За интернет пространството.

Автор Тема: За интернет пространството.  (Прочетена 1780 пъти)

re4o

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 20
За интернет пространството.
« -: 10 февруари 2012, 20:40 »
Знаете ли, че...
Интернет пространството струва пари.
Ползвайки безспорните му предимства и благинки,
ние се възползваме от него за да споделим себе си.
И в този уникален сайт ние сме група, ама доста голяма,
която ползва абсолютно безплатно интернет прстранството.
Нека да го наречем библиотека...
Тя се съхрянява на място за което се плаща.
За чистотата и сигурността и се грижат хора.
И - въпрос:
Пука ли ви за това, с какво пълните това пространство,
грижите ли се да е чисто, да е подредено, да е достъпно за
милионите потребители...
И най-важното - достойни ли сме да го запълваме безплатно
без да уважаваме труда на онези, които се грижат за това,
като го пълним с куп ненужни неща, че и не се грижим да си
почистим излишъците...

Спирам дотук, за да оставя достатъчно отворена темата...

п.п Към редакторите и шефа :) - нека всеки да има възможност да си зачиства ненужностите,
колкото и да са му ценни. Помислете как да почистваме нещата след себе си, без да се налага
да ви притесняваме.

п.п.п. Вече шести ден зачиствам фирмената си компютърна мрежа. Подреждам, изтривам, подреждам,
изтривам/ох тук ме заболя - доста пот стои за труда, който съм положил, но то си е вече ненужна информация.../,
и какво удоволствие - имам огромно освободено пространство.
Сега съм по-спокоен - имам място, където да работя спокойно...
И се вбесих на себе си - колко по-лесно би било това да се върши навреме...

Е...

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
Re: За интернет пространството.
« Отговор #1 -: 11 февруари 2012, 13:33 »
Добра идея! Мисля да изтрия към половината от по-старите си творби, които са скапани.

lotos

• Маниак
  • Публикации: 57
« Отговор #2 -: 12 февруари 2012, 14:32 »
Да прочистим сами пространството тук наистина е много добра идея. Понякога се връщам в самото начало на публикациите си в този сайт и дори на глас се смея на някои от колажите си и още повече на някои неща в поезия. Чак ме е срам да ги нарека стихове :)))
Осъзнавам обаче, че всичко, което съм публикувала тук красноречиво говори за самата мен като цяло. Как след всяка публикация съм се старала следващата да бъде по-добра.
Влязох в сайта само няколко дни след като се "запознах" с интернет. Публикациите ми са доказателство не само за развитието ми в определена област на творчеството, но и за ограмотяването ми в интернет пространството.
Да си изтрием глупостите, както се казва, няма  да е трудно, но да се отречем от тях пред потребителите от друга страна ми се струва лицемерно.
Лично аз не се срамувам от недодяланите си колажи от едно време, нито пък от първите си цифрови снимки. Бих се срамувала сега да публикувам нещо недоработено или лишено от каквато и да е естетическа или смислова стойност.
Срамно би било, ако за години пребиваване в този сайт не се наблюдава положително развитие в творчеството на един автор.
Накратко казано считам, че на всеки интернет пространството му е такова, какъвто е и самият той и дали, ако изчистим минали неща това ще означава, че сме способни да го пълним задължително с по добри!?

Партилан

• Маниак
  • Публикации: 51
« Отговор #3 -: 12 февруари 2012, 21:03 »
ако ще си трием писаниците, сещам се за 3 категории  такива:

1 "произведения"(колко са  или не са гениално-прости, това е друга бира)- близо 200 000 парчета  в разните  категории.
Колкото и да са "гениално-прости", всяко
едно  от тези произ...ведения, си е "уникално" и неповторимо, рошаво или зализано, проскубано или тлъстичко, и  е разбираемо автор(к)ите да си ги харесват до едно, защото са им дечиня...

2"коментари(и)" Някой изобщо води ли  статистика колко  такива  коментари(и) се пазят на сървъра? Милион+???
От тези  милион коментара, има ли поне 1 000, които да си струва да бъдат пазени???
"Браво", "Поздрав!" "чудесно"  "!"  "!!!"
"гуш!"....  ами другите  коментарщини???(сещате се кои,  до вчера не бях и предполагал, че такова чудо има- фенове и анти-фенове в мъртва схватка под нечие стихо... а вече даже  и "разръчкваме  ги с пръчката")??? И тях ли да ги пазим?
(айде няма да ги цтирам, да не се размирише)
За себе си  смея да твърдя, че от всичките си 108 коментара  сигурно  мога да изтрия най-много 8,  другите до един са "поетичен отговор"   към нечие стихо... О, Да!!!  МОЛЯ,
 някой да ми даде достъп само до СОБСТВЕНИТЕ ми коментарчета, да мога да си ги копирам всичките, и после с радост ги затривам!

3. "Из...казвания", тук във форума.
Някои са красиви, други- не чак толкова,  трети...мани мани...
Но са "разговори"...  "взаимо-отношения,
и като такива са уникални и най-вече на мястото си.
 именно тук е мястото-"арена" а не  в  коментарницата под  творенията на авторите.

Това е.

Искам достъп до собствените си коментари(и), за да ги прегледам, и евентуално- да изтрия някои.

И мисля, че ако всеки го направи, то ще се поизчисти мястото.

п.с. Изобщо, коментарите към творбите (критика, суперлативи, поетични отговори и тн.)-  Защо изобщо са достъпни за всеки онлайн сеирджия ?? Не бива ли да са достъпни само за  автора на коментираната "творба" и  автора на самия коментар??? И всеки един от тези двамата да има право да ги трие, и никой друг  да няма право да ги вижда?
 Тогава (вероятно)  неискрените "четки" ще са по- малко, "градивната критика" ще е повече,  и със сигурност няма да са възможни "конфликти на интереси" между четкаджиите и  критиците ;) :)

Кой има полза от  коментарщината в сайт за лично творчество, освен случайни...сеирджии??
« Последна редакция: 12 февруари 2012, 21:20 от Партилан »

: ??:??