...да поддържа своя живот с отпадъците от моя живот.

Автор Тема: ...да поддържа своя живот с отпадъците от моя живот.  (Прочетена 4147 пъти)

abagar

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 12
Това е....за смях чрез горчивите сълзи на болката...
„Като излезе демокрацията, като затвориха фабриките, извънредно друго стана.....
.......а отвътре същите като мене – бий ги на притеснение от сутринта.”

http://www.novinar.net/news/zhenata-ot-kontejnera_MzU0OTsx.html]http://www.novinar.net/news/zhenata-ot-kontejnera_MzU0OTsx.html

Това е...  :( :D :oops: :cry: :wave:

Момичето...

• Маниак
  • Публикации: 70
  • Joy and Sorrow
А, няма страшно като наближат изборите месец поне това почти няма да се вижда ама какво е месец пред 4 години...  :D

Кака Стеси
Всичко за което живея...
Всяка причина та да си поемам дъх...
Всеки спомен за теб...
Моето мъничко щастие принадлежащо отвъд...

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
Всеки е малко или дори много повече виновен за положението, в което се намира. Това е моето мнение.

abagar

• Редовен посетител
  • **
Здравейте!
Ще ви перефразирам:
"Всеки е малко или дори много повече е виновен за положението, в което се намира човека до него."
Обществото само ражда своето...общество !
« Последна редакция: 15 април 2011, 08:38 от abagar »

Arogarn

• Луд форумджия
Да, но отговорността на околните е много по-малка от твоята собствена. В свят на демокрация никой не трябва да бъде издържан от държавата и да очаква подобни приходи, един вид благотворителност. Ако човек е усърден и мотивиран, може (макар и много бавно) да се издигне в обществото.

Свободата означава отговорност. (Бърнард Шоу) Затова и хората се страхуват от свободата и от това да поемат отговорност за собственото си състояние. От онзи репортаж, най-малко това, че въпросната жена пуши, трябва да е показателно, че тя не се старае достатъчно, да разпределя парите си.

Моля, отвърни на удара!

abagar

• Редовен посетител
  • **
Здравейте!
Та нима вие ме ударихте.... :D
Аз не се чувствам ни най-малко "докоснат"от вашите думи, всеки има право на лично мнение.И в случая уважавам вашето макар и на пълно да не съм съгласен с него.
Не открихте ли нещо съвсем друго което да ви подскаже какво имам в предвид действително относно този случай.
Всичко най-хубаво!

П.П
А отговорностите за нас и всичко около нас е 50/50 в 80% от случаите.....

Arogarn

• Луд форумджия
Струва ми се намекваш за това, че няма работа и още повече - не е получила полагащото й се образование.
Наистина ако беше ходила редовно на училище положението щеше да е друго. Мисълта ми е, че обикновения човек не трябва да е отговорен за това, че тя не е посещавала училище редовно. Също така ако някой на улицата й даде пари, точно поради своята необразованост, тя няма да ги използва оптимално добре. Затова отказвам да се съглася, че всеки човек има значима отговорност за нейното съществуване и че "Обществото само ражда своето... общество !"

За това, че не е образована, първо са отговорни родителите й - задето не са се постарали да се образова и са я запратили в сегашното и положение, още когато не е можела да разбира какво става около нея.
Чак след това държавата има отговорност, малко по-голяма от тази на останалите граждани. И може би отговорността е в това, че не е лишила родителите от родителски права и не е наложила на детето да ходи на училище. Да, има вина! Но за едно такова лишаване от родителски права се води продължително дело, а тя съвсем не е единствения и най-трагичен случай. И не може за всеки да се води дело и държавата да го наблюдава как се развива. Това е тъжната истина и смятам, че не трябва да основа на обвинения по адрес на държавата или още повече всеки отделен гражданин в нея!
Какво мислите?

abagar

• Редовен посетител
  • **
Здравейте!
Каквото чувствам и мисля по този въпрос го казах....
Твърдо заявявам, че в последните години държавата като институция поела отговорноста за просперитета на нашия народ е абдикирала на всички възможни нива и вината за това състояние е на всички нейни граждани без изключение .....
Останете със здраве!

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.