"Пришълецът срещу Хищникът" - триумф или разочаров

Автор Тема: "Пришълецът срещу Хищникът" - триумф или разочаров  (Прочетена 7612 пъти)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
Някой гледал ли го е, ако да - да сподели впечатленията си в контекста на темата. Някои казват - триумф, пиршество за ума и окото, други казват, че се чувстват все едно гледат сапунка. Според мен истината е по средата, но мнения много - нека да ги видим ;)

Insect-

• Луд форумджия
  • Публикации: 198
Re: "Пришълецът срещу Хищникът" - триумф или разоч
« Отговор #1 -: 29 ноември 2004, 10:47 »
Цитат на: Simba
Някой гледал ли го е, ако да - да сподели впечатленията си в контекста на темата. Някои казват - триумф, пиршество за ума и окото, други казват, че се чувстват все едно гледат сапунка. Според мен истината е по средата, но мнения много - нека да ги видим ;)

така малко повече ефекти и малко по бозяво съдържание...но не се оплаквам..хареса ми дори и само защото съм фен на поредицата!
Погледнете омразата,която отглеждаме.Погледнете страха, който подхранваме.Вижте живота който живеем...Точно както винаго до сега.И утре ще се върна, почернял и гневен.Вятърът крилете ми отново ще излъска.И дълго, много дълго ще разтребвам от трупове земята...И от кръстове...Сигурно самотата е изкуление на отчаяните мигове,в който те пожелавам завинаги.Сигурно добротата е илюзия, когато тръгвам да се уча на вяра - без хоризонти и кръстопътища.Сигурно всички сме полудели...

Кондьо

• Гост
Може да се гледа филма, но идеята е тотално изсмукана и скалъпена. Направо е "дай да използваме утвърдените шлагери, че да пробутаме един плосък филм".

Ash

• Гост
Този филм сякаш е правен по играта.

Може би ако беше малко по-оригинален, стеше да стане хит.

Иначе си е дъвка за очите  :D

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 904
"Пришълецът срещу Хищникът" - триумф или разочаров
« Отговор #4 -: 20 февруари 2005, 11:50 »
Голямо разочарование за мен, като се има предвид, че поредицата Alien са едни от любимите ми филми, в които има и сюжет, и идея и ефекти.
Тук ефекти също не липсват, но останалото е абсолютна боза, скалъпена работа, използваща просто заглавието за да стане хит.
Началото наистина ме грабна, но натам...просто нямам думи, не очаквах, че ще стане толкова тъпо.

SMITH

• Гост
Голямо разочарование първата идея бе сценария на филма да върви по играта Aliens vs, predator 2 но явно сценаристите са си променили решението.Имах голями очаквания от филма а се оказа че нищо не са направили само добри ефекти има

John_Coffey

• Луд форумджия
  • Публикации: 191
Аз пък хич не си падам по такъв сорт филми и определено не съм фен на никакви поредици. И именно за това нямаше от какво да се разочаровам във филма и дори ми допадна. Имаше ефекти, а накрая дори се развиха разни интересни теории, всъщност не непознати.

П.П. Ама тия американци ще ме убият. И в най-шантавите персонажи и сюжети ще набутат няк'ъв секс. Марсианския растафарианец и цапнатата мацка са страшна двойка, нямам думи. Имам чувството, че тия хора ще чивтосат и Мечо пух с Прасчо  8)

alhimikat

• Маниак
  • Публикации: 71
разочарован е меко казано  :twisted:  :twisted:  :twisted:
По-добре да те мразят за това, което си, отколкото да те обичат за това, което не си!

www.studenti-su.org
www.fjmc-su.net
www.nabludatel.info

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
Alien LOVES Predator. and their roommate is Jesus H. Christ.

more at http://alienlovespredator.com/
I'll do graffiti if you sing to me in French

shax

• Луд форумджия
  • Публикации: 203
Мисля,че е голяма селения да смесват геройте от успешни досега филми или книги, комикси и тем подобни само и само да изкарат някои друг лев завалийте холивудски режисъори...Филма на мен лично много ми хареса (но при тея ефекти човек да го е срам да каже, че не му е харесал) но това, че са ги смесили ме дразни...Както и Ван Хелзинг....Бозица напразен стомах...Като толкова искат да правят "страшни филми" с чудовища да филмират някое фентъзи...Супер дразнещо е филм ведъж успял да се превръща в сериал...И всяка серия от тъпа по тъпа...
блясък от спомен пълзящ в тишината
вятър от писъци,мъртви души
огнени сенки обвити в мъглата
пламъци черни в незрящи очи

michael

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
Хората, гледали някой от двата филма за сблъсъка на двете извънземни изчадия правят огромната, но уви, неизбежна грешка, да сравняват тях със старите, отдавна превърнали се в класика. Това е и причината много зрители да оплюват филма - нещо, което той не заслужава.
Вярно, в сравнение със старите Пришълци AVP изглежда меко казано посредствен, но погледнат като отделен филм, той не само, че не е боклук, а дори изпъква в сравнение с повечето подобни на него "хорър" филми, появили се в последните години (имам предвид "Alien 51", Alien vs Hunter" и т.н.).
Хищника (във Aliens vs Predator: Requiem) кърти във всеки възможен смисъл на думата, а пришълците са по-гадни от когато и да било (какво ще кажете за Predalien-а от втория филм? Оная твар, която, макар да не бе хибрид, а просто при развитието си да беше приела някои от характеристиките на гостоприемника). Или пък... опа, май се отнесох :smt040
Та, това, което искам да ви кажа е следното:
Хора, абстрахирайте се от старите "Пришълци" и двата "Хищника", отворете съзнанието си и погледнете от друг ъгъл към този НЕ-лош филм
« Последна редакция: 19 май 2008, 15:34 от michael »

The6SiC6Ness6

• Маниак
  • Публикации: 67
Michael, разбирасе, е напълно прав. Искам и да допълня нещо важно. Да се смята това, че Холивуд иска да изцеди още някой долар от феновете, е причина да се родят още и още филми продължения е безумно. В основата си е вярно, но важното е не това - истината е, че целият холивуд блокбастър мейкинг се гради на това. Филмите отдавна са бизнес. Това не трябва да ни фрапира. Изкуството не е в парите, обаче феновете само така, можем да спечелим от това нали. ;) И още нещо много по-важно - първият Пришълец от поредицата е 1979 година, първиият Хищник 1987. Фактът, че до ден днешен продължават да се правят филми и да поддържат жив интерес, може да ни говори само едно - това не е случаен филм.

П.П: Специално за феновете  8)
http://www.youtube.com/watch?v=A7t0VywKtKk
http://www.youtube.com/watch?v=AG1Nz2Fvrx0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=PF0TTqU4HVw&feature=related

michael

• Закоравял потребител
Адски съм съгласен.

dreaming-girl

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 13
Прекалено измислен.

michael

• Закоравял потребител
Е, все пак е фантастика, нормално е да е прекалено измислен  :D
И май точно това е една от причините да ми хареса толкова.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.