
ОКРАДОХА Горица Зелена
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=1642

НАГЛОСТ от тука ...от ОТКРОВЕНИЯ!????

БОЖЕ! ТОЛКОВА ЛИ СМЕ ЗЛЕ,БОЖЕ с мозъците! 

Потребителката беше изтрита!
« Последна редакция: 04 юли 2006, 00:14 от admin »

IceMoon

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
  • Stranded in My Dreams............
« Отговор #41 -: 04 юли 2006, 17:43 »
Според мен, както май според всички е напълно безсмислено да се плагиатства.. Обаче явно доста хора смятат, че като плагиатстват ще привлекат повече внимание и ще лъснат, осветени от фалшив блясък.
Имам само един въпрос към плагиатите - има ли смисъл?
А към другите, евала,че триете такива лица. Просто и с порицание те ще продължат да плагиатстват. Или можеда се пише или не може. То това идва от вътре, не всеки може да пише. Възмутително е такава нагла кражба на интелектуална собственост.
....За себе си да плача, ще откажа, усмихвайки се през сълзи........

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.