След утрешния ден - един филм пир за окото (материал от FEN)

Автор Тема: След утрешния ден - един филм пир за окото (материал от FEN)  (Прочетена 786 пъти)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
Цитат на: ShaMana
Днес беше световната премиера на филма "The Day After Tomorrow" или "След Утрешния Ден". Сега два часа след като гледах филма сега седя и пиша този коментар с голямо удоволствие Тъй като искам да съм обективен ще кажа Брат Пит не изигра хубаво ролята си в Троя ))))), но защото малко се отклоних ето и самото ми мнение. Започваме отначало.

Сценарии или по точно история:
Единственото нещо което може да се каже за историята му е едно - търкана, търкана, търкана до изтъркване. Типично американски стил - Добрият Учен който предсказва това което се случва, приятелите на ученият, хората който не му вярват и естествено после ре разкайват и семейството на по назад написания учен. Естествено, че има и други, но те са второстепенни. Самото разводняване на историята си личи от всякъде. Естествено в центъра на action-а е ученият и неговото дете (в този случай той има Син) разбира се добрият татко разбира къде му е синчето и се втурва да го спасява. След това за да не разкривам историята ще оставя на вас да гадаете . Та вече както винаги съм казвал идеите за добър сценарии са почти изчерпани затова филмите сега се обосновават единствено на реализацията или по точно зрелището, а тук зрелище има повярвайте ми.
Като се абстрахираме от лично за мен скучната история продължавам към
Визуалната реализация:
Започвам от лошата страна, а тя е само една и то е за по набитите очи (искам да кажа, че ако някой се зазяпа лудо няма да и обърне внимание  ) та както исках да кажа видях само една визуална грешка, която даже не смятам много за грешка. Та имаше едно място където летяха хеликоптери който бяха с такава пикселизация, че за малко да ми извадят очите  о далеч си личеше, че са компютърни, но като пропуснем това филма няма грешка (поне аз не видях) всичко е толкова впечатляващо, че ако се гледа на малък екран си е чист мазохизъм  имам предвид, че такова нещо е невиждано. Направено е с толкова реализъм, че буквално може да ви втрещи. Този филм както написах по рано е пир за окото от където и да го погледнеш. Самите му ефекти са толкова впечатляващи, че спокойно забравих за скучната история  .
А сега ще обърна малко внимание и на
Озвучение:
По това филма е перфектен пиша му 6-ца за звук . Surround Sound-a в киното може да направи изживяването максимално приятно. Буквално можете да чуете всеки прелитащ боклук пометен от торнадото или пък всяка капка вода от сцената с наводнението на Ню-Йорк (е това последното е малко пресилено ама все пак е направено много добре  ) Пак отбелязвам двата факта на който няма да се насладите ако го гледате в домашни условия и това е жестокото озвучение което притежава филма и невероятните визуални ефекти който на кино са коренно различни.
След като се прегледа частта свършена от хората зад кадър остана да напиша няколко думи и за
Актьорската игра:
От тази част има няколко дребни неща който ме подразниха и това беше прекаленото спокойствие на героите в дадена ситуация. Ако същата ситуация се случи в реалност не бих казал, че така може да реагира който и да е човек, но това все пак е филм при това американски  . За актьорската игра не мога да напиша много защото не съм голям ценител на тази част (ако изключим Брат Пит в Троя  ) и затова ще си спестя коментарите като кажа, че е задоволително добре  .
Като крайна оценка на филма мога да кажа, че той е жесток и с удоволствие бих го гледал пак (на кино разбира се) Предлага нещо буквално невиждано досега (леле колко са се развили компютрите  ) Препоръчвам ви да го гледате наистина си заслужава.
Това е засега от мен. Очаквайте и други коментари на готини филми или пък игри . Искам само за край да отбележа, че горе написаните неща съм ги писал лично аз и не съм ги прочел от никъде или пък някой да ми ги е казал. Надявам се да ви е харесало не съм се впуснал в подробности защото после ще ми се наложи да си купувам нова клавиатура пък и ще ви разваля удоволствието от филма ...

А последно само споменавам, това не е ShaManA - топ идиота на сайта

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.