Снимка - картина?

Автор Тема: Снимка - картина?  (Прочетена 3766 пъти)

refab

• Форумен лъв
  • Публикации: 405
Снимка - картина?
« -: 05 декември 2009, 10:11 »
Вчера направих една снимка, за която после, в един момент реших, че прилича на картина от Рембранд. Снимката е доста тъмна, но осветлението, всъщност, отговаря отчасти на реалността. Понеже снимката е по-особена, засега се колебая дали да се опитам да я представя в категория "фотография" (там това зависи и от редакторите). Интересни са ми всякакви мнения за нея, но и съобразени, все пак, с гледната точка, която се опитвам да наложа - прилика(?) с картина на Рембранд.
   Може да се отбележи явната липса(?) на одухотвореност на това лице. Особеното, обаче е, че тази липса не е заменена от пошлост и агресивна грубост!
  По-натам, особено ако някой попита, може да направя описание на модела.

Ето снимката:

« Последна редакция: 06 декември 2009, 09:20 от refab »

Арлекин

• Луд форумджия
  • Публикации: 184
Re: Снимка - картина?
« Отговор #1 -: 05 декември 2009, 12:39 »
refab, избери си едно място за фотографията си, форума или категория фотографии. Всъщност просто я пусни за публикация (в раздел Фотографии естествено) и ако редакторите преценят, че отговаря на изискванията,ще получиш мнението на хората. Аз лично ще я коментирам след като я видя в раздела.
Сполай!
Думите лъжат, само очите разкриват душата...
http://miroslavkrustevdesign.webs.com/

refab

• Форумен лъв
« Отговор #2 -: 05 декември 2009, 12:43 »
"........и ако редакторите преценят, че отговаря на изискванията...................

"Добро утро"!... А ако преценят , че не отговаря?  :shock:   :)

Допълвам за снимката, че съвсем съзнателно не съм я орязвал отстрани, т.е. държа да бъде така както е - с големи пространства отстрани!
« Последна редакция: 05 декември 2009, 12:45 от refab »

Арлекин

• Луд форумджия
  • Публикации: 184
« Отговор #3 -: 05 декември 2009, 13:04 »
Ами... губиш... Форумът не е място за публикации!
Думите лъжат, само очите разкриват душата...
http://miroslavkrustevdesign.webs.com/

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
« Отговор #4 -: 05 декември 2009, 13:29 »
refab, на теб харесва ли ти форума така, както си го принудил да изглежда?

Ако искаш да показваш всичко без никакви ограничения, решението е блог. Публикуването тук и по този начин е некоректно спрямо останалите потребители.

refab

• Форумен лъв
« Отговор #5 -: 05 декември 2009, 19:20 »
refab, на теб харесва ли ти форума така, както си го принудил да изглежда?

Ако искаш да показваш всичко без никакви ограничения, решението е блог. Публикуването тук и по този начин е некоректно спрямо останалите потребители.

Ако изобщо(!???) е (малко) некоректно към другите, първо - е инцидентен "извънреден" случай, който никому не вреди; и второ:
аз се мотивирал защо снимката е тук - защото е особена и интересна!...Освен това, поради не достатъчно добрият фокус и крайно високите изисквания (за фокус), вероятността тя (снимката) да се одобри е илюзорна, което значи изобщо да не се появи в сайта!

А да не би във форума да няма, напр. стихотворения, наистина, не творби на авторите, които са ги публикували, но все пак - творби... Има и песни и какво ли не!... А някои автори, мисля, са писали - покрай дискусиите, и собствени текстове - творби във форума!

Всъщност, имаш тук (в това си мнение - във форума) само морални послания, предполагам, т.е. не считаш, че пълномощията ти се простират и върху форума!?... Допускам, че чувстваш върху себе си някаква свръхотговорност за целия сайт!?... Другата ( теоретична, надявам се) възможност, е че имаш неприязнено отношение към мен!?... Ако наистина е така, моля те, запази го в себе си!

Използвам повода за да напиша и следното, което е малко встрани от темата (както, впрочем, и твоят коментар): Признах ти възраженията за случаи с прословутия фокус! А, иначе, нито публикувам някакви нецензурни снимки, нито пошли, мисля... Ако питаш мен, поне в някои не чак толкова очевидни случаи (на не перфектен фокус), може да излизат снимките - мои и на други автори, като ти си отбелязвай редакторското мнение - примерно: одобрението на снимката е редакторски компромис поради едикакво си  (отбелязват се разни слабости)....
   Пиши каквото искаш като критика под снимките ми!...Слагай им двойки!...Това ти го препоръчвам и предлагам съвсем искрено, и декларирам, че няма да правя скандали за ниски оценки ( и двойки!), поставени от теб ( и означени - примерно: "2" от мен -фортуна, за тази снимка!") !... Моля те да оцениш и запомниш тази моя декларация!

Поздрав!
« Последна редакция: 05 декември 2009, 21:27 от refab »

refab

• Форумен лъв
« Отговор #6 -: 05 декември 2009, 21:13 »
Ами... губиш... Форумът не е място за публикации!

Това не е публикация, а пълноценна, според мен, тема!..Така че и от формална гледна точка не ти е издържана тезата!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 904
« Отговор #7 -: 05 декември 2009, 23:35 »
Не ми разваляйте доброто предколедно настроение. :)
Прнципно форумът не е място за публикуване, но щом толкова много държиш...
refab, би ли си намалил снимката да е до 600px широка, така че да не разширява екрана.

refab

• Форумен лъв
« Отговор #8 -: 06 декември 2009, 09:21 »
 :)  Промених я!... Наистина беше много голяма!

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.