Кандидат-студенти 2008

Автор Тема: Кандидат-студенти 2008  (Прочетена 14355 пъти)

beli4kata^

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
Кандидат-студенти 2008
« -: 07 януари 2008, 00:12 »
Търся помощ и съвети от кандидат - студентите относно темите по история за Великотърновския Университет. Ако някои може да ми каже сайт :)
Надявам се тук, да можем да обсъждаме всички въпроси интересуващи бъдещите студенти :)))
« Последна редакция: 07 януари 2008, 00:17 от Иванова »

^l^

• Маниак
  • Публикации: 88
  • en el mi corazon estas solo tu para siempre
Re: Кандидат-студенти 2008
« Отговор #1 -: 07 януари 2008, 08:05 »
Темата е добра.Предполагам има много откровенци;)на финала на средното образование,дето ги дебне матурата...За темите във Великотърновския-не знам,но предполагам в книжарниците има всякакви сборници и помагала,за съответния университет..Трябва да се разтърсиш,не само в нета и да отделиш 5-6 лв:)

Тук могат да се включат всички дванайсетокласници:)С въпроси и съвети(за матурата,кандидатстването и т.н),за да си помогнем взаимно..Нека да развием темата...
Споделете каква матура сте избрали и защо?Знаем,че е рисковано да избереш предмета,с който ще кандидатстваш:(И няма още яснота,относно матурата...
nada..

^l^

• Маниак
« Отговор #2 -: 07 януари 2008, 12:09 »
Добре бе,Иванова-ясно стана,че не ме харесваш:)не е болка за умиране;)ама спри да го демонстрираш толкова явно,че останалите може да заподозрят нещо:)Я прочети пак отговора ми-дали наистина нямам какво да кажа?С какво толкова ти преча?Нещо против правилата ли е да отговарям в темите?И теб като не те "дебне матура",моля-не ми пречи да си улесня,и без друго несигурното завършване,МОДЕРАТОРЕ!
nada..

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
« Отговор #3 -: 07 януари 2008, 13:27 »
Уважаеми зрелостници, некадърността, неинформираността на българския учител ви докара дотам, че да не знаете кое е във ваша полза и кое не.
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi
Обърнете внимание от коя година са наредбите за зрелостните изпити! Неоснователно се говори, че няма яснота по въпроса.
Защо да е рисковано да избираш предмета, с който ще кандидатстваш? Оценката от матурата не ви разваля успеха, тя играе роля на оценка от кандидат-студентски изпит, стига да искате да я ползвате като такава. Балът за кандидатстване се образува от оценката от кандидат-студентския изпит или оценката от матура + оценката от дипломата по предмета, с който кандидатствате.  (Оценка от матура и оценка от диплома по предмета, с който се кандидатства, са две различни неща и всеки уважаващ себе си учител би трябвало да го знае и да го обясни на възпитаниците си.)
Ето ви пример за един достатъчно реномиран университет, който признава матурите наравно с кандидат-студентския изпит:
http://priem.tu-sofia.bg/

vili_tr

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
« Отговор #4 -: 07 януари 2008, 15:13 »
Теми по история за Велико Търновският Университет, наистина можеш да намериш в книжарниците... едни от най-добрите са на софийско издателство, но за съжаление не помня името :)
Колкото до матурите... те не са толкова трудни, поне тези, които аз правех ( матурата по френски е много лесна ).
Един съвет, който може да е от полза за нас ( които държим матури) изберете си втори предмет, но гледайте да е такъв, с който няма да кандидатствате, ако имате добри знания, за да не си развалите оценките. Защото се съмнявам някой да изкара 6.00 на матура...   :)
Но теми по история... от сега да четеш, съмнявам се, че ще се справиш, защото материала е много обемен, поне както гледам съучениците ми, които готвят история ... но ти си знаеш :) Успех!!!
« Последна редакция: 07 януари 2008, 15:22 от Иванова »
Човек трябва да търси радостта в малките неща, да се радва на това, което има днес и да гледа напред, дори да го боли, защото УТРЕ винаги е по-значимо от ДНЕС.

vili_tr

• Закоравял потребител
« Отговор #5 -: 07 януари 2008, 19:30 »
Здравейте! Ако някой от вас случаино има план-конспекта по химия на МУ Пловдив за кандидат-студенската кампания 2008 ,може ли да ми даде адрес или да ми го прати,защото го търся от много време ,а не мога да го открия.
Знам,че МУ Пловдив има различни изисквания отностно изпита по химия,както и по биология,за разлика от МУ София и МУ Варна.
Мерси предварително за помоща :)
Човек трябва да търси радостта в малките неща, да се радва на това, което има днес и да гледа напред, дори да го боли, защото УТРЕ винаги е по-значимо от ДНЕС.

Сентполия

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
« Отговор #6 -: 07 януари 2008, 21:22 »
Учебниците на МУ Пловдив за 8, 9, 10 клас биология са на Просвета, за разлика от Варна и София...
Наистина трудно се намира конспекта на Пловдив...
И сега нещо по втората матура...
При цялата тази какафония разбрах, че за да се състои държавен зрелостен изпит по втори предмет трябва да има най-малко 15 желаещи за него(за даден предмет)... Но не било май много сигурно ! Вие знаете ли нещо повече??

Поздрави!
« Последна редакция: 07 януари 2008, 21:25 от Сентполия »

vili_tr

• Закоравял потребител
« Отговор #7 -: 07 януари 2008, 21:51 »
Това за 15 човека не го знаех .. но ако в твоето училище няма други желаещи мисля,че ще те пренасочат в друго :)
Мерси за учебниците..вече почти ги минах и тях :)
А ако случайно имаш план конспект от минали години,много бих ти била благодарна да ми кажеш какво включва :)

Сентполия

• Закоравял потребител
« Отговор #8 -: 07 януари 2008, 22:03 »
План - конспект от минали години ли...
Но закъдето и да е било щом е стар, значи не важи.
Имам на СУ стария конспект, който включва 52 теми(кампания 2006-2007).
Но откакто вкараха нови специалности (една от тях е медицина) той вече не важи, мисля...
Пък и в СУ е тема+тест... и така нататък... навярно знаеш... нека не се повтарям :)
С радост бих ти помогнала , ако мога.
По-добре да продължим на личен :)

^l^

• Маниак
« Отговор #9 -: 08 януари 2008, 09:19 »
Някой знае ли какво представлява матурата по английски?Дали въпросите ще са на по-високо ниво на знания,от това,което учим в Общообразователните паралелки,заради езиковите гимназии?Имате ли матурата в някакъв достъпен формат,защото от сайта на министерството не мога да я дръпна?
nada..

Сентполия

• Закоравял потребител
« Отговор #10 -: 09 януари 2008, 21:19 »
Гери, матурата по английски по формат няма да е различна от онази, която е в сайта на МОН.
Оценката от матурата по англ. език няма да бъде
вход за ВУЗ, защото (според МОН) ще бъде твърде лесна и съобразена с нивото на обикновените паралелки... Вие тези неща не ги ли знаете...?
Дано съм била полезна. Успех на випуск 2008 !

samira

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #11 -: 09 януари 2008, 21:24 »
За матурата по английски мога да кажа, че има упражнения, които са даже и на ниво advanced, така че си мисля, че не всеки може да я изкара. Купих си една книжка с примерни матури по английски и забелязах, че за писмената част, като примерни теми са дадени мисли на Оскар Уаилд и Дикенс. Не вярвам да е толкова сложна, както я дават там, но не e нещо, за което да се  рискува. Аз реших да карам матурата по философия, тя ми изглежда най-лека, макар че обхваща материала от 9,10 и 11 клас
« Последна редакция: 09 януари 2008, 21:40 от samira »

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
« Отговор #12 -: 29 януари 2008, 16:29 »
Един нов, съвсем "пресен" сайт
http://zamaturite.bg/
Мисля, че ще е много полезен на зрелостниците.

Сентполия

• Закоравял потребител
« Отговор #13 -: 13 февруари 2008, 18:03 »
Е, да, време беше да направят такъв сайт
за хората, които ползват нещо :) като интернет.
Утре качват на него подробно инфо за прием с матури. Успех, драги ми, набори!

Сентполия

• Закоравял потребител
« Отговор #14 -: 03 май 2008, 20:04 »
Здравейте, приятели!

Има ли някои от вас, които са ходили днес (3.05.08)
на предварителен в Търново?
Или някои, на които тепърва утре им предстои изпита пак там на 4.05.08? (съответно по английски и български)   Разказвайте !

Поздрав! :D
« Последна редакция: 03 май 2008, 20:08 от Сентполия »

: ??:??