Книгата, която ще остане в сърцето ви, завинаги!

Автор Тема: Книгата, която ще остане в сърцето ви, завинаги!  (Прочетена 43068 пъти)

бармах

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
"Човек на почит" - Дарил Лондон ( казват,че зад този псевдоним се крие легендарния режисьор Копола )
"Завръщане у дома"-Даниел Стийл
Почти всичко на Марио Пузо.
"По пътя"-Дж.Керуак
От българските автори-"Железният светилник" и "Преспанските камбани"-на Талев.
Наистина бяха задължителни,но съм ги чел и препрочитал с голямо удоволствие,за разлика от останалите "класики",които ни караха да четем.
« Последна редакция: 14 юли 2010, 00:25 от бармах »

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
"Клетниците" - Виктор Юго
"Граф Монте Кристо" - Александър Дюма
"Властелинът на пръстените" и "Билбо Бегинс - Дотам и обратно" на Дж.Р.Р.Толкин

lenya

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Different by choice!
"Спасителят в ръжта" на Селинджър, а също и "Дар" на Даниел Стийл.

Момичето...

• Маниак
  • Публикации: 70
  • Joy and Sorrow
"Червило по ризата му"   :lol:
Всичко за което живея...
Всяка причина та да си поемам дъх...
Всеки спомен за теб...
Моето мъничко щастие принадлежащо отвъд...

violently

• Маниак
  • Публикации: 55
Доста са, но "Черна пролет" на Хенри Милър и "Сърца за изтръгване" на Борис Виан, държат личната ми класация.

barsi_meche

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
Добър вечер
Много са стойностните книги  , но сега , ще споделя само една...
"Захир"-една година се оказа недостатъчна за да разбера това... което тази книга ми даде

slavinna

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
Тютюн, наистина си заслужава, невероятна книга

llZerOll

• Закоравял потребител
  • Публикации: 33
Джерег на Стивън Бруст.

MilaE

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 12

Цитат
Една година в Париж! Това е сбъдната мечта на Ан, която от дете е очарована от Франция и нейните език и култура и разбира се, от френската кухня. Като съпруга на дипломат Ан е живяла на различни места по света, но нейната първа любов е Франция и възможността да бъде в Париж със съпруга си я прави щастлива. Това, което и двамата не подозират обаче, е, че той спешно ще трябва да замине за Ирак без право на придружител от семейството. Ан страда от тази раздяла, но вместо да се отдаде на лениво униние, решава да се заеме с нещо смислено – да пътува и да изучи няколко района на Франция с най-типичните за тях ястия, и да опише преживянията си в книга. Страстна почитателка на Джулия Чайлд – също съпруга на дипломат и световноизвестна кулинарка, Ан решава да тръгне по стъпките й и умело ни въвлича в изкуството на готвенето във Франция. За нея именно храната е мостът между две култури, но книгата далеч не се ограничава само с кулинарната тема. Авторката обикаля дузина френски градове, изучава историята им, местните обичаи, храната, ресторантите. Научаваме интересни факти за копринената индустрия в Лион, за френското гюведже и старинните комунални пещи, за забравената в България супа от свински крачета. Споменава се пребиваването на Томас Джеферсън във Франция, живописните саги на множество френски кулинарни клубове, историята на бургундското вино. Описани са разговори и срещи с интересни хора, преразказани са местни легенди. Научаваме малко известни факти както от френската кухня, така и от националната история.

Към всяка от десетте глави на книгата има старателно изпробвани рецепти на характерни блюда – говеждо по бургундски, кисело зеле с наденички, палачинки. В повечето случаи това не са някакви претенциозни ястия, но те съдържат важен, чисто френски елемент, който ги прави уникални. Ан Ма буквално ни вкарва в кухнята на няколко парижки заведения, където научаваме кулинарни тайни от първа ръка. Тази завладяваща книга е предназначена за широк кръг читатели – за тези, които искат да научат повече за френската кухня, а и за всички, които се интересуват от Франция и всичко френско.

Не знам дали ще ми остане в сърцето, но ме заплени и определено ми се прииска да посетя Франция  :D

AnaMarina

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
Хвърлих поглед на писалите по-горе. Не мога да отрека стила на писане на Стивън Кинг - жегва, разтърсва из основи, кара те да настръхнеш. Не бих казала, че съм чела МНОГО негови книги, но и това, което съм чела, си е струвало всяка отделена секунда.
Най-ясен спомен имам от "Без дом" на Ектор Мало. Бях малка, когато я четох, но все още ме държи, както се казва. Другата книга, която е останала дълбоко в сърцето ми е "Чичо Томовата колиба". Не си спомням много имена, събития и обстоятелства. Но картините, които изплуваха в главата ми, докато четях, все още си стоят там. Книгата е била доста обсъждана, заклеймявана...
Една от последните книги, които съм чела, бе "Исмаил" на Дениъл Куин. Кара те да се замислиш над много неща. Препоръчвам я.

optimeon

• restricted
  • Луд форумджия
  • *
  • Публикации: 204
« Последна редакция: 27 март 2018, 17:26 от optimeon »

« Последна редакция: 27 март 2018, 17:45 от moon11 »

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.