Литературни загадки

Автор Тема: Литературни загадки  (Прочетена 14907 пъти)

andrina_mark

• Луд форумджия
  • Публикации: 182
Re: Литературни загадки
« Отговор #15 -: 29 април 2012, 10:47 »
КоментараЪТ е изтрит от Модератор.

Моля ви, пишете грамотно!!!

Не искам да съм груба, но тук си има правила! И... нека не "приспадаме" Атанас Делчев никъде!
Става ли?
Иванова

Не искам да съм груба, но грамотността не изисква ли използването И на правилните граматични правила, като пълния член например?

Слагай пълниЯТ член, където искаш, Андриана. Когато съм... забърсвал тук, е имало защо. Днес вече си записвам, но... то да имаше и някой, който Чете... :study:

Сори, Иванова, не знаех, че точно ти си ДораБора, че си мъж и че аз съм Андриана, а не Андрина, както и че в граматиката има избор слагането на пълния член (почти като в анатомията  :D ). Какво пък, тук не веднъж тези две науки са си сменяли местата, а и грешката е моя, не трябваше да чета  :lol:
Ако искаш да разбереш своята истина за нещо, виж какво чувстваш към него. Понякога чувствата се откриват трудно - и често още по-трудно се приемат. Но в най-дълбоките ти чувства се крие твоята най-висша истина.

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
« Отговор #16 -: 01 май 2012, 10:09 »
Циганчета решили да играят на народна топка, но понеже нямали, се замеряли с камъни!
Това е игра. Нека не се заяждаме, а да играем.
Трябва да познаете кой е героят.
1. Той взема наркотици
2. Е и много добър импровизатор на цигулка
3. Има свое собствено изследване за различните видове тютюн

Много е известен и затова няма да ви подсказвам повече. Пробвайте да го познаете!

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
« Отговор #17 -: 02 май 2012, 08:27 »
Да. Браво! Малко са хората, които знаят тези неща за него и не очаквах някой да познае толкова скоро.

Moncheva

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #18 -: 28 май 2013, 14:41 »
Известен чифлик в Австралия, Нови Южен Уелс.
В пределите му преобладават евкалиптите и розите. Има една Къща и няколко малки къщички + гробище.

Ха, да ви видя! :)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 576
« Отговор #19 -: 29 май 2013, 17:15 »
Има едно странно градче с прашни бадемови дървета, където се случват странни неща. Само там, например, върлуват странни болести  като чумата безсъница и банановата чума.
Само там може да вали непрекъснато четири години, единадесет месеца и два дни, а атмосферата е толкова влажна, че дори нишките на брокатите ръждясват. Само там през неустановен брой години може да мине Скитникът Евреин или двестагодишен циганин, нарамил последните технически постижения на цивилизацията. Само там за един човешки живот могат да бъдат вдигнати тридесет и две въоръжени въстания, без нито едно от тях да е успешно.
Та на това митично място рожденият ден на една личност е повече от национален празник. Тогава идва панаирът, дамаджани с ракия се изтърколват за  радост на простолюдието, на площада се колят говеда, а музиканти свирят неспирно в продължение на три дни. Под прашните бадемови дървета се опъват сергии с лакомства и с какви ли не джунджурии  и дрънкулки, а до тях се  уреждат боеве с петли, залагания и лотарии. 
Та въпросът ми е – кой е героят, чийто рожден ден се празнува като национален празник?
Градът е лесен за познаване, Вълчо, за него не питам.
Един IP адрес - един глас за произведение!

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #20 -: 30 май 2013, 12:53 »
Браво, Вълчо!
Опитах се да пообъркам публиката, давайки факти от едно произведение, а питайки за друго, но ти се справи блестящо! Браво!
« Последна редакция: 30 май 2013, 12:55 от perperikon »

Moncheva

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #21 -: 30 май 2013, 20:43 »
Известен чифлик в Австралия, Нови Южен Уелс.
В пределите му преобладават евкалиптите и розите. Има една Къща и няколко малки къщички + гробище.

Ха, да ви видя! :)

Дрогеда

По-известна като Дройда :)

Следваща: Верижка за часовник и комплект гребени за коса - кои са персонажите, които ги използват или НЕ ги използват?

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #22 -: 30 май 2013, 23:44 »
Дела и Джим

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #23 -: 04 юни 2013, 16:57 »
Брейц, трудна работа!
Дай още някой жокер!
Да беше опера - лесно! Там каквото и да правят, все някой пее отстрани. Ама като е книга... Кармен например пее, докато Хосе и лейтенантът се бият. Това в операта. Може и в новелата да пее, ама като не съм я чел...

llZerOll

• Закоравял потребител
  • Публикации: 33
« Отговор #24 -: 04 юни 2013, 17:11 »
Вълчо, дай жокер.  :lol:

llZerOll

• Закоравял потребител
  • Публикации: 33
« Отговор #25 -: 05 юни 2013, 17:02 »
Аз направо развявам белия флаг...  :(

estrellaangel

• Закоравял потребител
  • Публикации: 27
« Отговор #26 -: 09 юли 2013, 13:17 »
Здравейте,
много готина темичка!
Ето и от мен:

- български поет
- считан е за луд
- правил е няколко опита за самоубийство
- лежал в лудница

(чак сега видях, че преди мен има въпрос. Не мога да отговоря и се извинявам за прибързаният ми пост! :) )
« Последна редакция: 09 юли 2013, 13:20 от estrellaangel »

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #27 -: 09 юли 2013, 13:33 »
Джакомо Грели, познат също и като Леопардо Грели?

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #28 -: 09 юли 2013, 15:13 »
Всъщност най-големият жокер беше "Синовете на Великата мечка". Споменаването на автор/кат/а му отключи едно древно и позабравено крило на "бибилиотеката" в главата ми...

Ако сега е мой ред , искам да попитам за името на един роман, както и на автора му.  Уточнявам,  че от доста време се мъча да си спомня имената им, но чумата-безсъница е поизтрила това-онова от хард-диска ми, а ми се ще да го препрочета.
Ето сюжета:
Коледата  на 1944-та в Ардените. Американски разузнавателен взвод прониква дълбоко в гората и стига до изоставен замък. Следва кратко разпускане – камина, топла вана , пухени завивки и други неприсъщи за войнишкия живот екстри, докато не установяват, че някой ги наблюдава от гората и им оставя дискретни знаци за това наблюдение. Немски  разузнавателен отряд търси начин да установи безболезнен контакт с американците и да се предаде на настъпващата съюзническа армия. Следват изненадващи събития, но по-добре да не разказвам целия роман, защото някой може да реши да го прочете. Та как беше името на романа, ако някой си го спомня?

estrellaangel

• Закоравял потребител
  • Публикации: 27
« Отговор #29 -: 09 юли 2013, 15:33 »
"Пилот на щука" от Рудел???

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.