Където има "малцинства", има ли "мнозинства"?

Автор Тема: Където има "малцинства", има ли "мнозинства"?  (Прочетена 1872 пъти)

gerrda

• Маниак
  • Публикации: 77
Принципната идея на тази тема е дискусионна, а не дискриминационна.
Въпреки че би бил удачен въпросът - къде се състои дискриминацията - дали в прилагането на недомислени "закони", или - да се продължава в стил
"Всяко чудо за три дни" ?

http://vbox7.com/play:86eab721&al=1&vid=

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
Където се говори са малцинства, мнозинството е в малцинството, т.е. не мнозинството определя правилата, а обратно. А там където има мнозинство, не се говори за малцинства, защото малцинството с нищо не се различава от мнозинството. Или иначе казано, там, където има малцинства, няма мнозинства.

gerrda

• Маниак
Това е въпросът.
forttuna, благодаря, че беше изчерпателна! :)

Vyrtina

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
как въобще очаквате каквото и да било да се промени в отношението на малцинствата към мнозинствата (и обратното) при положение, че и от двете страни се прави разлика между едните и другите?
съвсем отговорно заявявам, че циганин, който не е третиран, както се предполага, че би трябвало да бъде третиран, защото е циганин, не върши или казва нищо, което е присъщо за събратята му в гетата.
въпрос на отношение към хората е.

gerrda

• Маниак
"третиран"  е много хубава дума.
звучи ми като - болен с препарат.
А хората-изроди от български произход - третирани ли са?
Или нацията почва леко да накуцва...
Или просто си е на патерици - в болничния храм на слепите надежди...

И фактът, че измежду българските лица в България има свестни хора, съвсем не пречи на една просташка глобализация (чалгаЛизация)...

Vyrtina

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
aми да. мисълта ми беше, че според мен не би имало проблем между малцинства и мнозинства, ако никой не се замисляше за такъв - ако на никой не му правеше впечатление, знаеш. при положение обаче, че такова разделение има, разбира се, че ще се делим. видиш ли, аз съм циганка, слушаща дарк уейв, аз съм част от малцинствена група. имам други права и ще си ги ползвам... ако на никой не му и хрумва да ми дава такива права, аз няма да се изживявам като част от малцинство и ще си живея натъжения живот тихичко в моята си депресия.
единственото малцинство, което създава проблеми е онова, дето приема и изпълнява "законите" на "държавата".
(кавичките ме болят, обаче са там за максимална обективност)

полинапет

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
Докато се приемат от обществото като различни те ще се държат като такива.А забелязвам и тенденция умишлено да се налага едно такова разделение и е нормално да се роди и негодувание.Законите трябва да важат за всички.И защо малцинствените групи трябва да имат повече права?Те по-равни ли са?

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.