ПОДПИШЕТЕ ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ ПРИЕМАНЕТО НА АСТА

Автор Тема: ПОДПИШЕТЕ ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ ПРИЕМАНЕТО НА АСТА  (Прочетена 9163 пъти)

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
Re: ПОДПИШЕТЕ ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ ПРИЕМАНЕТО НА АСТА
« Отговор #15 -: 05 февруари 2012, 11:43 »
Съветвам и призовавам всички да гласуват и предприемат действия срещу този безпрецедентен законопроект!!!

Истината е, че текстовете му дават прекалено широка свобода, която твърде широко може да се интерепретира от властимащите. Освен това историята на престоя в интернет отива при някакви незнайни за мене компании, които така и не разбрах защо би следвало да бъдат някакъв фактор.

Иначе казано, за съвсем нормални действия из нета, които сте вършили до този момент, можете да попаденете в графата "Нарушители".

Това не е нормално. Аз не нарушавам законите. Не ми слагайте нови закони така, че да излиза, че ги нарушавам.

И, не на последно място, нашият велик премиер за какво се засили толкова да подписва АСТА? Още не е одобрена в Европа, но ние вече сме я одобрили!!!! Точно както първи признахме Македония и се чудим сега защо ни крадат така безочливо от историята!!!

Но аз питам, с какъв морал е взето решение закъсалият ти народ да бъде още по-заробен на чуждите интереси? Що не вземе да притисне мобилните оператори да не лъжат в сметките, вместо да ми прокарвате американски закончета тук? Що не притисне Топлофикация за по-смислена политика спрямо потребителите?

Когато се приемат закони, те по подразбиране са за за изгодата на обществото. Един закон като АСТА обрича правата на потребителите и обещава щедри абонаменти и отговорности.

А нашето правителство и ръководените от него органи едни пладнешки пернишки убийци не можаха да заловят и осъдят, но искат да атакуват редовия българин в името на абстрактни американски интереси?

Е, да, ама не. Аз не желая да попадам под ничии егиди. Не ме вълнуват авторските права, за които се борят. Не съм длъжен по никакъв начин на ВЕВО, Сони, Уорнър Брос или някой друг. Да измислят други начини да изкарват пари от мен. Ако ме убедят - ще си платя. Но те искат да ме принуждават! А си изкарват предостатъчно, като ги гледам.

Ако бях сляп, примерно, цялата инициатива на АСТА нямаше да ме касае... е, за това ли трябва да съжалявам, че не съм сляп?

Призовавам всички да пратят мейли на съответните ни "евродепутати".
Раздвоен ум - разтроен стомах.

Bezzhichen

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
« Отговор #16 -: 05 февруари 2012, 21:52 »
Световната бедност, глад, смърт, убити не милиони,  а МИЛИАРДИ съдби има една-единствена причина! И тя се казва: "Изземвачи на ресурси!". Всички, без изключение, които ще се възползват от този башибозущина (защото онова с големите букви - гнус ме е да кажа или напиша името му - не може да бъде нито акт, нито каквото и да е друго нормално приемливо нещо в съзнанието  на нормални мозъци), са точно изземвачите на световните ресурси!
« Последна редакция: 05 февруари 2012, 21:54 от Bezzhichen »

Otklonenia

• Маниак
  • Публикации: 92
« Отговор #17 -: 08 февруари 2012, 15:22 »
А  може  би  началото  на  проблема  тръгва  оттам, че  някои  хора  не  правят  или  по-скоро  не  искат  да  правят  разлика  между  реалното  и  виртуалното  времепространство...
"Виртуално"  е  относително  прилагателно  име.
Прилагателното  име  е  част  от  речта, която  служи  за  обозначаване  на  определен  признак, качество  или  свойство  на  предметите  (съществителните).
Качествените  прилагателни  указват  даден  признак  на  предмета  (съществителното)  и  могат  да  се  степенуват.
Относителните  прилагателни  не  могат  да  се  степенуват, тъй  като  указват  от  какво  са  направени  предметите  (съществителните), тоест - тяхното  естество, свойство, природа.
Относителното  прилагателно  "виртуален"  от  своя  страна  означава  "квазиреален"  ("като  истински")  и  указва, че  характеризираният  с  него  предмет  (съществително)  изпълнява  същите  функции  и/или  има  същото  предназначение  като  на  реално  съществуващ  предмет  (съществително), но  за  разлика  от  последния, виртуалният  няма  физическа  (механична, онтологична...)  реализация  и  е  резултат  на  мисловна  дейност - тоест, виртуалният  предмет  е  един  въображаем  продукт, един  измислен  образ, една  игра  на  индивидуалната  фантазия, една  фикция - нещо, което  по  лично  и/или  взаимно  споразумение  или  внушение  приемаме  по  определени  причини  за  реално, въпреки  че  всъщност  сме  наясно, че  то  не  е  и  че  ние  само  сме  се  съгласили  да  се  престорим, че  е.
Както  е  известно, картата  не  е  територията.
Виртуалното  времепространство  е  само  една  игра, само  една  симулация  на  реалното  времепространство, само  една  споделена  въображаема  реалност, в  която  не  може  и  е  абсолютно  недопустимо  да  съществуват  каквито  и  да  било  общоважащи  задължителни  правила  или  ограничения, поради  самото  изначално  естествено  противоречие  на  същите  с  феноменалната  природа  на  техния  първоизточник, а  именно - въображението.
Ще  ми  се  да  вярвам, че  всички  биха  се  съгласили  с  общоприетите  концепции  за  характерните  свойства  на  въображението, според  които  то  е  неограничено  и  неограничаемо  по  природа, а  доколкото  бихме  могли  да  обсъждаме  неговата  подчиненост  на  някакви  закони  или  правила, то  те  по  своя  дериватен  (производен)  от  него  характер  биха  могли  да  бъдат  единствено  въображаеми, условни, игрови, принадлежащи  на  виртуалното  времепространство, но  не  и  на  реалното.
Метафорично  казано, тук  обсъжданото  чудовищно  и  противоречащо  на  всички  исторически  извоювани  с  цената  на  множество  жертви  естествени  човешки  права  и  свободи  намерение  на  една  малобройна, но  разполагаща  с  огромен  финансов  ресурс  (и  респективно - влияние)  групичка  хора, е  да  принуди  всички  останали  играчи  на  една  дъска  за  "Монополи"  да  се  съгласят  с  това, когато  в  хода  на  играта  някому  се  падне  (мал)шанс-картата  "Влизате  в  затвора", той  да  не  пропуска  определен  брой  ходове  в  играта, а  съвсем  реално  да  бъде  лишаван  от  свобода  за  определен  период  от  време  в  реално  съществуващ  затвор.
Ние  съгласни  ли  сме  с  това? Сигурни  ли  сме  къде  е  границата  между  въображаемата  игра  и  реалността? Нима? Е, това  къде  ще  е  тя  утре, зависи  от  всеки  един  от  нас.
Ще  си  п(р)оиграем  ли  заедно...?     
S

Партилан

• Маниак
  • Публикации: 51
« Отговор #18 -: 08 февруари 2012, 22:25 »
В случая с АСТА нещата далеч надминават споровете относно това могат ли не-автори да претендират за “авторство” и може ли интелектът да бъде третиран като собственост.
Този позорен акт нарушава РЕДИЦА отдавна признати и утвърдени човешки и граждански права и гарантирани свободи
(тайната на кореспонденцията, неприкосновеността на жилището,Свободата на Словото, правото на достъп до информация и дори презумпцията за невинност!) и противоречи на редица международни конвенции като Женевската Конвенция и Европейската Харта за правата на човека.
Поради това или
подписите под АСТА са невалидни
или
са невалидни Виенската Конвенция и Хартата за Правата на Човека.
НЯМА КАК да бъдат валидни едновременно, защото са в противоречие.

А ЗАЩО са го подписали това изчадие и други европейски представители- ами предполагам, че не са знаели какво точно подписват... то и без това са го държали в тайна до СЛЕД последния момент!.

Така че битката тепърва предстои,
може да успеят да излъжат някого понякога,
но не могат да излъжат всички всеки път!!

п.с. А  в горното наИстина си поразително прав, колега, и ще си позволя да те цитирам от тук нататък  всеки път, когато почувствам нужда от
диамантенотвърдите  ти аргументи по тази тепърва придобиваща осезаемо значение тема.
Борбата ще е дълга,
а също и "безмилостно жестока",
както бе писал някога Моряка...
« Последна редакция: 10 февруари 2012, 19:28 от Партилан »

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.