Брой коментари относно дадено произведение

Анкета

Искате ли да бъдат ограничени коментарите под произведенията?

Искам
0 (0%)
Не искам
1 (8.3%)
Искам да се ограничат до два коментара на човек за произведение
4 (33.3%)
Искам да се ограничат до три коментара на човек за произведение
1 (8.3%)
Искам да се ограничат до пет коментара на човек за произведение
1 (8.3%)
Искам да се увеличат броя на знаците в един коментар на човек за произведение
0 (0%)
Не знам какво искам
0 (0%)
Нека всеки коментира колкото си пъти иска
5 (41.7%)

Общ брой гласове: 12

Гласуването приключва: 15 септември 2019, 20:49

Автор Тема: Брой коментари относно дадено произведение  (Прочетена 233 пъти)

Петър1

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 15
Направих тази тема, понеже се опитах да отговоря по темата , създадена от JujuBuju, но някаква грешка с базата данни не ми позволи. Както и да е, ето какво предлага колежката:

"Здравейте,
Тъй като напоследък забелязвам как се водят едни високопарни спорове в коментарните полета, за сметка на горките автори, които се чудят дали изобщо половината от коментиралите са им прочели произведението, предлагам да се ограничи броя възможни коментари от един потребител по едно произведение, до два. Смятам, че два коментара са достатъчна възможност за аргументация.
Също така е добре да се регламентира, че коментарите следва да касаят конкретното произведение, а не принципни въпроси. За всичко останало има форум и лични съобщения."

А ето какво отговарям аз:

"Аз съм "против".
Ти предлагаш да се наложи цензура, макар и да не го осъзнаваш, ако идеята е лично твоя, разбира се.

И как прецени, че точно два коментара са достатъчни например?
По броя на символите, разрешени в коментар ли?
Аз например мисля, че пет коментара са достатъчни.
Аргументирай се.

Ако идеята е твоя, браво!
Ако не, пак браво, на който е идеята!
Както се казва: с един куршум два заека.
И ръководството на сайта - спокойно, и потребителите не си губят времето в глупости. И имиджът на сайта се запазва. А и идеята не идва директно от управителя на сайта, който наскоро пак се изложи, коментирайки една рисунка...

Всяко чудо е за два дни, както е известно. После стадото продължава да си върви, по старому, без излишни катаклизми и ненужни емоции.
Тук сме, главно, за да публикуваме и четем , нали?
И да ни хвалят :)"

Аз предлагам да няма ограничение на броя коментари, просто да има по-стриктен контрол от страна на редактори (заети сте знам) , но това е. Другото съм го написал по-горе. Емоционално, понеже не мога иначе.

JujuBuju

• Закоравял потребител
  • Публикации: 36
Re: Брой коментари относно дадено произведение
« Отговор #1 -: 14 август 2019, 12:59 »
Идеята е моя (не прикрива намесата на администратор или редактор, те могат да си изкажат мнението и сами и го правят) и обосновката е, че коментарното поле не е място за диалози, а над два коментара от потребител вече стават диалог. Същият може да се води и във форума (както тук) или на ЛС, а не да се товари автора, който да не смогне да прочете всички коментари, да не говорим за редакторите. Не виждам никаква цензура, аз бих могла да си изкажа мнението и в два коментара. Споровете и чесането на его не са предназначени за позициониране под което и да е произведение.

Петър1

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #2 -: 14 август 2019, 14:36 »
Идеята е моя (не прикрива намесата на администратор или редактор, те могат да си изкажат мнението и сами и го правят) и обосновката е, че коментарното поле не е място за диалози, а над два коментара от потребител вече стават диалог. Същият може да се води и във форума (както тук) или на ЛС, а не да се товари автора, който да не смогне да прочете всички коментари, да не говорим за редакторите. Не виждам никаква цензура, аз бих могла да си изкажа мнението и в два коментара. Споровете и чесането на его не са предназначени за позициониране под което и да е произведение.

"Ти можеш" , кой говори за Его сега?
:)
Усмихвай се, светът и без нас си го има и е хубав.

По въпроса за админа си имам лично мнение. Както по-рано писах, скоро той отново се изложи, пускайки доста груб коментар под една рисунка на млад мъж. И после, след като пусна втори подобен коментар, се покри някъде. На морето е сигурно, да прави снимки на бургаския плаж :)
Не се прави така, но това е друга тема, за това кой се държи като мъж и кой - не.

Сега по твоето предложение:

Не мисля, че идеята ти е добра.
Има хора, които се изразяват по-обширно и знаците, позволени в два коментара няма да са им достатъчни.

Но ако държиш да са точно два коментарите, трябва да се седне, да се изчисли внимателно колко знака има в два коментара. Заедно с админа и редакторите, разбира се. После, на базата на анализ, да се разбере по колко знака средно аритметично са нужни на потребител, за да изрази мнението си. И да се реши веднъж завинаги: с колко знака, аджеба може и е правилно да се изрази мнение по дадена творба. И, в един или, в два, или - в пет коментара трябва потребител да коментира друг потребител...

Та така си мисля аз ...

Усмивки :)

JujuBuju

• Закоравял потребител
« Отговор #3 -: 15 август 2019, 00:05 »
Петър, ако на някого не му стига коментарното поле, може да напише есе, литературен очерк, писмо, рецензия или каквото там сметне за подходящо в раздел "проза". Ето, вече има и свързани произведения. На мен представите ми за "коментар" са различни.

ШефаПървомай

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #4 -: 15 август 2019, 17:28 »
Аз предложих да са до пет коментара и ми наскочиха всички. Тук виждам друго предложение, но никой не скача. Това е то да имаш връзки в сайта откровения.

Петър1

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #5 -: 15 август 2019, 17:42 »
Петър, ако на някого не му стига коментарното поле, може да напише есе, литературен очерк, писмо, рецензия или каквото там сметне за подходящо в раздел "проза". Ето, вече има и свързани произведения. На мен представите ми за "коментар" са различни.

Е, това е логично, което казваш.
Значи трябва да се гласува, и да се разбере какво мислят и останалите.
Нещо като анкета например.

JujuBuju

• Закоравял потребител
« Отговор #6 -: 15 август 2019, 18:08 »
Аз предложих да са до пет коментара и ми наскочиха всички. Тук виждам друго предложение, но никой не скача. Това е то да имаш връзки в сайта откровения.

Връзки имам доколкото публикувам тук от няколко години, не съм ходила дори на една среща на сайта. Шефе/Шефке, тук не е състезание и всеки може да си изкаже мнението. Вероятната причина, че не са скочили е, че едва ли някой освен теб и Петър е прочел форума защото не им остава време от четене на коментари .

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 87
« Отговор #7 -: 15 август 2019, 18:12 »
Ако има ограничения за броя на коментари под произведение - например пет, нека е пет на ден, а не пет изобщо завинаги. Може някой след два месеца да попадне отново на творба и да се сети нещо ново, независимо, че навремето е коментирал. Иначе идеята може би си струва обмисляне. Но от друга страна, някои хора обичат да водят разговори в коментари, което лично на мен не ми пречи. Не знам, може да прикачите към темата анкета, за да видим какво е преобладаващото мнение. Ако за много хора са проблем многото коментари, може би идеята наистина трябва да се обмисли.

И още нещо. Авторът - като човек, който евентуално би искал да отговори на всеки коментирал, не би трябвало да има ограничение за броя коментари по-малко от общия брой коментари, които е получил.
« Последна редакция: 15 август 2019, 18:23 от limeruna »

Петър1

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #8 -: 15 август 2019, 18:31 »
Ако има ограничения за броя на коментари под произведение - например пет, нека е пет на ден, а не пет изобщо завинаги. Може някой след два месеца да попадне отново на творба и да се сети нещо ново, независимо, че навремето е коментирал. Иначе идеята може би си струва обмисляне. Но от друга страна, някои хора обичат да водят разговори в коментари, което лично на мен не ми пречи. Не знам, може да прикачите към темата анкета, за да видим какво е преобладаващото мнение. Ако за много хора са проблем многото коментари, може би идеята наистина трябва да се обмисли.

И още нещо. Авторът - като човек, който евентуално би искал да отговори на всеки коментирал, не би трябвало да има ограничение за броя коментари по-малко от общия брой коментари, които е получил.

Ами добре,
ще я потърся тази анкета.
Сигурно аз трябва да я прикача, нали вчера я отворих тази тема, след като прочетох предложението на Меги.

Петър1

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #9 -: 16 август 2019, 20:51 »
Готово! Има и анкета вече.
Гласувайте и да видим кой какво мисли за тези коментари. След един месец ще приключи анкетата и ще излязат резултатите.

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 136
« Отговор #10 -: 17 август 2019, 15:56 »
За мен, няма причина да искам да ограничавам някого да коментира. Има си екип, който следи за това дали  коментарите са по темата. Единствено понякога ми е досадно, когато ми се препълват известията със съобщения, за едно и също произведение и покрай това мога да пропусна някой, който е коментирал при мен. Ако може вместо 20 съобщения за едно произведение  да получавам примерно съобщение, което да гласи " 20 човека коментираха ".......".  Или пък админ да предложи платена опция, с която да може да се избира къде да се следят коментарите и къде - не. Иначе е ясно, че угодия за всички няма. На мен 3 коментара ми се струват достатъчни, но за друг може да не са.

maistora

• Публикуващ редактор
  • Закоравял потребител
  • Публикации: 46
« Отговор #11 -: 18 август 2019, 09:19 »
,,На народ не се угажда,,. Казал го е самият народ.
Ограничаването на коментарите до два, три, пет... не е демократично. Така е. Ама някои потребители забравят творбата под която пишат и започват да разказват биографиите си, повтарят и потретват, че и почетвъртват едно също, затрупвайки с "инертни материиали" съществени неща, казани от други потребители.Анкета да има. Ок. Но в нея няма да участват всички и после точно неучаствалите ще бъдат против решението в нея. И може да се окажат мнозинство. :(
В един сайт имаше платена опция -
десет коментара на месец беше лимитът. Който иска да коментира повече трябваше да си плаща. Сега никой не коментира там. 8) То никой и не публикува вече.
Редакторите стриктно да следят дали коментарите са по темата. И ако не са? Такива има всеки ден. От всекидневното размахване на сопи и триене на коментари сайтът няма да стане по-уютно място. Ще се превърне в концлагер, начело с шпиц команда. Никой не въдворен тук насила.
Нужни са култура на коментиране  и самоконтрол. Ако ги имаше в достатъчна степен, въпросите в тая тема нямаше бъдат повдигани.
« Последна редакция: 18 август 2019, 19:52 от maistora »

stormwatch

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #12 -: 18 август 2019, 11:53 »
И аз съм против ограничаване броя на коментарите. Има хора, които обичат да коментират (и го правят), има и хора, които не обичат да коментират (и не го правят). Въпрос на личен избор е, не виждам защо трябва да има ограничения. Точно затова гласувах "Всеки да коментира колкото си иска".

П.П. Не виждам причина и в ограничаването дължината на коментара. Пак има хора, които обичат да бъдат многословни (като мен например :) - без естествено да имам претенции, че пиша няк'ви много умни и задълбочени коментари ;) ) а има и хора, които (ако въобще коментират) го правят само с една-две думи. Нека оставим всеки сам да реши за себе си как, колко и по какъв начин да коментира...

Петър1

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #13 -: 18 август 2019, 19:19 »
Ами да, един ще мисли по един начин, а друг - различно. Всеки си има мнение, а многото мнения правят света по-интересно място за живеене.
Хубаво ще е да се чуят още мнения.

© 2003-2019, Georgi Kolev. All rights reserved. The works are the property of their authors.