3-те филма, които ще останат

Автор Тема: 3-те филма, които ще останат  (Прочетена 27156 пъти)

ico

• Закоравял потребител
  • Публикации: 44
« -: 22 септември 2004, 21:58 »
Признавам, че дълго прехвърлях през главата си разни заглавия, докато успея да стигна до следващия по долу списък, но смятам че ще
е интересно да видим кой какво помни:).

"Бразилия" - 86 год. режисьор Тери Гилиам
"Стената" - Pink Floyd  
"Смело сърце" - май че беше 96 год. режисьор Мел Гибсън
Красотата ще спаси света, но само ако той и позволи.

Дарко

• Форумен лъв
  • Публикации: 322
« Отговор #1 -: 23 септември 2004, 00:31 »
Първите два филма ми се струва, че не всеки може да ги оцени (иначе аз много ги харесвам). Струва ми се, че си сложил просто любимите си филми, а не тези които мислиш че "ще останат". За моята класация ще трябва да си помисля малко  8) .
между къщите и призрачните хора

Присъствие струя от очевидности

видях през нереалните си действия

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 685
  • I'm with the pilots
« Отговор #2 -: 23 септември 2004, 00:43 »
Brazil е един от любимите ми филми.

Стената май трябва пак да го гледам  :oops:
I'll do graffiti if you sing to me in French

John_Coffey

• Луд форумджия
  • Публикации: 191
« Отговор #3 -: 23 септември 2004, 01:52 »
Ами не знам,може би нещо което е било чист комерс или по някакъв начин са "завъртяли колелото на кино индустрията" 8)

"Вълшебникът от Оз","Терминатор","Титаник","Матрицата",филмите на Чаплин,целият СТИВЪН СПИЛБЪРГ,"Междузвездни воини","Кръстникът","Спартак"...."Tуин Пийкс"....
Но мойте 3 са:

1."Вълшебникът от Оз"(има нещо вечно в този филм!)
2."Междузвездни войни" (голяма работа ,казват... :roll: )
3.Малеее тук колко заглавия ми изплуват...."Страшен филм"!!! - Цялата поредица (не съм се смял повече на нещо през живота си)

Snowwhite

• Форумен лъв
  • Публикации: 298
« Отговор #4 -: 23 септември 2004, 02:22 »
№1)Белое солнце пустины
№2)Кукушка
№3)Всички български до'89(Сезонът на канарчетата,Оркестър без име,Да обичаш на инат,Двойникът,Господин за един ден,Опасен чар,Баш Майстора,Вчера,Хълма на боровинките(нов,на Халваджиян) и още,и още(тук влизат и всички сръбски))

И НЕЩО ПРОСТО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО-"УЛИЦАТА" И "ПАВЕТА",КАКТО И ВСИЧКО НА ТЕДИ МОСКОВ,КАМЕН ДОНЕВ,КУРКИНСКИ И КОЛЕКТИВ НА ТЕАТЪР "LA STRADA".ДА СЕ ГЛЕДАТ!!!
Няма по лесно от това да живееш в приказка-просто отваряш широко очи и сънуваш на воля!!![/size][/color]

ico

• Закоравял потребител
« Отговор #5 -: 23 септември 2004, 21:35 »
Защо всички шикалкавите, като казах 3 имах пред вид 1, 2, 3 ...:)

Snow,  какво беше "Кукушка"?

Аз много харесвам Тарковски,
"Изпепелени от слънцето" на Михалков и
имаше един филм "Плашилото" не си спомням кой го беше правил.

А какво ще кажете за руските комедии, а...:)

Към Дарко:

Не случайно ме критикуват, че темата е непълна,
като казах ще останат имах пред вид да останат където си поискат...но май че си прав все пак:)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 865
« Отговор #6 -: 23 септември 2004, 22:25 »
1) The Lion King
2) The Lion King 2 Simba's Pride
3) The Lion King 3 Hakuna Matata

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 685
  • I'm with the pilots
« Отговор #7 -: 23 септември 2004, 23:20 »
David Lynch's Dune (1984) (Линч е отказал да режисира Star Wars, за да може да реализира този проект...)

Battle Royale I - филм на култовия японски режисьор Кенджи Фукусака за насилието в съвременното японско общество.
В главната роля на учител-фашага е "Бийт" Такеши Китано (Zatoichi, Sonatine). Препоръчвам на всички да го гледате.

Ghost Dog: The Way of the Samurai - наистина страхотен филм. Изобщо гледайте всички филми на Джим Джармуш. Новият му Coffee and Cigarettes също е любим.
Lost in Translation - какво да кажа - любимият ми филм. Двама американци в странна Япония. Гледайте филма, слушайте саундтрака. Това е. В тази връзка ви препоръчвам и The Virgin Suicides - дебютът на София Копола. (изобщо нейните филми са за нашето поколение)

Станаха пет филма, но...и без това топ три е твърде малко.
Много останаха извън тази класация, но говорим вече за неоспорими класики, които всички обичаме и не се нуждаят от коментар.

Кукушка е руски филм за финландски и съветски войник през Втората Световна. На мен ми хареса.
Иначе руските комедии - ;) (исках да напиша "без коментар" на руски, но не можах да измисля правилния падеж. "Без коментариев" ли ще е ? (за мн.ч.))
I'll do graffiti if you sing to me in French

Snowwhite

• Форумен лъв
« Отговор #8 -: 24 септември 2004, 00:46 »
Ицо,шапка ти свалям!!!Съвсем изключих за "Плашилото"(а то не беше ли "Чучелото",всъщност?!?...)."Кукушка" е един уникален,невероятен и неповторим филм,връх на шедьоврите.Правен е '02 година,руско-фински-немски(полски),не съм сигурна за останалите страни,освен Русия и Финландия.Няма да го разказвам,би било кощунство от моя страна,намерете си го-НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ,както се казва понякога.Даваха го 2-3 пъти по Канал1,може и пак да го врътнат.За мен това е филм,който човек трябва да гледа и тогава да умре.Който обича силното и оригинално(не оригиналничещо)кино-няма да остане разочарован,само може да спечели емоция,която ще му остане до последния му земен миг.Много е патетично сигурно,но ако го гледате,ще кажете,че съм се изказала постно.
Няма по лесно от това да живееш в приказка-просто отваряш широко очи и сънуваш на воля!!![/size][/color]

Дарко

• Форумен лъв
« Отговор #9 -: 24 септември 2004, 16:11 »
Само ще коментирам!
Гледах го Кукушка просто се спуках от смях  :lol:  :lol:  :lol:
Сноу от българские филми пропусна "Маргарит и Маргарита"!
Ghost Dog: The Way of the Samurai - (отново смях) гледал съм го 1000 пъти и мога да го гледам още 5 пет пъти по толкова  :shock:

Snowwhite

• Форумен лъв
« Отговор #10 -: 24 септември 2004, 16:37 »
Дарко,аз просто не съм написала всички възможни филми-нито време имах,нито място достатъчно.Аз уточних,че ВСИЧКИ стари филми отпреди промените.Луд фен съм на BG,руско и сръбско кино.Почти няма холивудски филм,който да им стъпи и на малкия пръст на горепосочените,като изключим "Да напуснеш Лас Вегас" ,разбира се!!!

ico

• Закоравял потребител
« Отговор #11 -: 26 септември 2004, 16:06 »
Към Снежанка:

Благодаря, ще го гледам. А ти веднага да си сложиш шапката, че ако се разболееш ще ни опустее форума...:)

Snowwhite

• Форумен лъв
« Отговор #12 -: 26 септември 2004, 16:14 »
Хи-хи!!!С това косище моето няма голям шанс!!!

Дарко

• Форумен лъв
« Отговор #13 -: 17 октомври 2004, 05:51 »
Гледайте Брат 1 и Брат 2 (руски) !!!

Snowwhite

• Форумен лъв
« Отговор #14 -: 17 октомври 2004, 05:57 »
Изпуснах ги,но се присъединявам към призива-НЕ ГИ ИЗПУСКАЙТЕ!!!Зная,че са адски добри!!!

: ??:??