Дискусия: Публикуване на части

Автор Тема: Дискусия: Публикуване на части  (Прочетена 300 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 900
Дискусия: Публикуване на части
« -: 11 декември 2018, 21:11 »
Авторите на проза често публикуват своите творби глава по глава, което е и правилният начин, защото тук много често и произведенията се пишат "в реално време", получава се бърза обратна връзка, а и по-лесно достигат до читателите, подобно на сериал.
Въпросът е как може платформатата технически да подпомогне този процес и да го направи по-удобен и за авторите и за читателите?

Как, според вас, поставяйки си шапката на автор и читател би изглеждало едно такова нещо като процес и интерфейс в платформата?

Най-елементарното, което ми хрумва, е че читетелите се нуждаят от бърза връзка към следващата глава от произведението, както и към първата, може би.

Този модел има ли почва и приложение в някои от другите жанрове в сайта?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 900
Re: Дискусия: Публикуване на части
« Отговор #1 -: 21 декември 2018, 22:48 »
Направих публикуването на части.
Засега съм го пуснал само в раздел Проза, ако има нужда другаде, ми пишете.

При публикуване на глава от разказ/роман се слага чекчето на "Произведението се публикува на части" и отдолу се избира, първата част на разказа, за да може системата да си ги навърже.

В началото на произведението ще излиза автоматична връзка към предната част, а след края - към следващата.
В началото на първата част ще излиза автоматично съдържание.

Същите опции ги има във формата за редакция при вече публикувани части на произведение.
Моля, авторите да свържат от там вече публикуваните части на своите произведения. Редакторите също ще помагат, но произведенията са много.

Темата остава отворена за дискисия и предложения...
« Последна редакция: 21 декември 2018, 22:50 от admin »

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.