Гледахте ли вече "300" ???

Автор Тема: Гледахте ли вече "300" ???  (Прочетена 5460 пъти)

Karmens

• Маниак
  • Публикации: 93
  • be delicious...
Гледахте ли вече "300" ???
« -: 21 март 2007, 13:47 »
Питам, защото аз не съм, а казват, че това щяло да бъде филма на 2007... Ако имате вече мнение, кажете струва ли си да се гледа и защо ?
I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
Cause I'd miss you, baby

Karmens

• Маниак
  • be delicious...
Re: Гледахте ли вече "300" ???
« Отговор #1 -: 21 март 2007, 20:06 »
Таис точно по големите е :) Чисто новичък...10х за пояснението Ведрин...значи май ще се гледа...
Cause I'd miss you, baby

Вали***

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #2 -: 30 март 2007, 11:56 »
аха ... мн. е  як  :D :D :D :D :D  заслужава си да се  гледа  :happy1: :thumbleft:

Белоснежка

• Форумен лъв
  • Публикации: 524
  • В Я Р В А Й !!!
« Отговор #3 -: 30 март 2007, 12:10 »
Точно днес ще го гледам, та после ще изразя мнение!  :toothy7:
"НЕ СЕ ЗАДОВОЛЯВАЙ ДА БЪДЕШ ДИМ, КОГАТО МОЖЕШ ДА БЪДЕШ ОГЪН"

sweety_star

• Луд форумджия
  • Публикации: 144
« Отговор #4 -: 30 март 2007, 12:21 »
Някой може ли да ми даде линкче, защото и аз искам да го гледам, пък не мога да го намеря.  :( Благодаря предварително!  :wink:

Karmens

• Маниак
  • be delicious...
« Отговор #5 -: 30 март 2007, 12:23 »
Cause I'd miss you, baby

sweety_star

• Луд форумджия
« Отговор #6 -: 30 март 2007, 12:34 »
Много, много мерси!!!   :hello1:

Белоснежка

• Форумен лъв
  • В Я Р В А Й !!!
« Отговор #7 -: 31 март 2007, 20:22 »
Привет!  :P

Снощи гледах филма на големия екран и наистина бих могла да кажа, че си заслужаваше! Пък и си припомних античната история!  :P
Баталните сцени бяха представени много зрелищно!
Прекрасно беше показана същността на спартанеца - това, че преди всичко той е войн, готов да даде живота си, но да защити честта си!
Интересен филм!

shax

• Луд форумджия
  • Публикации: 203
« Отговор #8 -: 31 март 2007, 23:15 »
Белоснежка, филма наистина е много хубав и изпипан, но последното, което можеш да си припомниш от него е античната история. Четох някаде че симпатягата правил музиката за филма бил вдъхновен от забележете иранската народна музика...Освен ако не съм забравил да си почистя ушите, музиката си е българска от главата до петите...Но кото такова...
За пръв път от много време да искам да гледам повторно някой филм, минути след като е свършил...Много ме зарадва...Само лекинко ме подразни, че всички спартанци бяха епилирани, акто модели на бельо, но филма има и женска аудитория все пак...
Поздрави!
блясък от спомен пълзящ в тишината
вятър от писъци,мъртви души
огнени сенки обвити в мъглата
пламъци черни в незрящи очи

Белоснежка

• Форумен лъв
  • В Я Р В А Й !!!
« Отговор #9 -: 31 март 2007, 23:49 »
Shax,

казвайки, че съм си припомнила частица от Античната история, която съм учила като самостоятелна дисциплина (преди 4 години  :P ) имам предвид именно това, което и споменавам - основни черти от същността на спартанеца. Например как започва филмът - съвсем истинно е, когато се казва, че Съветът на старейшените в Спарта е решавал съдбата на новородените момчета - дали ще живеят, ако са били здрави - до 7-годишна възраст се намират под грижите на майките си, а после са изпращани във военно училище. Болнавите са хвърляни от скалите...
Военното възпитание е било много строго - момчетата са учени да понасят физическа болка, глад, горещина, студ... Преминаването на момчето в юношество е бил тържествен момент, провеждал се е пред храма на Артемида, бито е било с пръчки... (някои от тези моменти са заложени в самия сюжет на филма).
Възпитанието на жената също е било много важно.
Само здрава майка може да ражда здрави деца! - това също беше отбелязано в реплика на царицата...
Ето какво имах предвид, когато казах, че във филма има много истинност, базирана на историческите извори, все пак - такава е и целта...  :P
За музиката не говоря... говоря само за това, по което имам някакви познания...  :P

Поздравчета!      :wave:
« Последна редакция: 31 март 2007, 23:57 от Белоснежка »

Karmens

• Маниак
  • be delicious...
« Отговор #10 -: 01 април 2007, 19:30 »
И така - гледах го вече.... Трудно е да се коментира веднага след филма! Че ще стане хит на 2007 - напълно вероятно, ако не за друго - то заради ефектите и внушителната игра!!!
Хубав е слабо да се каже, нещо наистина изпипано и с изключителен замисъл.Определено си струва и не само...Храброст, сила, вяра и саможертва са едни от малкото думи напиращи в теб като първо впечатление.Изключителен филм, не дотам исторически, колкото киноскъпоценен.Дозата фантастика допринася за целия му гений.Музиката - с етно мотивите си донякъде доближава до нашата история.Просто гледайте ;)
Cause I'd miss you, baby

toni_strahov

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #11 -: 29 юли 2007, 16:51 »
гледах го вече и чесно казано очаквап повече....със всичи тези похвали и реклами около него мислех че ще е нещо много по мащабно...не знам :?... иначе адски ми хареса играта на Жерард Бътлър...а и аз го харесвах още от "Фантомът на операта"... :)страхотен английски има този човек... :Dчесно да си призная отидох да гледам филма заради него...но иначе все пак не беше толкова лош... :) 8)

Богун

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 13
« Отговор #12 -: 11 август 2007, 14:57 »
Само ще кажа че успя да измести "Гладиатор" от 2-то място в моята класация..Даже не мога да си позволя да го коментирам!
"Две неща ми трябват на земята - те са любовта и свободата. Жертвал бих живота безвъзвратно за любов, любовта да дам за свободата съм готов." - Ш.Петьофи

BlOoDy`TeRy

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
  • Щастливка :)
« Отговор #13 -: 18 август 2007, 00:11 »
Аз понеже все вървя "преконапреки",както казва дядо,ще кажа,че тоя филм никак,ама никак не ми хареса...Очаквах да гледам нещо историческо(какъвто е филма де),но от толкова комютърни ефекти още на 10-тата минута се отказах да следя историята...Честно казано съм разочарована-мислех,че ще е по-хубаво... :(
Yo te quiero, te extrano, te olvido
Aunque nunca me has faltado, siempre estas conmigo...

sweety_star

• Луд форумджия
« Отговор #14 -: 18 август 2007, 00:21 »
Аз понеже все вървя "преконапреки",както казва дядо,ще кажа,че тоя филм никак,ама никак не ми хареса...Очаквах да гледам нещо историческо(какъвто е филма де),но от толкова комютърни ефекти още на 10-тата минута се отказах да следя историята...Честно казано съм разочарована-мислех,че ще е по-хубаво... :(

Аз също!  :?

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.