Unicef - Училище без насилие

Автор Тема: Unicef - Училище без насилие  (Прочетена 4428 пъти)

sandora

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Unicef - Училище без насилие
« -: 12 декември 2007, 20:40 »
Едва ли има някой, който да не се е замислял "Какво, мамка му, става в тая държава". Един от най-бруталните катаклизми обаче си остава детското насилие, което най-често бива прилагано в училищата. Потвърждаващ факт е убийството на момчето от Разград, за което съобщиха в новините.
Дайте своето мнение по темата... били ли сте свидетели на подобно нещо и какъв е начинът всичо това да бъде прекратено?!
Unicef прави своята поредна кампания, от която, надявам се, ще има смисъл!!!

Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше
Аз съм човекът, който седеше самотен
Аз съм човекът, който върви към дома неохотно
Аз съм човекът, когото плашеше до смърт всеки ден
Аз съм човекът, който стоеше безмълвен, смутен
Аз съм човекът, който носи болка в очите си
Аз съм човекът, който винаги крие сълзите си
Аз съм човекът, който живя в страх и насилие толкова време
Аз съм човекът, разрушен от това бреме
Аз съм човекът, който се давеше в презрение
Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение
Аз съм човекът, когото мачкаше за забавление
Аз съм човекът - от твоето поколение
Аз съм човекът, чието име не знаеш
Аз съм човекът, за когото нехаеш.
Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.

Лора Граймс е 14-годишно момиче от Бристъл, Великобритания, което се самоубива, след като е системно малтретирано в училище от свои връстници. В предсмъртното си писмо оставя стихотворение, което моли да бъде прочетено на погребението му.
Това стихотворение и историята на Лора се превръщат в основа на кампанията "Училище без насилие".
U d0n'T hAvE t0 l0vE mE, U d0n't EvEn hAvE t0 liKe mE, bUt  U hAvE t0 RESPECT mE!!!

sandora

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Unicef - Училище без насилие
« Отговор #1 -: 12 декември 2007, 22:45 »
Радвам се, че има хора, които явно и преди са расъждавали върху този така наболял въпрос. За мой късмет и върху мен са упражнявали само т.нар. словесен тормоз, но не всеки се разминава само с това. А и напоследък има тенденция да бъдат тормозени не само "аутсайдерите", а именно тези, които по един или друг начин изпъкват сред останалите или най-общо казано не се ръководят от "стадния принцип".
Филма ще изгледам с удоволствие. В момента обаче се сещам за една книга, която четох и беше с подобна тематика. Стивън Кинг - Гняв. Силна и искрена книга, написана някак по детски... потресаващо!
U d0n'T hAvE t0 l0vE mE, U d0n't EvEn hAvE t0 liKe mE, bUt  U hAvE t0 RESPECT mE!!!

FeaR

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 15
« Отговор #2 -: 22 декември 2007, 12:01 »
Наистина потресаващо...Потресаващо е да живеем така.Надявам се в училищата да се спрат тези неща,но според мен това няма да стане скоро.Не искам да ме разбирате погрешно.Просто съм реалистка.И това се дължи на така наречения словесен тормоз.А е тъжно,дори много децата да са реалисти.
Някой просто не могат да отвърнат.Аз не съм от тях,но много често ставам свидетел на словесния тормоз.Ако това нещо се спре всички ще бъдем по-щастливи(не се и съмнявам)

sandra95

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
« Отговор #3 -: 04 януари 2009, 15:57 »
Аз съм ученичка от 7ми клас на едно обикновено училище. Сега ще разкажа какво виждам всеки ден в даскалото. Всяко междучасие едно и също- сбивания, псувни, заяждания. Според мен това идва в голяма степен от завист било за оценки или други неща.

меланхолик

• Луд форумджия
  • Публикации: 120
« Отговор #4 -: 04 януари 2009, 17:46 »
първите две части на автобиографичния ми роман (остава само да довърша пета част когато не ме мързи) ще ви разплачат. Друго нямам какво да кажа в момента. А тия организаций са толкова измислени, че си нямате и идея. В училище си сам и изплашен петокласник, и никой не може да проникне в съзнанието ти освен... страха. На тоя свят имаше само страх. От първи до пети клас.
"ЛЮБОВТА КОЯТО ПОЛУЧАВАШ, Е РАВНА НА ЛЮБОВТА КОЯТО ДАВАШ" - Бийтълс.

dreaming-girl

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 13
« Отговор #5 -: 29 юли 2009, 10:42 »
Детското насилие е продиктувано най - вече от завист и от това, че всеки един иска да се прави на велик и недосегаем. Аз имах една приятелка, която беше много добро момиче, но от както започна да излиза с по - големи момичета започна да бие всички в училището, ако и кажеха една дума. Искаше да е интересна и обичана, но не се получи. Всички я намразиха и тя се промени, но децата които беше малтретирала ще забравят ли някога шамарите, които им беше ударила?! Друг път две съученички се сбиха заради момче по време на голямото междучасие извън училището, което е много близо до полицията. Повечето деца дойдоха, за да гледат "шоуто". Всички им се смееха, но никой не помисли да ги разтърве, а изключенията, който се опитахме да спрем тази проява на физическо насилие бяхме жестоко изблъскани, а момчето заради, което се сбиха ги гледаше отстрани и им се чудеше на умовете. Но проблемът не е само насилието в училище, но и вкъщи. В дома, в който трябва да се чувстваш най - защитен може да е най - големия ти проблем. Аз си признавам, че точно на 12.01.09 година точно на рожденния ми ден баща ми ме наби, защото не станах от компютъра веднага след като ми каза, а мама не успя да направи нищо по въпроса. Не знам как да се справя с проблема, но се надявам да не се повтори, въпреки че преди и сестра ми беше на моето място, а мама е постоянно на този хал. Затова аз не мога да нарека "дом" къщата в която живея, защото в един дом трябва да има любов и топлина, а не сълзи и огорчение.  :cry: :cry: :cry:

Момичето...

• Маниак
  • Публикации: 70
  • Joy and Sorrow
« Отговор #6 -: 21 декември 2009, 00:22 »
Ако ще не едно стихче, а цял роман да се напише по темата насилието никога няма да спре. Just get over it...
Всичко за което живея...
Всяка причина та да си поемам дъх...
Всеки спомен за теб...
Моето мъничко щастие принадлежащо отвъд...

PussyCatt

• Закоравял потребител
  • Публикации: 34
« Отговор #7 -: 24 декември 2009, 01:32 »
Ако ще не едно стихче, а цял роман да се напише по темата насилието никога няма да спре. Just get over it...
даааа, навярно си прав, но трябва да се позамислим малко. От къде идва това насилие, от кого? От къде се учат тези деца и как можем да спрем този пример? Всичко е толкова навързано, жалкото е, че дечицата страдат най-много от тази работа.

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.