МАТУРИ

Автор Тема: МАТУРИ  (Прочетена 4406 пъти)

shadowzzz

• Закоравял потребител
  • Публикации: 36
МАТУРИ
« -: 04 септември 2009, 20:23 »
Хора, много Ви моля Помогнете ми!???

Моят проблем са МАТУРИТЕ!
Избирам между 2 -Английски или География!По английски уча още от малка и горе/долу си го знам,а по география -защото незнам дали ще се справя с английския и повечето хора ще държат това!Пък и не ми се отдава...
Така,че моля ви за мнения и от тези,които са минали по този път!
ПС:Дайте примери за помагала по предметите!
Благодаря!!!

shadowzzz

• Закоравял потребител
МАТУРИ
« Отговор #1 -: 04 септември 2009, 20:26 »
Важно е!!!!?????

truthiseek

• Закоравял потребител
  • Публикации: 48
Re: МАТУРИ
« Отговор #2 -: 06 септември 2009, 00:49 »
матурата по английски не МНОГО трудна и не изисква специална подготовка, ако се справяш добре с езика. лично аз завърших гимназия с преподаване на английски език, има CAE сертификат и т.н. на матурата изкарах 5.91 без специална подготовка, с изключение на това, че реших примерния тест в сайта на МОН, колкото да се запозная с формата. но това си е строго индивидуално и според мен трябва сама да си прецениш. чуждите съвети в случая няма да ти помогнат особено.
« Последна редакция: 06 септември 2009, 00:50 от truthiseek »
Mundus vult decipi, ergo decipiatur.

shadowzzz

• Закоравял потребител
« Отговор #3 -: 06 септември 2009, 15:11 »
Благодаря за отговора ти!
Притеснява ме изпитния вариант по английски,на който пускат текстове и трябва да ги запомниш  и да отговаряш и изобщо колкото и да си го знам ме е страх да не би да не разбера нещо и да се объркам!А може би и Граматиката е важна???!!!

truthiseek

• Закоравял потребител
« Отговор #4 -: 06 септември 2009, 23:24 »
тази година, поне в Бургас, имаше доста неуредици точно със listening-a. Т.е. дисковете със записите не бяха наред, в няколко стаи се наложи учители да четат текстовете. И като цяло, поне с част от въпросите бяха направо объркващо прости :)

граматиката беше лесна. (ако си ходила на разни изпити за сертификати няма да имаш никакъв проблем с нея).

shadowzzz

• Закоравял потребител
« Отговор #5 -: 08 септември 2009, 21:07 »
И все пак би ли ми казал откъде да се подготвя някакви помагала????

truthiseek

• Закоравял потребител
« Отговор #6 -: 08 септември 2009, 22:07 »
Ами, чух, че помагалата на изд. Понс били добри. Предполагам, че като влезеш в произволна книжарница, в която се продават учебници, и кажеш, че искаш книжка с тестове за матура, което и да ти дадат, ще свърши работа. Но от личен опит не мога да ти помогна. :)

shadowzzz

• Закоравял потребител
« Отговор #7 -: 09 септември 2009, 08:34 »
Благодаря ти за отделеното внимание!
Аз се чудя,дали да не си взема книга на английски за четене или е по-добре направо подготвителни текстове...

truthiseek

• Закоравял потребител
« Отговор #8 -: 09 септември 2009, 11:01 »
ако комбинираш и двете, ще е най-добре. четенето на книги ще ти обогати речника, донякъде помага в ученето на правописа, и със сигурност създава усет за граматичните конструкции, които се проверяват в теста.

а е хубаво да направиш няколко теста, просто за да свикнеш с формата и типа задачи, защото и това е доста важно.

shadowzzz

• Закоравял потребител
« Отговор #9 -: 10 септември 2009, 16:15 »
А смяташ ли,че трябва да ходя на частни уроци?

truthiseek

• Закоравял потребител
« Отговор #10 -: 10 септември 2009, 18:26 »
В никакъв случай. Предполага се, че матурата проверява наученото в училище. И определено не е толкова трудна, че да потрошиш един куп пари за нещо, което можеш да свършиш и сама.

Това си е моето мнение де, и не обвързвам никого с него :)

shadowzzz

• Закоравял потребител
« Отговор #11 -: 10 септември 2009, 19:03 »
Изключително ти благодаря!
Вдъхна ми както и повече сигурност  в избора,така и по-малко притеснение заради трудността на матурата! Поздрав! :lol:

Ако имаш друго за споделяне с удоволствие ще бъда тук!

PussyCatt

• Закоравял потребител
  • Публикации: 34
« Отговор #12 -: 24 декември 2009, 01:36 »
И аз тая година ще ги държа и избрах Английски, не защото е най-лесен, а защото най ми се отдава. Ако искаш просто да ги вземеш и да ти мине, избери този, който повече ти се отдава, но ако имаш планове за бъдеще с определения предмет, избери другия, с малко труд и няколко учебника(айде да не са частни уроци) ще успееш, не е болка за умиране, нищо че вече в някои даскала има камери.

Supremor

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #13 -: 07 юни 2010, 11:06 »
тази година, поне в Бургас, имаше доста неуредици точно със listening-a. Т.е. дисковете със записите не бяха наред, в няколко стаи се наложи учители да четат текстовете. И като цяло, поне с част от въпросите бяха направо объркващо прости :)

граматиката беше лесна. (ако си ходила на разни изпити за сертификати няма да имаш никакъв проблем с нея).

Хаха,и при мен в Русе в Европейските езици го имаше това на матурата ми по английски... :D Квесторките не могат да се оправят с тоз касетофон,в продължение на половин час се опитваха,мъчиха,та накрая доведоха една госпожа по английски,да ни чете текстовете... :lol:
На мен обаче варианта не ми хареса,миналата година-особено на граматическата част,нямах голям късмет,затова пък на есето накрая съм се справил доста добре,щом имах 4.82 на матурата-да не е било от граматиката,около 20 точки най-малко са били само от есето ми. :lol:

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.