Пътеводител на Галактическия Стоподжия - филмът

Автор Тема: Пътеводител на Галактическия Стоподжия - филмът  (Прочетена 4695 пъти)

greenish

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
Какво мrслите за филма, защото според мен си е пълна гавра с книгата (както се и очакваше), но чувам, че на доста хора им харесва?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 905
Не съм чел книгата.
Гледал съм някаква стара версия на филма.
Първия епизод ме заинтригува, но като цяло беше доста бозаво.

KGR

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
Ако някой знае от къде мога да сваля субтитри за филма ще му бъда много признателен :D

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 905
Аз ги имам.
Ако ти трябват си дай мейла.

Karmashock

• Маниак
  • Публикации: 70
  • My Karma ran over your Dogma
"Петъводител на галактическия стопаджия" е бил роман(няколко, повечето различни интерпретации на една и съща история), радио постановка, сериал. Всеки вариант е бил редактиран от самия Дъглас Адамс и някъде четох, че това което гледахме в киносалоните е сценарият, който самият автор е написал за евентуален пълнометражен филм.
Ако погледнеш в imdb.com, примерно, ще видиш че за скрийнплей има две имена - Дъглас Адамс и Кари Къркпатрик.
Ако под гавра имаш предвид - "не е същото като книгата", ок. Ако имаш предвид - "това не е Дъглас Адамс", бъркаш според мен.

ПС: Интересни факти за филма:
http://imdb.com/title/tt0371724/trivia
От тях става ясно, че Дъглас Адамс май сам се е гаврил със себе си, от старческа деменция сигурно.

"The producers have stated that this film is not a literal translation of the books (just as the books were not a literal translation of the original radio show), but all of the new ideas and characters came from Douglas Adams himself. The hired writer simply came aboard to improve structure and make the screenplay more coherent."

KGR

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
филма който свалих е в MPEG format и субтитрите не отговарят,може би трябва да го потърся в друг формат ? Защото пробвах няколко вида суб. и всичките се разминават

Doroteja

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
Здравейте! И аз гледах филма, само че още преди да го пуснат по НВО(на видео, понеже чух, че бил тъп още като беше по кината и затова не рискувах да го гледам на кино). И понеже старателно четох книгата преди това, ми се стори, че много от болестно-смешните неща в нея бяха пропуснати, което много ме разочарова, но какво да се прави, това е филм и като такъв предлага различно възприятие на нещата.( може би единствената читава смешна реплика доколкото си спомням беше на бармана: "Последни поръчки, моля", но не съм съвсем сигурна, защото го гледах миналата година)

Но нещото, което най-много ме подразни беше външността на вогоните(не можеха ли да им измислят по-тъпи физиономии?), а също така и че Зейфод Бийблброкс вместо да има действително 2 глави по някакъв начин си изваждаше другата изпод врата( а тя беше същата като първата), което беше невероятно тъпо! По- тъпо нещо не съм виждала! Заклевам се! :x

Филма беше наистина доста тъп всравнение с книгата, но какво да се прави! Филмите са си филми. Това, което е написано на листа не може да се излъчи в точния си вид във филма. Това е научен факт. Въпрос на възприятие. Може би за да е доволен човек, той трябва само да е гледал филма без да е чел книгата. И даже мислех да отворя тема за това, но вие ме изпреварихте.
« Последна редакция: 22 юни 2006, 22:50 от Doroteja »

Doroteja

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
Във всеки случай не бих си губила времето да го гледам за втори път по НВО. Не си струва. Или може би само ако съм забравила книгата  а нямам време да я препрочета ще се "жертвам" да го изгледам.

joint_girl

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
Гледала съм филма, и ми хареса  не е чак толкова эле според мене. :happy1: :glasses7: :roll:

kasius

• Луд форумджия
  • Публикации: 123
А бе, четох книгата през далечната 1988г. - и общо взето я недочетох, така като и недогледах тази година бозавия филм  :lol:

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.