Търся човек,който работи във вестник за съвет

Автор Тема: Търся човек,който работи във вестник за съвет  (Прочетена 2157 пъти)

^l^

• Маниак
  • Публикации: 88
  • en el mi corazon estas solo tu para siempre
Привет;>!
Обръщам се към Вас като към познати хора;р,от които мога да получа помощ.
От утре започвам стаж в малкия градски вестник (единствения) и ще мога да правя всичко,за което се почувствам готова-да пиша статии,да правя репортажи,да чета новините по радиоточката;р...или по телевизията,да се пречкам и душа навсякъде..;> Търся някой,който работи във вестник,радио или телевизия,за да ми даде някакви насоки и съветчета.Като за начало не ми се иска да ида с празни ръце,но просто не се сещам за какво да пиша-някакви идеи за статии.Липсва ми вдъхновение и актуалност...Очаква се от мен да внеса свежест в леко строгия вид на вестника,да съм гласът на младите хора в града,пък аз не съм в течение какво точно ги вълнува младите хора;р...хъх.Мога да пиша за музика,филми,книги...и толкова.Ще съм много благодарна,ако някой подхвърли идеи,примери за теми,статии,радиопредавания,рубрики и т.н...

:>
nada..

EliTa

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
 :D
Привет! Откри един журналист в сайта и щом искаш можем да обсъдим идеи на личната ми поща. Работя за местен регионален ежедневник и за национално радио като кореспондент. Успех!

^l^

• Маниак
Писах ти на пощата;>
Дано прочетеш скоро;>

Към темата: отворена съм;р към идеи за теми на анкети и въпроси, с които от утре трябва да преследвам хората по улиците;>

Като "За какво ви стига пенсията,бабо?" или "В условията на криза българинът има ли възможност да почива на море?" :>

Кой дава повече?
nada..

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
Геврек, измисли нещо по-оптимистично, по-весело. Питай пенсионерите за любов, а не за пенсии. Отдалечи хората от проблемите, накарай ги да се усмихват на теб и на въпросите.
« Последна редакция: 27 юли 2009, 13:25 от forttuna »

ria

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 24
Аз също работя в момента във вестник. Честно казано, не ми харесва. Журналистите са особен вид хора. Всяка новина искат да я превърнат в сензация, за да им се купува вестникът. Плюс това са васали на рекламодателите. Дори и да има нещо пикантно за някоя фирма, ако рекламира и има каре във въпросния вестник- шшшшттт! Нищо няма да пишем против тях.  По време на предизборната кампания- що  задници излизаха на всички партии. Повръща  ми се от всичко това. От занаятчийството. Във вестника няма творчество. Има само факти, цифри и клюки.
Свежите идеи ще ти дойдат, когато се огледаш наоколо.  Трябва да си отваряш очите и ушите за всичко. Да душиш за новини. Животът ще ти даде хиляди теми, защото е пъстър и разнообразен на проблематика и шибанизми. Ето ти няколко теми: Домашното насилие; Съседските взаимоотношения; Заведенията- кой и защо кисне там; За какво най- често харчи парите си жената/ мъжът/ богатите/ бедните; Чалгата- "за" и "против"; Кабинетите за безплатно изследване на СПИН- кой и защо решава да се провери; Изневярата- малко бягство ли е или бомба със закъснител; Чете ли българинът или разчита само на сапунените сериали; Бюрото по труда-  на колко души е намерило работа(или не е намерило)? Колко месечно се регистрират на борсата? В кои касти са, като образование; Почивките в Гърция и Турция- предпочитани пред нашето Черноморие... и т. н.

^l^

• Маниак
Благодаря ти, ria! Много ми помогна:).Много добри идеи, ще са ми от полза.Днес направих материал за първокласниците в бившето ми даскало и от вестника го харесаха.Записах го за радиото и за телевизията:) Обмислям сега въпроси, които да задам в бюрото по труда:> Мерси пак:)

Отворена съм за още идеи;>
nada..

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.