Добра програма за аудио обработка

Автор Тема: Добра програма за аудио обработка  (Прочетена 104 пъти)

JujuBuju

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
Здравейте,
Въпросът ми е към музикантите в сайта - каква безплатна програма за аудио обработка може да ми препоръчате, която да има сходни функции и качество като Adobe Audition? Имам Audacity, но резултатите с нея не са особено добри, при използването на някои функции дори създава дефекти.
Да спомена, че съм съвсем начинаеща в ползването на подобна технология, та затова ми трябва безплатна, да си джвъджкам. Нямам професионални амбиции.

iskra1979

• Закоравял потребител
  • Публикации: 36
Re: Добра програма за аудио обработка
« Отговор #1 -: 20 май 2020, 09:10 »
Обработка за махане на шумове ли или нещо друго? И на мен ще ми е интересно :) Записвам се да следя темата :)

JujuBuju

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
« Отговор #2 -: 20 май 2020, 22:29 »
Да, премахване на шумове, запис и обработка на вокал, добавяне на ефекти и пр.

me6

• Маниак
  • Публикации: 77
« Отговор #3 -: 23 май 2020, 17:34 »
Audacity съм я виждал и мисля че е предостатъчна за обработване на аудио файлове. По скоро да сте имали проблем с настройките и, както и на хардуерно ниво на оборудването ви. Иначе ето ви един DAW , който преди 20г беше един от най-добрите в музикалната индустрия. Сега е безплатен. https://www.bandlab.com/products/cakewalk . Но прочетете първо хардуерните изисквания за него. Успех.

iskra1979

• Закоравял потребител
« Отговор #4 -: 23 май 2020, 20:54 »
Интересно, ще го разгледам, благодаря. А колкото до Audacity наистина разваля вместо да оправя, както каза Меги.

me6

• Маниак
« Отговор #5 -: 24 май 2020, 07:48 »
Но силно препоръчвам тази Pro Tools First , с тази работя аз но Про версията  и смея да твърдя , че е една от най-добрите на музикалния пазар . С уговорката , че тук е във вариант за начинаещи с възможност за добавяне на 16 трака и 23 плъгина. Не съм сигурен за Free версията но мисля че може да си инсталирате допълнително плъгини с разширение ААХ. А и има хиляди видеа в нета , показващи повечето и функции и то на няколко езика. Дори и на Руски.
Забравих само да спомена , че машината ви трябва да e с процесор поне 2.2 - 2.7 GH и с RAM минимум 4GB , като е желателно да са 8GB. Предполагам че по тази причина сте имали неудачи с Audisyti.
Дано съм ви бил полезен да се забавлявате с музикалните ви идеи..
« Последна редакция: 24 май 2020, 08:10 от me6 »

iskra1979

• Закоравял потребител
« Отговор #6 -: 24 май 2020, 09:22 »
Моята е точно такава, че и двуядрена - 2.7 GH и с RAM 4ГБ, но май при мен шумът ще се окаже нещо си хардуерно ;) И тва ще пробвам :) Вчера си изтеглих тази която препоръча, но още не съм я изпробвала, за да кажа мнение.

me6

• Маниак
« Отговор #7 -: 02 юни 2020, 19:57 »
Ако сериозно сте намислили да се занимавате. Мнение не ви трябва , само работа. И напред към про версията.Ако нещо не ви е ясно , мога да помогна.

: ??:??