детство мое...

Автор Тема: детство мое...  (Прочетена 7201 пъти)

shadowzzz

• Закоравял потребител
  • Публикации: 36
детство мое...
« -: 13 август 2007, 18:53 »
ах,как понякога ми се приисква да се върна назад,когато бях малко хлапе,да тичам,да играя,да нямам проблеми и тревоги!
детство мое...
ах,защо не може да се върне? :binky: :sad2: :sad1:

Джилиън

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
Re: детство мое...
« Отговор #1 -: 16 октомври 2007, 00:04 »
ами защо просто не съхраним детето в себе си?аз именно това правя и така живея по-приятно. :?

posh`

• Маниак
  • Публикации: 100
« Отговор #2 -: 16 октомври 2007, 12:46 »
Имах прекрасно детство,но въпреки това не искам да се връщам там. :) Сега е още по хубаво!
„Тя разкъсва къпинови клонки и остри стъкла, за да рани с любовта си онези, които протягат към нея ръце.“

zai4e

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #3 -: 11 януари 2008, 22:46 »
Колкото и да е хубаво детството за съжаление не е вечно.Аз например като искам да си го върна се държа дори и за малко като едно безгрижно хлапе и ми е много приятно...след това се чувствам много хубаво  :)
Гледай на живота като на игра,в която рано или късно ще спечелиш всичко,което искаш!

*Dark_Girl*

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #4 -: 23 февруари 2008, 13:25 »
Детството ми не е било хич приятно... Не обичам да говоря за това, но преди време го изразих в един стих...

В този късен час
плаче един детски глас.
С очи насълзени
и с ръце посинени,
от нечей хвърлен бой
страда детската душа.

За една прегръдка,
тъй човешка мечтае
човешкото сърце...

В светлата зора
един цветен стрък
зарадва невиното личице.
Но усмивката красива
тъй бързо си отива

Иначе  детството е един от най- безгрижните и приятните периоди на човека.Детската душа е тъй чиста и мила, мисля че нараняването й би било най-жестоката рана за човека..

нилрем

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #5 -: 26 февруари 2008, 15:15 »
Детството е най-прекрасният  период от човешкия живот.Ако можех, незабавно бих се върнла в тези години ....ако можех :cry:

Darena

• Закоравял потребител
  • Публикации: 34
« Отговор #6 -: 28 февруари 2008, 07:55 »
Детството е много важна част от основния път, по който ще вървим по нататък. Интересно е да си спомним каква е била първата ни детска мечта. Тя е била най-чистият ни порив и вероятно онова, което е било закодирано в нас, отнякъде още преди да се родим. Аз например исках да бъда в Космоса и оттам да мога да наблюдавам как нашата планета се върти. Представях си нещо невероятно красиво. Е, днес не станах космонавт!! Но пък се занимавам с такива неща, които наистина ми дават възможност да проникна в дълбоките пластове на космическия замисъл. Въпреки това имам усещането, че моята детска мечта се е осъществила, защото чувствам живота си смислен.
А детето в нас-то е живо, то по детски може да се удивлява на света, да играе, по един спонтанен и искрен начин да бъде себе си. Обаче не мисля, че то е онова инфантилно дете от нашето раждане/а не би трябвало да е/. Често, когато в по-зряла възраст достигнем до детето в себе си, то е вече едно помъдряло, духовно дете. Но е  дете, заради чистотата и неподправеността в себе си.
Поздрави!

Партилан

• Маниак
  • Публикации: 51
« Отговор #7 -: 26 март 2008, 01:08 »
ах,как понякога ми се приисква да се върна назад,когато бях малко хлапе,да тичам,да играя,да нямам проблеми и тревоги!
детство мое...
ах,защо не може да се върне? :binky: :sad2: :sad1:

Цитат
Загадката На Питър Пан

Защо така се получава -
уж всички вярваме в това,
че е красиво и прекрасно,
а често виждаме Света
във крайностите на контраста,
или във скучна сивота,
наместо да творим нюанси?

"Защо ли? Еее, ще разбереш,
че тъй се случва, щом пораснеш."
И тъй, порастваш... Щеш-не щеш.

Уж всички някога порастват,
но все така се получава,
че пак превръщаш се в дете
понякога, макар и рядко,
и в приключения тогава
си пак готов да се завреш,
Светът отново е загадка.

Така се случва... Ако щеш,
да дръзнеш да не се съмняваш
в това, което "занапред",
"Сега и Тук" да го направиш
и да се пробваш "на късмет",
забравил взимане и даване,
от любопитство пак обзет.

Sandra_54

• Закоравял потребител
  • Публикации: 33
« Отговор #8 -: 27 март 2008, 19:17 »
Имах най-прекрасното детство, за което едно дете може да мечтае. С много игри, много приятели... Може би, защото не съм израстнала сред блокове и детски площадки, а в къща с двор. Не знам. Но за мен детството още не е свършило, защото смятам, че то е състояние на духа, а не на тялото. А най-важното нещо, което запазва "детето" и във възрастния човек, това са мечтите. Когато изчезнат те, тогава си отива и детството. Така че...мечтайте! :)
Sandra_54

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 587
« Отговор #9 -: 08 ноември 2008, 19:00 »
Ех, детството…
…колелата „Школник” и „Балкан”-че, лагерниците „направи си сам”, топчетата с всичките им абета, сирийчета и гуди, месинговите тръби от трамвайното  депо и фунийките, които изстрелвахме с тях, играта на стражари и апаши по дворове, градини и близките гробища, жмичката в късните летни часове, набезите по кварталните череши и черници, безбройните часове след гумената футболна топка или под баскетболния кош на детската площадка, федербалът до среднощ под мъждивата улична лампа, прашките от гумени ластици, чаталите с метални скоби, ловът на гугутки и врабчета, от които така и нищо не залавяхме, хвърчащите във въздуха ракети от консервни кутии пълни с карбид, саморъчно направената на двора джага върху циментовата маса, тенисът на маса пак върху същата маса, книгите на Карл Май и Жул Верн в горещите летни следобеди… А зимата… Боже, колко сняг имаше през зимата! Нямаше автомобили, лискахме няколко кофи вода на асфалта, а след няколко часа играехме хокей до забрава. Кънките бяха някакви метални пластини, които нахлузвахме върху обувките… Камарите сняг по тротоарите се превръщаха в крепости и битките със снежни топки продължаваха до среднощ… Нямаше компютри, нямаше електронни игри, телевизията пък беше една…
Но защо ли не бих сменил своето детство с това на днешните деца за нищо на света?!...
 :D
Един IP адрес - един глас за произведение!

Paur

• Луд форумджия
  • Публикации: 211
« Отговор #10 -: 09 ноември 2008, 13:59 »
http://vbox7.com/play:49b3f6ae

Къде ми са детските книжки,
кажи ми мой прашен сандък?
Закусиха сивите мишки
с вълшебните букви - язък!

Къде ми е класната стая,
къде е коравият чин,
а, б, в, тире, запетая,
забравих ги вече - амин!

А днес моят собствен наследник
извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно
щом той ме повтаря, нали?

извършва геройски бели.

Къде е момчешката дързост,
след мене защо не върви,
отминаха стъпките бързи
и ехо не чувам, уви.

Къде ли се водят войните
за мойте наивни мечти,
дали пък не са ми сърдити,
че съм ги отрекъл почти?

извършва геройски бели.

извършва геройски бели.

Щом той ме повтаря, дали?

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=752875
http://www.imdb.com/name/nm0457272/

пумбалаура

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #11 -: 07 март 2009, 09:59 »
Най-хубавото място! :)

JustSissona

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #12 -: 11 януари 2010, 19:51 »
Човек остарява, защото започва да крие първичните си емоциите.

Всички ние сме деца.Стига да го изберем. :)
"When you say you love someone, you say it from the bottom of your heart!If another person told you to love someone, then.."-Loveless

sorris0

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #13 -: 17 януари 2010, 01:51 »
Толкова много ми липсва детството, че понякога когато се сетя за някой хубав момент, започвам да плача. Тъжно ми е, защото знам, че онези години никога няма да се върнат, а пък тогава изобщо не съм осъзнавала, че това са най-красивите години в живота ми.
А преди малко се сетих за една любима моя детстка песничка (която незнайно защо я няма никъде в интернет) и ми стана пак мъчно...  :(

wild^eyes

• Маниак
  • Публикации: 61
« Отговор #14 -: 22 юни 2010, 03:56 »
Честно казано съм имала не много леко детство,което пък ми се отразява повече сега.Тогава бяха моменти състояния,които забравях бързо,но всъщност организма ми не забравя и съответно сега съм със много слаби и изнежени нерви.Общо взето не е много препоръчително да се ядосвам за нещо,а го правя както всеки човек,просто се старая да не стигам онова състояние,в което гласът ми прекъсва,цялата треперя и т.н.Тази страна на детсвото ми,обаче ме е научила на много неща и най-вече ме е направила добър психолог.
Днес,като изкючим нервните своеволия на организма ми и някой друг спомен,тази тъмна част от детсвото ми е почти заличена.Всъщност първото нещо, за което се сетих като прочетах заглавието беше Резово и съответно очите ми се напълниха със зълзи...Сетих се за игрите в Долно Езерово,за обелените колена,за приятелите,които вече е трудно да ги нарека така(повечето не съм ги виждала от години).Но да се върнем на Резово-най-милите ми спомени.Немога да ви опиша връзката ми със това село...,донякъде съм я показала във две стихотворения.Пожелавам на всяко дете да има такива спомени.Понякога в сънищата си се връщам там или в Синеморец и като се събудя чувството е странно,хем ми става мъчно,хем се чувствам някакси заредена.изпълнена със спокойствие и хармония и сякаш усещам света около мен как диша...нз немога да го опиша :) ама е много красиво.
Иначе аз все още си мисля че съм дете и има черти от характера ми,които са типично детски,но несмятам да ги променям или т.н.Хубаво е да запазим детското в себе,а и много пъти децата се оказват по-мъдри от родителите си,не мислите ли ? :)
Музиката не е просто изкуство,а е начин на живот,усещане,обективна енергия на субективни светове.

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.