Довечера в 23,30 ч. гледайте "Господари на ефира" !

Автор Тема: Довечера в 23,30 ч. гледайте "Господари на ефира" !  (Прочетена 4985 пъти)

yossifova

• Луд форумджия
  • Публикации: 200
Ще имаме "удоволствието" да гледаме героите от плагиатския кръг на "Нежна стихия". И главната героиня, разбира се!  :banghead:

ba6tavide4or

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
Re: Довечера в 23,30 ч. гледайте "Господари на ефира" !
« Отговор #1 -: 10 февруари 2011, 17:57 »
Предполагам ще падна от смях като видя тези "герои"  :D

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
« Отговор #2 -: 12 февруари 2011, 10:20 »
След като изслушах разговора между репортер от "Господари на ефира" и Мария Димитрова, останах с впечатление, че детенце на пет годинки би говорило по-смислено. Много жалко е всичко това.

feia

• Закоравял потребител
  • Публикации: 41
« Отговор #3 -: 12 февруари 2011, 11:52 »
Това е безпрецедентен случай на наглост от страна на плагиатката и безотговорност от страна редактора и издателството. Никой не е застрахован от подобно посегателство. Подкрепям изцяло действията на засегнатите автори.

WhiteHart

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #4 -: 12 февруари 2011, 12:22 »
Не мисля, че самото издателство има кой знае каква вина за случилото се. Грешката им е, че не са разпознали стиховете на известните български поети, иначе за останалите произведения не биха могли да знаят,че са изплагиатствани. Аз също работя в издателство и мога да дам пресен пример от моята практика. Наскоро получихме писмо от издателство от една западноевропейска страна, в което ни уведомяваха, че в една от книгите ни са използвани 1/1 големи статии от някаква тяхна поредица, без да е искано тяхното съгласие и дефакто това си е нарушение на авторското право. Ние обаче е нямало как да знаем това - авторката на въпросната книга ни я е предоставила, тя си носи съответната отговорност. След като разбрахме какъв е случая, преустановихме продажбите на книгата и я изтеглихме от търговската мрежа. Та и случката в Бургас е подобна. И от една страна изпитвам съжаление към издателите заради това, което им се стовари на главите заради тази психично болна жена... Друг вече е въпросът, че в България е много лесно да си присвоиш чужда интелектуална собственост... Куца ни законодателството в тази област.

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
« Отговор #5 -: 12 февруари 2011, 16:05 »
Издателката може и да няма вина и от нея не може да се търси отговорност - кой я знае какво издава и в какъв тираж, не е длъжна да познава българската литература (макар че би би ло добре). Но в случая категорично трябва да се потърси отговорност от така наречената "редактор"-ка. Неслучайно употребявам "така наречената", защото в този бизнес (както и в сферата на културата въобще) се настаниха ужасно много самозванци. Да не разпознаеш Блага Димитрова или Дамян Дамянов е кощунство. Този позорен слечай трябва да послужи за урок на всички останали "професионалисти", които не са чели и продължават да не четат. А за девойката - какво да кажа... Тя е толкова жалка, че занимаването с нея само подхранва медицинския й статус. Тя поне не  е агресивна, за разлика от лелята, която трябва да е в момента на позорния стълб. 

feia

• Закоравял потребител
  • Публикации: 41
« Отговор #6 -: 12 февруари 2011, 19:28 »
Тук не говоря за вина на издателството, а за безотговорност.

svetlanal

• Маниак
  • Публикации: 85
« Отговор #7 -: 12 февруари 2011, 22:09 »
За всичко съм виновна аз, за което се извинявам на всички!!! Преди време бях писала в Откровения, че мисля да издам стотина бройки от „Отнесени от вихъра” и около двеста на „Война и мир” и да се подпиша отдолу като автор. Като го издам на хартиен носител, нали автоматично си ставам автор на произведението?! Много ми харесва как звучи!!! „Отнесени от вихъра”, от Светлана Лажова или „Война и мир” от графиня Лажова. Невероятно, неповторимо, интелигентно!!!
Та Мария ме е изпреварила и дръпна напред с материала, вече е теле...звезда. Открадна ми идеята, но сега твърдо съм решила да го направя, поне ако не друго, за да се гледам по телевизията!!! Е, може да е малко резил, ама много...малко. Някога ще взема да се науча да пиша, не само да преписвам...на чужд гръб. То па кой ще разбере, че съм изплагиатствала?! Аз ще дам малко и от себе си някоя и друга дума и запетайка, та да е по-така...мое, за да не е съвсем крадено, а...почти. Авторско право, какво е това?! Глупости на търкалета! Леля ми Джозефин каза, че ще спонсорира всяко мое начинание, така че очаквайте най-новата ми книга!!! Само се чудя дали да е стихосбирка или роман. Как да ми казвате е по-хубаво, поетеса или писателка? Няма смисъл, няма значение де, шоу да става!!! Кой каквото сам си направи и леля му, никой не може да му помогне по-хубаво!!! Успехи и силата да е с вас

Ерита Фей

Момичето...

• Маниак
  • Публикации: 70
  • Joy and Sorrow
« Отговор #8 -: 12 февруари 2011, 23:27 »
Светлана, не се бутай сред майсторите. Твоите книжлета ще стават само за подпалки пред моята "Библия".  :D Хайде да си направим един конкурс сега "Коя е по-нагла".
Всичко за което живея...
Всяка причина та да си поемам дъх...
Всеки спомен за теб...
Моето мъничко щастие принадлежащо отвъд...

svetlanal

• Маниак
« Отговор #9 -: 12 февруари 2011, 23:54 »
Ех...Добре, хайде!
Номинирани тази година в категорията "Най-Нагла" за подържаща женска роля са:
........................................................
Обаче от аплодисментите не можах да чуя номинираните, за съжаление.
Но за най-нагла, за главна е ясно къде ще отиде тазгодишната статуетка.
Само се чудя "Лелята на Чарли" каква вина има и има ли?! От кого е написана, ако е оперета, от Йохан Себастиян или бах мама миа, ама не се сещам. Щтраус птица ли е или композитор?! И дали да не започна да пиша музика?! Токата и фуга в ре минор много ми харесва, но как се пишат ноти?! Абе само ще си сложа името под някое парче и...хоп ставам автор на " Много шум за нищо" Или "От акъла си пати...който го няма" :)
Как лесно се ставало автор!!!
Ерита Фей

plami-6

• Луд форумджия
  • Публикации: 108
« Отговор #10 -: 13 февруари 2011, 09:23 »
 :D
Лажова, разсмя ме! Велика си!  :)

svetlanal

• Маниак
« Отговор #11 -: 13 февруари 2011, 14:40 »
krasilom, ако са искали да стават известни, да бяха се снимали голи за кориците на някои издания, да бяха направили нещо свое, уникално, а те станаха известни с кражба на чужд труд, Не може да ни ласкае, че някой ни е откраднал творчеството, има си правила за това! Утре моето дете ще ми рецитира стих:” Аз вярвам в мълчаливата любов...” И аз ще я похваля за избора й .
-   Кой е авторът, знаеш ли?!
-   Да, това е поетеса Маруся,
Аз ще мигам с очи, ще й обяснявам, че не е така, че се е объркала и тя ще ми извади една от онези сто стихосбирки и аз ще получа инфаркт или преплитане на червата от потрес. Защото...
Не ги правим герои, кой каквото сам си направи и Откровения няма да им помогне! Те са крадли на интелектуален труд!!! Това трябва да се знае и да не се допуска!!! Заради авторите и заради нашите деца! Трябва само един процент талант, другото е труд! Иначе е прекалено лесно, просто крадеш.
Плами, объркала си се, аз не съм велика, то се видя кои са - тези от които крадат поетите. Как пък я скалъпиха тая измислица?! Тя и една нейна приятелка си разменяли стихове и можели да ги използват, както си искат, дори да ги публикуват без съавторство?!
 Веднъж ние с една приятелка така си разменихме ключовете за апартаментите си. Сега аз имам тристаен с гараж, а тя живее в гарсониера. Глей какъв късмет извадих!!!

Ерита Фей

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.