Колко струва любовта?

Автор Тема: Колко струва любовта?  (Прочетена 7415 пъти)

Farud

• Маниак
  • Публикации: 65
  • "Ако успееш-наслади се,ако посмееш,яж!"
Колко струва любовта?
« -: 08 юли 2006, 06:15 »
   Когато я има е невъзможно да я скриеш, а когато я няма е непосилно да я намериш. За нея си струва да се живее и да се умре. За нея не се говори, а само се слуша.
   Сърцето става дръзко и смело. То е факлата, водеща ви през тъмната пещера озарена със смъртоносни препятствия, които само любовта преодолява. Навсякъде се сливат красотата и хармонията.
   Чрез любовта духът ти се освобождава, ставаш част от вселената и по-силен, и по-уверен, въпреки че те е страх. И във всяка  купчина прах, що съществува по света, има по един въглен, чакащ търпеливо поредното дръвце, олицетворяващо припламващата страст. Да загори онзи стар, красив огън, който гори във всяко истинско сърце. Във всяка душа готова да даде всичко без да търси нищо, абсолютно нищо.
   На света има толкова много красота! Просто се отпуснете.
   Това... ето това- няма цена.
« Последна редакция: 08 юли 2006, 06:25 от Farud »
"Зад желанието се крие емоция."

Белоснежка

• Форумен лъв
  • Публикации: 524
  • В Я Р В А Й !!!
Re: Колко струва любовта?
« Отговор #1 -: 09 юли 2006, 13:35 »
Всеки търси своето бленувано вълшебство, вярвайки, че любовта е магия, но… не всеки е магъосник… или поне не всеки е подвластен на магийното заклинание на всеки… Сложно е! Но и любовта е сложна!!! Не е математическа задача, която очаква заучаването на няколко формули и последвалото решение, не е и текст, който да се наизусти и речитативно да се издекламира… Кой би могъл да даде определение за това какво е любовта? Човек може само да гадае… Дори и влюбената душа трудно намира думи, за да изрази всички онези небивали трепети на сърцето, които предизвикват срамежливата усмивка на устните, дяволитите погледи и закачливия тон на гласа… Безсилни са думите, безпомощни са словата дори и на поета да обрисува на белия лист образа на Любовта – кралица, властваща над сърцата! Понякога мила, омайна, друг път – жестока и безмилостна…
Любовта? Тя е безценна! Най-скъпото съкровище за сърцето! :)
"НЕ СЕ ЗАДОВОЛЯВАЙ ДА БЪДЕШ ДИМ, КОГАТО МОЖЕШ ДА БЪДЕШ ОГЪН"

Farud

• Маниак
« Отговор #2 -: 20 юли 2006, 20:05 »
 Flo, недей така грубо. Rozary просто имаше на предвид, че без любов света и живота са безмислени.
 Иначе имаш чувство за хумор, което ми допада. И моето е вулгарно.

Nandi_5

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
  • LoVe KriSo
« Отговор #3 -: 13 март 2007, 23:42 »
Както любовта,така и живота не струват нищо,но и нищо не струва колкото тях!!!
LoVe KriSo

sweety_star

• Луд форумджия
  • Публикации: 144
« Отговор #4 -: 14 март 2007, 18:18 »
Любовта не е вещ, за да струва нещо. Любовта е чувство! Любовта те кара да летиш, но може да счупи крилата ти! Любовта може да те накара да плачеш както от радост, така и от болка и тъга.... Любовта сплотява хората, но понякога е разрушителна! Любовта..... любовта е едно от най- скъпите неща в живота ни, не можем без нея. Любовта може да струва усмивка, поглед, докосване, сълза.....и още цял куп неща! Всеки от нас преценява цената и по свой собствен начин и за всеки от нас любовта струва различно!
« Последна редакция: 14 март 2007, 18:20 от sweety_star »

Nelsan

• Луд форумджия
  • Публикации: 192
« Отговор #5 -: 21 март 2007, 19:34 »
Това на околовръстното въобще не може да се нарече любов. От всичко казано дотук в главата ми изплува едно стихотворение, мисля, че беше от Левчев:

Любов, разбрах, че можеш всичко
във този свят несъвършен.
Бъди надменна и без мен -
не те обичам вече фанатично.
Но ето, чувството расте
като бодливо цвете на скалата.
Протягам пак смутен ръце,
сърцето ми се блъска чуждо в мен
и тишината стръмна
се рони в пропастта.
Отивам си! Жив искам да осъмна!
Не ми допада твойта близост със смъртта.
Не ми достига лудостта
да литна в полет къс.
Не ми достига вече глас
за толкова висока нота.
Сложи ми кръст!
И нека той да бъде
моят плюс в живота.
Сега не те обичам вече фанатично.
Любов, не те обичам въобще!
Отново чувството расте...

Crims

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 23
« Отговор #6 -: 22 март 2007, 14:36 »
Любовта няма цена.. и именно заради това се дразня на Св. Валентин, примерно. Защо само в един ден от годината трябва да показвам любовта си на любимия ми човек? Защо само в този ден жените да получават цветя и подаръци? Защо само в този ден се казва повече пъти "обичам те" отколкото във всички останали дни?... Просто няма смисъл.. ако любовта се измерваше в това да получиш едно балонче сърце и една роза на точно определен, не мерси.

Любовта е безценна и който я има е толкова богат, че не може да го осъзнае сам..
...Bad art is more tragically beautiful than good art because it documents human failure...

Поетът

• Закоравял потребител
  • Публикации: 27
« Отговор #7 -: 22 март 2007, 15:17 »
В нашия материален свят почти всичко се измерва в пари. И ако намери същество, което да обича и бъде обичан от него, човек е истински щастлив. Определено Любовта, истинската любов, струва повече от всички материални ценности.

akademika

• Маниак
  • Публикации: 87
« Отговор #8 -: 17 април 2007, 22:00 »
Цената на любовта това е живота, а цената на живота, това е любовта. Защото не може да има живот без любов, както не може да има и любов без живот.

Farud

• Маниак
« Отговор #9 -: 26 юли 2007, 20:33 »
Благодаря на писателче за пожеланията и да прав е. Но колкото и да ви слушам, аз не знам. Чувствам се празен, а влюбванията ми, знам са само, за да запълня тази болезнена празнота. Това е много далече от любовта... да... знам това.
« Последна редакция: 26 юли 2007, 20:35 от Farud »

ВТ

• Форумен лъв
  • Публикации: 385
« Отговор #10 -: 26 юли 2007, 22:25 »
Любовта струва толкова, колкото ти поискат срещу нея!
Зная, че сега едва ли не всички ще започнат да ме оборват, но е самата истина! И с годините започваш да го разбираш все по-осезателно! Въпреки, че много хора ще твърдят - Тя струва, колкото можеш да дадеш! Ами ако си готов да дадеш всичко, а след това си разбрал, че само са се забавлявали с редене на думички! Тогава? Не всеки разбира смисъла на "Любима ... Любими ... Копнея за теб ..."

Е, хайде със здраве! :) :wav:

Khaino

• Закоравял потребител
  • Публикации: 26
« Отговор #11 -: 26 юли 2007, 22:44 »
В сайта или някъде другаде бях чул един разказ за един циганин, който бил в казармата. Та той все молил старшината да го пуска, колкото може по- често, защото бил скоро женен и му било много трудно далеч от красивата му жена. Веднъж старшината не бил на кеф и поискал снимка на възлюбената циганка- прехвалената красавица. Циганина му я дал и когато старшината я видял казал:
 - Ти на това страшилище ли викаш красавица.
 А циганина отвърнал лаконично.
 - Другарю старшина вие ако я видите през моите очи да видите каква красавица е.
 Това е любовта. Зависи кой кога и как го гледат.
" Надеждата е за наивниците."

shax

• Луд форумджия
  • Публикации: 203
« Отговор #12 -: 26 юли 2007, 22:59 »
Ако ще струва, то любовта струва
-няколко време
-няколко петачета
-няколко чувства
-няколко съзлички
-няколко потрошени кости (случва се, я ритнеш нещо, за да не ритнеш гаджето, я те пребият някъде заради нея...хо хо..)
-няколко споделенисти
-няколко смисълчета
-няколко пламъчета
-няколко хлапетия
-и разбира се комат от душата ти, който свенливо и завинаги остава нейде у някого ...
блясък от спомен пълзящ в тишината
вятър от писъци,мъртви души
огнени сенки обвити в мъглата
пламъци черни в незрящи очи

botevka

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #13 -: 28 юли 2007, 23:16 »
Както любовта,така и живота не струват нищо,но и нищо не струва колкото тях!!!
Добре казано  :)

craf

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
  • rarrrrr
« Отговор #14 -: 16 ноември 2007, 21:18 »
хаха - поне 800лв на месец,при 22 работни дни :mrgreen: :mrgreen: днес почти никои не ти гледа колко богата душа имаш.... :wave: :wave:
Орлите живеят или на високо,или в клетка...

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.