Морето и Айвазовски

Автор Тема: Морето и Айвазовски  (Прочетена 6368 пъти)

Doroteja

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
Морето и Айвазовски
« Отговор #15 -: 19 март 2006, 17:10 »
Здравейте!

Включвам се в темата малко късно и ви моля да ме извините за това.

Това, което искам да кажа е, че съм виждала и други картини на Айвазовски, освен тези тук(или поне тези, които успях да видя), които ми се струваше, че бяха доста по-грубички и неромантични и доста по-реалистични. Но при все, че и онези бяха добри, аз все пак повече харесах тези. Аз нали съм си романтичка и си падам по такива неща... Но все пак аз може и да се разтапям при вида на тези гледки, но понякога и мен ме дразнят ония картини по нашите крайморски сергии. Те претендират също да бъдат романтични и естетски, но понякога са толкова банални и кичовски, че чак се възмущавам, че от низко подражание на такива художници като Айвазовски или от чисто комерсиални цели такива безвкусици могат въобще да се продават.
Но, карай. Бих им простила на хората, които ги продават. Нали както казва Ени (съжалявам, че не мога да напиша името на латиница) трябва да се яде? Пък и защо трябва да осъждаме толкова строго художниците? В сегашно време всичко е комерсиално! Нека да оставим художниците да си изкарват хляба! Целта оправдава средствата!

StEfInKaAa

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Морето и Айвазовски
« Отговор #16 -: 16 август 2008, 10:41 »
Айвазовски се счита за истински гений ! Няма две мнения по въпроса. Имам мн албуми с негови картини - страхотни са !

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.