Бисери от коментарите под произведенията

Автор Тема: Бисери от коментарите под произведенията  (Прочетена 54565 пъти)

Партилан

• Маниак
  • Публикации: 51
Re: Бисери от коментарите под произведенията
« Отговор #45 -: 14 февруари 2012, 00:42 »
С риск да се повторя:
ЗАЩО изобщо коментари(и)те са достъпни  за всичките 84536 "потребители" ?
 Критика, суперлативи, поетични отговори и тн.-   достъпни за всеки онлайн кибик ?
 Не бива ли да са достъпни само за  автора на коментираната "творба" и  автора на самия коментар? И всеки един от тези двамата да има право да ги трие, и никой друг  да няма право да ги вижда?
Тогава (вероятно)  неискрените "четки" ще са по- малко, "градивната критика" ще е повече,  и със сигурност няма да са възможни "конфликти на интереси" между четкаджиите и  критиците.
И тогава ВСЕКИ ще внимава какво и къде  пише.
И тогава никой няма да се прави  на "интересен" с коментарите си, само и само да предизвика някакъв ефект върху психиката на  другите коментиращщи може би?

Кой има полза от  коментарщината в сайт за лично творчество, освен случайни...сеирджии??
Някой изобщо води ли  статистика колко  такива  коментари(и) се пазят на сървъра? Милион+???
От тези  милион коментара, има ли поне 1 000, които да си струва да бъдат пазени???
"Браво", "Поздрав!" "чудесно"  "!"  "!!!"
"гуш!"....  ами другите  коментарщини???(сещате се кои,  до оня ден не бях и предполагал, че такова чудо има- фенове и анти-фенове в мъртва схватка под нечие стихо... а вече даже  и "разръчкваме  ги с пръчката")??? И тях ли да ги пазим? И няма ли си... Бейсфуук за подобни онлайн агитки и онлайн битки между... хулиганите на графоманския футбол?

п.с. С риск да се потретя или дори по...петя, най-покорно
МОЛЯ,
някой да ми даде достъп  до СОБСТВЕНИТЕ ми по- стари коментарчета(на брой общо 60 от 110), защото  те за мен са си "бисерчета", позволявал съм си да коментирам само истински Бисери, които изключително много са ми харесали,(И които в момента  не мога да намеря в Океана от творби)  които са  породили в мен някакъв  отзвук, достатъчно ярък, за да успея да го облека  в думи и стих.

Извинявам  се , ако  с това изказване  нагазвам  в зоната  на  офф-топика!
« Последна редакция: 14 февруари 2012, 01:09 от Партилан »

dar4e_to

• Форумен лъв
  • Публикации: 265
  • Там...оттатък.
« Отговор #46 -: 15 февруари 2012, 16:54 »
Партилан, по всяко време си свободен да изтриеш колкото искаш свои коментари. Просто натискаш "изтрий" и отиваш на следващия. Лично аз по този начин изтрих маса от своите. Е, покрай суровото изгоря и доста сухо... :wink:. Няма как да мине и без случайни жертви. А коментарите, писани от теб под произведения на автори, които вече не са тук, са си отишли безвъзвратно - заедно с тях...

"Един IP адрес - един глас за произведение!"

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 600
« Отговор #47 -: 27 февруари 2012, 13:09 »
Иванова, пействането е най-малкия проблем в този коментар. Съдържанието и правописът му го правят двусмислен, толкова двусмислен, че ако авторката му излезе от еуфорията породена от самозаблудата, че е сътворила велик стих, и ако прочете внимателно написаното, навярно би се изчервила от срам. Ако може да чете, разбира се! За писането е ясно - може да подрежда буквите в думи, а думите в изречения. Но смисълът на тези изречения?...

„Скъпи мои сродни души, хайде днес да се съюзим – човешко е да се съгреши и затуй нека си простим…”

Как да разбирам това „...хайде днес да се съюзим – човешко е да се съгреши”?! Това „съюзяване” да не е някакъв евфемизъм със сексуален подтекст? Пояснението с тирето, че е човешко да се съгреши, води точно в тази посока... Може би не това е смисълът на това изречение, но пунктуацията и  препинателните знаци понякога така ме объркват! Ох, защо ли ги забелязвам?! Трябва да ги забранят! И какви са тези думи с еднакви корени, пък с различни значения?! И те ме объркват! „Греши” – „съгреши”! Едното било най-обикновена грешка, пък другото било грях пред Бога, как да не се обърка човек? И сега какво? Ако съюзяването е грях, както е казала госпожата, ние като си простим, няма ли да изземем функциите Му?...
Хей такива въпроси ме налягат. А колко му е лесно на чукча, че не може да прочете това, което е написал... :(
Един IP адрес - един глас за произведение!

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
« Отговор #48 -: 06 март 2012, 15:01 »
Хора, нека тази тема да добие по-забавен характер. Не бъдете толкова язвителни, изтъпява темата, а тя е тотално необятна! Нека не бъде поле за изява на плосък сарказъм.

Забавлявайте се малко повече, без излишна озлобеност.

Ако ще, бъдете поетични, точно както е цитираният коментар над моя.  8)
Раздвоен ум - разтроен стомах.

Otklonenia

• Маниак
  • Публикации: 92
« Отговор #49 -: 06 март 2012, 21:27 »
 :lol: що  така  ме  кефите, бе, хора...
S

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #50 -: 15 март 2012, 15:50 »
Понеже скоро ще ми го изтрият на онова място, моля да ме извините, но ще си запазя това питане тук!

Човек влезне в аптеката, купи си апарат за мерене на кръвно налягане, но не мисли, че е станал лекар. Друг влезне в железарията, купи си чук и трион, но не си мисли, че е станал дърводелец. Е, защо тогава някой, който влезне в първата книжарница и си купи монитор, клавиатура и мишка, си мисли, че вече е станал велик писател или поет?!

Поводът е... Хм... Всъщност конкретният повод не е от значение, след като въпросът може да се отнесе към много от напазарувалите от книжарница, преди да се регистрират тук...
« Последна редакция: 15 март 2012, 15:56 от perperikon »

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #51 -: 17 март 2012, 11:46 »
В аксиологията на любовния мотив, авангардно място заема характеристиката на любимия, която е и в известна степен проекция, символично допълване на същността на пишещия тези редове. Без излишна помпозност и алегоричност на изказа, но с известна доза властност, няма как да не повярваме на автора.

Ми така де! Няма само простотии да цитираме тук!

Otklonenia

• Маниак
« Отговор #52 -: 20 март 2012, 11:03 »
Enena (Елена Нинова): 19-03-2012г. 16:13
"И моята душа се докосна."

И  моята  душица  все  се  пипа, нейната  мамица  незадоволена...   
S

idemidoidemi

• Луд форумджия
  • Публикации: 171
  • www.zadarabotim.com
« Отговор #53 -: 20 март 2012, 12:19 »
Enena (Елена Нинова): 19-03-2012г. 16:13
"И моята душа се докосна."

И  моята  душица  все  се  пипа, нейната  мамица  незадоволена...   

:D

Ена

• Закоравял потребител
  • Публикации: 44
« Отговор #54 -: 31 март 2012, 00:02 »
„Скъпи мои сродни души, хайде днес да се съюзим – човешко е да се съгреши и затуй нека си простим…”

Не знам с какво ви учудва този коментар, написан под многото творби...
Обикновено на Коледа си честитим Рождество и един и същ израз го пишем навсякъде... както е и за Великден, както е и за Прошки - Сирни заговезни... А Сирни заговезни бе точно на 26.02 - датата на въпросния коментар. Коментарът, като израз за отбелязване на християнския празник, е личен избор и не би трябвало да му се придава смисъла на "копи-пейст".

Otklonenia

• Маниак
« Отговор #55 -: 06 април 2012, 09:27 »
Предварително  пояснявам, че  не  акцентирам  върху  личността  на  коментатора  в  следните  няколко...

Enena (Елена Нинова): 6-04-2012 г. 01:35
Тъжно стихчета,но красиво

Enena (Елена Нинова): 6-04-2012 г. 01:32
Толкова нежност има тук и за това трябва аплодисменти!

Enena (Елена Нинова): 6-04-2012 г. 01:25
Райна,аплодиран!Много ми хареса!

Enena (Елена Нинова): 6-04-2012 г. 01:22
И прочетох и прочетох.Удоволствието е мое!

Enena (Елена Нинова): 6-04-2012 г. 01:13
Предпочетох,знаеш защо?Прегръдка!

Enena (Елена Нинова): 6-04-2012 г. 01:03
Бях тук да се насладят!

Enena (Елена Нинова): 3-04-2012 г. 20:01
Любовта,ами харесах сравнението с игличка

Enena (Елена Нинова): 30-03-2012 г. 19:32
И моето сьрце трепна.На рождения ми ден си побликувал и затова оценявам с отличен     
S

Otklonenia

• Маниак
« Отговор #56 -: 19 април 2012, 09:44 »
"Логика"
(реших  да  ги  кръщавам  вече)

Enena (Елена Нинова): 19-04-2012 г. 00:51
Щом има думата внук,от мен отличен.Трепна ми сърцето.

S

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #57 -: 19 април 2012, 12:36 »
Ееее, напипал си ти златната жила, ама я виж какъв къс самородно злато си изпуснал:

Enena (Елена Нинова):   15-04-2012г. 13:45
Хей човече,така ми беше мъчно ,че на Великден съм далече от семейството ми и като прочетох че си бил на времето предполагам и сега като нерез ,нали знаеш какво е това ,победител.Развесели ме ,а циганина си бие тъпаните и да надува зурните.Ти ни сподели за още извън брачни,та да ти се радваме

Не знаех, че нерез = победител...

svetlanal

• Маниак
  • Публикации: 85
« Отговор #58 -: 23 април 2012, 22:33 »
Иванова, определено е в твоя телевизор...Нов ли да си купиш, просто се чудя?! Посвещавам ти нещо!!! Няма значение, няма и смисъл, но ми писна...та прописах!!!
А дали като разперваш крилата си назад, обаче доволно и блажено, не може в някой миг да вземеш да се научиш да летиш?!
 Дали, ако си пуснеш печката, ще можеш да се сгрееш, ако си измръзнал?!
 А ако се вглеждаш дълго в своя лик, дали ще се познаеш?!
 А дали ако си тъп и живееш дълго, животът може в мъдрец да те превърне, а?!
Ерита Фей

Otklonenia

• Маниак
Цитирам  частично, но  пък  си  струва.

"Hekredel (Христо Славов): Тавтологията е начин за писане на стихове, ако нямаш нищо против."

http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=278689
S

: ??:??