относно конкурсите

Автор Тема: относно конкурсите  (Прочетена 1500 пъти)

PepiPetrova

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
относно конкурсите
« -: 19 април 2018, 09:22 »

Имам предложение, оценките в конкурсите да са обвързани с аргументи.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 896
Re: относно конкурсите
« Отговор #1 -: 19 април 2018, 21:11 »
Аз съм против, оценяващите не са професионално жури, оценката им е по-скоро базирана на усещане.
Още повече че тези конкурси, са по-скоро предизвикателства, стимулиращи творческото писане, отколкото някакво състезание с победител.
Според мен всеки участник е победител в по-малка или по-голяма степен.

PepiPetrova

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: 20 април 2018, 09:44 »
Така е...всяко предизвикателство е вълнуващо и поражда ентусиазъм, вдъхновява, а участието е от любов към поезията, но се усеща, че ниските оценки се дават не само по усещане...

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 896
« Отговор #3 -: 20 април 2018, 11:48 »
При Предизвикателствата няма "ниски оценки", тъй като вота е само положителен - за произведението, което си си избрал.

PepiPetrova

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: 21 април 2018, 18:18 »
Гласът е положителен, то е ясно, но харесването, въпреки че е с оценки над нулата, не е положително винаги. Например "ужас" и "става" ( с много недостатъци), а това играе роля при процентното оценяване. Мисълта ми е, че се получават и грешки, но не се проверяват. Дори може спокойно да се злоупотреби. Не е приятно,  особено ако не е основателно,  понякога е и умишлено, има се усещането, че се съревновават по-скоро феновете помежду си, правейки път на своя фаворит...  :) Правя асоциация с конните състезания, при които винаги има задкулисни номера срещу конкуренцията.... Все пак, за тях има обяснение...
Всъщност, разбирам ви – не искате конфликти и виртуални спорове, никому не са нужни... Неведнъж съм чела в коментари, че някои гледат с предубеждения към конкурсите, което говори само по себе си и обяснява неучастието. Затова реших да направя запитване... В крайна сметка, вие решавате, но може поне да се проверяват.
« Последна редакция: 21 април 2018, 18:22 от PepiPetrova »

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.