Коментари

Автор Тема: Коментари  (Прочетена 3802 пъти)

gudman

• Маниак
  • Публикации: 74
Коментари
« -: 02 юли 2011, 20:13 »
Как да си обясним  по  30 коментара за едно стихотворение от 3-4 стиха? Моля обяснете ми. Навярно съм много тъп.:(:(
« Последна редакция: 27 март 2015, 10:50 от silvina84 »

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
Re: коментари
« Отговор #1 -: 03 юли 2011, 10:40 »
Колкото по-обемно е едно произведение, толкова по-трудно се чете от екрана на компютъра. Повечето, които пишат и четат в този сайт, обикновено ходят на работа и през почивките си предпочитат да се отморят със стих, а не да се вдълбочават в дълго прозаично произведение. Това е толкова естествено. От друга страна, малко от писателите обичат да четат чужди творби - те са достатъчно заети със създаването на произведенията си. Ако има специално ангажирани критици, които професионално да представят мнението си, може би сайтът ще стане по-полезен за авторите.

The6SiC6Ness6

• Маниак
  • Публикации: 67
« Отговор #2 -: 03 юли 2011, 15:44 »
Може би. Но сайтът е насочен не само към професионалисти, ами и хора със силно хоби да творят. Така, че мисля е и твърде силно да се каже, че трябва да има професионални критици. На първо място е важно да се знае, че не всички хора искат критика (въпреки, че рядко го упоменават в описанието). А това е право на автора, което няма как да не уважим.
Също не бива да се ограничава обема на произведението и коментарите към него. Първото е заради свободата на творческо изразяване и второто, за да има общуване между автор - почитател (което е всичко за автора в този сайт - да бъде признат).

nikikomedvenska

• Закоравял потребител
  • Публикации: 42
« Отговор #3 -: 08 юли 2011, 11:31 »
Критиката, особено когато не е положителна, трудно се преглъща от авторите. Аз веднъж си позволих да напиша такава и авторът моментално настръхна като котарунгел. Не само това, ами отиде на страницата ми и написа под последното публикувано стихотворение, че  думите му са ужасни. Най-смешното е, че същият този автор издаде електронна книга с роман, който аз редактирах и дори пренаписвах на места. Ама свят като цвят... :)

nikikomedvenska

• Закоравял потребител
  • Публикации: 42
« Отговор #4 -: 08 юли 2011, 12:43 »
Аз използвах думата критика със значение "анализ". В литературата критикът не е този, който критикува, а този, който открива скритите смисли на произведението и "учи другите как да го четат". Мисля, че в контекста на коментара значението на "критика" е достатъчно експлицирано, за да се налагат разяснения.

Партилан

• Маниак
  • Публикации: 51
« Отговор #5 -: 30 август 2011, 21:34 »
С риск да ме разберат превратно и дори да ме понамразят-
1.  у нас , от известно време, да се пише хайку- това се превърна в твърде популярно занимание, (предполагам феноменът е в корелативна връзка с популярността на българските народни танци в Япония;)) и това занимание си има обособена, сплотена и задружна група изкушени почитатели...
2.да се коментират творби тъдява е по-популярно занимание от това да се създават такива. И по- добре. Иначе  солипсизмът ни е в кърпа вързан.
(Друг е въпросът - за кого какво  представлява феноменът "качествен коментар", както и кой- колко си цени коментари(и)те.
 3. У нас  Свободата на Словото е  конституционно призната. Това означава че всеки е свободен да коментира ( или не) нещата, които са привлекли вниманието му/и.

Когато някоя любима творба е коментирана  само 3 или дори 2 пъти , пред  пристрастния читател  има няколко избора-
а) да реши, че творбата е толкова хубава, че  повечето от няколкостотинте  читатели просто са си глътнали езиците и ръцете им са се изпотили трепетно над клавиатурите , неспособни да коментират
б)да реши, че творбата е толкова  качествена, че  малцина са я разбрали
в)просто да приеме този ФАКТ и ако се чувства изкушен- да коментира(ако му стиска, разбира се)

Даммм, "свят като цвят"  както някой изтъкна,  за мен   да се ЧЕТЕ е  по-важно от това да се коментира,  и си позволявам да коментирам Творби  доста рядко... (когато го правя , обикно влагам голяма доза творчество в отговора си)
Виж, да коментирам изказвания  ми се случва доста често, но за това си има форум(и) ,блогове и прочее места с насоченост именно към  мнения, становища и коментари(и)...
« Последна редакция: 30 август 2011, 21:37 от Партилан »

: ??:??