Какво да гледам?

Автор Тема: Какво да гледам?  (Прочетена 2274 пъти)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
Какво да гледам?
« -: 28 ноември 2004, 21:55 »
Едно време, като минех покрай видиотеката* ме поздравяваха като член на семейството - и нищо чудно всеки ден по една две касети. Е сега не съм така, но си спомням, че тогава имах гигантски проблем - не как да ги изгледам, а какво да си взема. Така ми хрумна да пусна тази тема - гледали сте нещо гоцко**, споделете с нас за какво става дума, препоръчайте ни го. Едно кратко описание на сюжета (но не текова, че да развали удоволствието от гледането) и малък отзив няма да са никак излишни. Хайте - давайте ;)

---
* Знам, че се пише видеотека, спокойно ;)
** Знам, знам, знам! Не съм правилен мъж, не го ли разбрахте!

Anonymous

• Гост
Какво да гледам?
« Отговор #1 -: 29 ноември 2004, 11:33 »
гледах съвсем скоро един филм "The Notebook" страшно много ми хареса,но може и да не е твои тип,защото е леко романтичен,но е направен адски истински,така че който иска да си поплаче ,нека да го гледа :)

ico

• Закоравял потребител
  • Публикации: 44
Какво да гледам?
« Отговор #2 -: 29 ноември 2004, 23:08 »
Снощи се сблъсках "Ethernal sunshine of the spotless mind".
Препоръчвам го на всички уморени от "американски" филми.
Заслужава се да се види и заради невероятения  дует
Джим Кери в драматична роля и Кейт Уинслет.
Красотата ще спаси света, но само ако той и позволи.

Simba

• Форумен лъв
Какво да гледам?
« Отговор #3 -: 29 ноември 2004, 23:48 »
Е помолих за малкйо по-подробно, ама...

ico

• Закоравял потребител
  • Публикации: 44
Какво да гледам?
« Отговор #4 -: 30 ноември 2004, 22:21 »
You could find more here:

http://www.imdb.com/title/tt0338013/
Красотата ще спаси света, но само ако той и позволи.

Simba

• Форумен лъв
Какво да гледам?
« Отговор #5 -: 30 ноември 2004, 23:17 »
Аз мога, ти можеш, ама някои хора може да поискат някакви отзиви, ала бала - нали за туй е темата ;)

Karmashock

• Маниак
  • Публикации: 70
  • My Karma ran over your Dogma
Какво да гледам?
« Отговор #6 -: 13 декември 2004, 21:36 »
Препоръчвам ви "Das Experiment"
Не е особено популярен, май, а си заслужава гледането.

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
Какво да гледам?
« Отговор #7 -: 14 декември 2004, 01:19 »
Чувал съм за този експеримет. Отивам до видеотеката... ;)
I'll do graffiti if you sing to me in French

Дарко

• Форумен лъв
  • Публикации: 322
Какво да гледам?
« Отговор #8 -: 14 декември 2004, 03:40 »
Цитат
Не е особено популярен
Мисля че е много вероятно да ми хареса. Ще го гледам благодаря.
между къщите и призрачните хора

Присъствие струя от очевидности

видях през нереалните си действия

меланхолик

• Луд форумджия
  • Публикации: 120
няколко предложения от един меланхолик
« Отговор #9 -: 01 май 2008, 14:15 »
мииии... ако харесваш по-тъжни и замислени и меланхолични филми, определено мога да ти предложа "гълъбите чакат (френски)" и "размяна на сърцата(американски)" За съжаление тия филми не са сред известните и в торент-сайтовете ги  НЯМА:(

И двете са много стойностни драми, първия разказва за това как болните амбиции на един... отчаян от не-охолните битови условия баща, са способни да съсипят живота на семейството му, главно на синът му. О, това е много тежък филм, сега не ми се разказва подромно ама си заслужава. Поне според мен.

Вторият филм пък разказва за животът на Обречените в една ракова болница. Жена на около 40. Обречена. Момче на около 20. Санитар в отделението. Депресирано, пушещо постоянно цигара от цигара - мисля, че за да пипне рак:) Мразещо живота си. Те се влюбват и в крайна сметка тя преди да умре (тъпо е да ти издавам, ама лично аз ако прочета това бих се зарибил още - повече да го гледам:))) успява да му подари желание за живот и вяра В. Този филм ще те разплаче. Това ми е любимия филм.

Също така, мога да ти предложа "Айриис" - автобиографичен, за живота на една американска писателка на криминални романи, която в края на дните си се разболява от Аутсхаймер (ако си спомням точно болестта, щото може да е било например Бехтерев или нещо друго дегенеративно:))). Това за нея е кошмар, защото започва да забравя онова което цял живот е обичала най-много - думите...

Кадри които втечняват: Тя, съпругът й (който също е писател и точно той е написал книгата по която е правен филма) и една от най-добрите й приятелки, са на брега. Приятелката й - за да й вдъхне сили - я кара да й напише автограф върху корицата на последната си гнига. Айриис гледа със стъклен поглед. Опитва се но не може, а... разбира ли? Да, разбира. И в следващите кадри тя почва да къса страници от книгата и да ги подрежда върху пясъка, затискайки ги отгоре с камъчета. Реди листите по някакъв начин за да се опита да каже нещо, да предаде някакво послание, чувство, емоция... Естествено (иначе филма не би ме изкефил достатъчно), накрая тя умира и филма свършва много тъжно и красиво, с кадри от спомените на съпругът й. Баси якия филм, честно!

...също така мога да предложа "на брега". Мисля, че този филм - колкото й да е несмилаем - е популярен и няма нужда от коментар. Мога да спомена също и "отведи ме (също прекрасен френски филм)". То, аз отдавна съм го разбрал, че френските драми са най-добрите. Най-докосващите. Няма да забравя един филм в който се разказва за едно момиче на около 20 което има проблеми със сърцето и чака трансплантация, момиче което цял живот е ограничавано от родителите си за да не й се натовари сърцето, и което сега се запознава с едно момиче на нейните години и двете стават приятелки, за да може това момиче да я запознае с брат си, и двамата да се влюбят и да си подарят щастие, и накрая - естествено - брата умира, катастрофира, и пред зрителя остава само един въпрос (насред безброй чувства), въпросът е дали пък точно неговото сърце не е онова което й е "присадено" на нея. Защото малко преди да катастрофира, той се подписва, че желае да бъде донор ако загине. Но дори да не е било неговото сърце, пак "поуката" (винаги съм мразел подобни определения) е една - той загива, сърцето му спира, сърцето му отива при друг, а нечие друго сърце отива при нея за да живее. Това също ми е любимия филм:)))

А на хората дето след като са прочели подробните ми описания на тези филми са си казали "баси тъпотиите" - мога да предложа високостойностнитееееееее "умирай трудно", "терминатор", "голямото напушване", "страшен филм", филмите с Джеки Чан, разни такива филми и артисти.... Де да знам, ако не ми се гадеше от такъв вид изкуство бих могъл и да го гледам, ама т-ц!

"ЛЮБОВТА КОЯТО ПОЛУЧАВАШ, Е РАВНА НА ЛЮБОВТА КОЯТО ДАВАШ" - Бийтълс.

тюркоаз

• Луд форумджия
  • Публикации: 133
Re: Какво да гледам?
« Отговор #10 -: 01 май 2008, 16:51 »
 Поздравявам те за избора на тематиката на филмите - и на мен ми са велики!!!
 Скоро гледах "Скафандърът и пеперудата" и "Тетрадката" - препоръчвам ги на всеки!!!
 Първият е за един получил инфаркт - осмислил
животът си и написал само с примигване на окото - единственото здраво нещо от тялото му -
книгата на живота си - станала бестселър!!!
 Вторият е за любов пре пре пре голяма!!!
 Щастливи празници на всички!!!
« Последна редакция: 01 май 2008, 22:53 от тюркоаз »

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.