Чупакабра, Йети и сие

Автор Тема: Чупакабра, Йети и сие  (Прочетена 3911 пъти)

michael

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
Чупакабра, Йети и сие
« -: 09 юни 2008, 22:09 »
Чупакабра - "Изпиващият козите" или "Горският вампир". Същество, което убива животни, източвайки кръвта им до капка. Някои твърдят, че е извънземно. Други - че е плод на генетичен експеримент. Ами ако просто е представител на изключително рядък и неизвестен засега животински вид?

Йети (В буквален превод името му значи "Онова нещо ей там") - огромно човекоподобно същество. Оцелял неандерталец? Или гигантопитек? И защо е нужно да е "Оцелял" от праисторията? Ако прочетете книгата "Забранената археология" на М.Кремо ще откриете смущаващи догадки - може би Йети и останалите като него вечно са бродили редом до нас...

Когато не разбират нещо хората обикновено бързат да обвинят извънземните или военните. Винаги търсим мистичната, тайнствената същност на въпроса, когато той може би се крие под носа ни - стига да го открием. Ние никога - повтарям НИКОГА няма да разкрием всички тайни на странната планета, която наричаме свой дом. Което не трябва да ни пречи да се опитваме.
« Последна редакция: 09 юни 2008, 22:13 от michael »

michael

• Закоравял потребител
Re: Чупакабра, Йети и сие
« Отговор #1 -: 09 юни 2008, 23:02 »
Идеята не е да се изброяват всички същества, а просто всеки да каже какво мисли по въпроса. Аз съм на мнение, че да обвиняваме военните и извънземните стана банално.

michael

• Закоравял потребител
« Отговор #2 -: 15 юни 2008, 23:37 »
Йети - има сведения, че тези създания живеят с нас още от дълбока древност - показват го скални рисунки в редица пещери в Хималаите.
Чупакабра - невъзможно е да е генетичен експеримент, тъй като местните индианци разказват легендата за "Човека-комар", както те го наричат, още от времето на Инките.
Създанието от Лох Нес - не съм сигурен, че е плезиозавър или какъвто и да било "завър". Ако задълбаете в свидетелските показания на очевидците, ще забележите, че движенията на създанието във водата не са странични като при риба или влечуго, а вълнообразни - като на тюлен. Така че Неси вероятно е роднина на разпространените по тези места преди векове "Ходещи китове" или Амбулоцетус

en.wikipedia.org/wiki/Ambulocetus

Интересна теория за това какво е Неси предлага и Стив Олтън ("Мегалодон", "Падината", "Аквариумът на Ада") в романа "The Loch", който за жалост още не е издаден у нас.

The6SiC6Ness6

• Маниак
  • Публикации: 67
« Отговор #3 -: 17 юни 2008, 21:55 »
Много си осведомен  :thumbleft: :book:

michael

• Закоравял потребител
« Отговор #4 -: 17 юни 2008, 22:36 »
Налага ми се, понеже в продължение на месеци събирам материали при подготовката на даден мой роман или разказ.

Яким

• Луд форумджия
  • Публикации: 108
« Отговор #5 -: 18 юни 2008, 14:12 »
Доколкото знам  :twisted:със сигурност има или поне до преди няколко години имаше Чупакабра. Това е една мексиканска  :angryfire:Дет метъл група и когат ги ислушах преди няколко години ми прозвуча много свежо. Детметъл на испански  :headbang:- Страшна работа ви казвам  :blackeye: чудовищна 8):lol:

Инак темата е интересна. Пишете - чета ви.

michael

• Закоравял потребител
« Отговор #6 -: 14 октомври 2009, 16:42 »
Да, много създания от миналото са се запазили. И според мен още толкова предстоят да бъдат открити.
Както навремето беше казал Чарлс Форт (една от най-видните фигури в света на "аномализма") - "Днашната наука е утрешното суеверие. Утрешната наука е днешното суеверие".
Да, днес например може да вярваме че Бигфут е само легенда... Но през осемнайсти и началото на деветнайсти век със същите презрителни усмивки сме отхвърляли и историите за странното човекоподобно "понго" от Африка. Същото това "Понго", коего днес наричаме Горила.. Така че...

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.