Защо не мога да трия произведенията си?

Автор Тема: Защо не мога да трия произведенията си?  (Прочетена 3097 пъти)

soundsanin

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
Съжалявам за безпокойството, но днес прекарах поне половин час в търсене на начин да изтрия някои от творбите си, но не успях? Защо?
Аз ли нещо не разбирам или има друга причина?
Погнете ми, моляяя!!!
Благодаря предварително :)

полет

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Защо не мога да трия произведенията си?
« Отговор #1 -: 17 април 2014, 23:56 »
Мисля, че единственият начин е, да си отвориш собственото произведение за редакция и да изтриеш текста  :D
Редактираш до смърт и готово !

soundsanin

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: 18 април 2014, 00:08 »
Не става така :(
Пробвах...

Mephisto

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #3 -: 18 април 2014, 11:12 »
Ще стане, изтриваш целия текст, след което поставяш няколко точки или тирета, или каквото там желаеш, защото не ти дава да редактираш, ако няма нищо написано и натискаш "редактирай" и произведението отива в "чакащи одобрение", откъдето рано или късно ще бъде премахнато.
Това е, какво чакаш още  :D

soundsanin

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: 18 април 2014, 15:00 »
Ще стане, изтриваш целия текст, след което поставяш няколко точки или тирета, или каквото там желаеш, защото не ти дава да редактираш, ако няма нищо написано и натискаш "редактирай" и произведението отива в "чакащи одобрение", откъдето рано или късно ще бъде премахнато.
Това е, какво чакаш още  :D

Хмм, добра идея
Много ти благодаря :)

silvina84

• Глобален Модератор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 213
« Отговор #5 -: 18 април 2014, 15:37 »
Произведенията се трият само от редакторите в определените раздели. Според мен е по-добре да не триеш нещата си, а да ги редактираш, но не прекалявай, защото и редакторите си имат достатъчно работа. Ще ти предложа нещо, което ще те улесни. Има възможност, която ти позволява да си водиш архив на произведенията, който не е публичен, но той е достъпен само за "Автори ПЛЮС". Там можеш да си ги триеш, редактираш и т.н. ;)
« Последна редакция: 18 април 2014, 15:39 от silvina84 »

Otklonenia

• Маниак
  • Публикации: 92
« Отговор #6 -: 18 април 2014, 18:19 »
Обаче  уловката  е  там, че  след  като  изтече  едногодишният  абонамент, който  си  си  платил, архивираните  ти  произведения  остават  арестувани  на  територията  на  сайта  и  ти  въобще  не  можеш  даже  и  да  ги  видиш, камо  ли  пък  да  се  разпореждаш  с  тях, каквото  право  ти  се  гарантира  по  закон  в  качеството  ти  на  техен  автор, до  момента  в  който  не  си  платиш  още  един  абонамент. Както  се  казва  в  един  филм - "Феноменална  комбинация, чичо  Гърга!"
Та,... г-н  Колев, предлагам  да  поопипате  настройките  на  сайта  си  и  да  направите  така, че    авторите, чийто  абонамент+  е  изтекъл  и  имат  някакви  архивирани  произведения, все  пак  да  могат  по  някакъв  начин  да  ги  достъпват  и  след  изтичането  на  абонаментния  срок  и  да  имат  възможността  да  правят  с  тях  каквото  пожелаят  в  качеството  си  на  техни  автори. Защото  при  настоящото  статукво  имаме  налице  един  феномен, който  би  могъл  условно  да  бъде  квалифициран  обективно  като  присвояване  на  художествени  произведения, т.е. - към  настоящия  момент  сървърите  на  сайта  съдържат  мои  произведения, които  аз  може  да  не  искам  повече  да  битуват  информационно  в  тях  и  до  които  аз  като  автор  нямам  никакъв  достъп, освен  ако  не  платя  20  лева. И  имаме  проблем.   
S

Петър1

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #7 -: 14 август 2019, 12:21 »
Да, идеята е добра. Аз съм "Автор плюс". Основните предимства са, че можеш да публикуваш до две произведения на денонощие, без предварително одобрение на редактор и чакане. Това е добре за много плодовити и много независими автори :).

Сега, сериозно. Платените услуги, след изтичането на абонамента и неподновяването, трябва да дават опция да си виждаш архивираните произведения. Ако се отказва такава опция е малко грубо. Разбира се, не се нарушава законът за авторското право, като произведенията са собственост на самите автори. Но пък не можеш да си видиш архива. Което не противиречи на правилника на сайта, но си е малко груб начин да те побутнат да си платиш за още една година. Маркетинг демек, за пари говорим, сещате се.

По повод коментара на силвина84, която е редактор в сайта: ами естествено, че това ще ви препоръча, услугата "Автор плюс" е платена. :)
Аз например, два пъти съм писал на собственика Колев по различни поводи, и двата пъти не ми отговори. Понеже въпросът не беше удобен. Както виждаш, силвина не ти е отговорила на поста, това в този сайт е практика, крият се като мишоци, когато не им отърва.

Какво е най-добре да се прави: преди публикуването на дадено произведение, правиш си твърдо копие, или си го запазваш на носител. Така си водиш отделен архив, който си е само твой.

Какво си мисля аз по отношение на това, че не е разрешено да се трият произведения на този сайт:

Колкото повече произведения, толкова по-голяма популярност на сайта.
Може и някаква връзка с търсачките да има , не знам.
После, един ден, ако някой автор все па стане известен, някой от сайта се пъчи по телевизията и казва: "Еди-кой си за пръв път публикува при нас". И подобни глупости.

Но - архив трябва да се води, това е истината.

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 140
« Отговор #8 -: 14 август 2019, 12:46 »
Какво значи "не е разрешено да се трият произведения на този сайт"? Молила съм модератор и той е изтривал мое произведение.

Петър1

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #9 -: 14 август 2019, 13:46 »
Какво значи "не е разрешено да се трият произведения на този сайт"? Молила съм модератор и той е изтривал мое произведение.

Малко се измести темата, към архива в платената опция. Редакторът силвина84, е писала за това. Но, явно са се променили нещата, след 2014, от когато е темата. Сега в архив не можеш да си триеш сам произведения, дори и да си "Автор +" , аз току-що проверих отново.

Да, вероятно модератор може да ти ги изтрие, след като му пишеш.

Тя темата е доста стара, едва ли някой вече се интересува от нея, но все пак ми стана интересно.

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.