Романите

Автор Тема: Романите  (Прочетена 797 пъти)

НиколаСтаниславов

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Романите
« -: 30 юли 2017, 17:59 »
Здравейте! Искам тук да споделим мненията и знанията как точно се пишат романи и как се реализира цялата работа до готова книга. Искам да попитам трябва ли фактите в романа да бъдат исторически издържани (идеята ми е роман от типа "Шифърът на Леонардо"). Знам, че трябва да има доза реализъм относно случките и описанията, но в каква степен те са задължителни?
« Последна редакция: 30 юли 2017, 18:00 от НиколаСтаниславов »

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
Re: Романите
« Отговор #1 -: 30 юли 2017, 19:05 »
Ако романът е на историческа тема, задълбоченото познаване от автора му на живота, фактите, нравите, обичаите, на случилото се в определеното време, считам, че е задължително. Но във всички случаи писането трябва да е творческо, интересно, различно... Да има място и за развихряне на въображението, да е вдъхновяващо и замислящо читателя... Все пак се създава произведение на изкуството. Дългото повествование се пише на части, като всяка се изпипва, шлифова и се свързва така със следващата, че те да съставят единство и да не могат една без друга, а също и така, че да оставят читателя задъхано чакащ следващата част.  :P

НиколаСтаниславов

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #2 -: 31 юли 2017, 11:25 »
Основната линия не е историческата, но пък тя играе допълваща роля. По скоро са отделни откъси. Благодаря и аз мисля така!

optimeon

• restricted
  • Луд форумджия
  • *
  • Публикации: 204
« Отговор #3 -: 27 януари 2018, 12:28 »
Мисля, че това зависи единствено от теб. Ако искаш може да използваш истински факти, ако искаш не. Мое мнение е, че е по-добре да са истински  ;) ;) ;)
стари книги,Онлайн английски ,когнитивна терапия,Вход Мениджър мнение
« Последна редакция: 27 март 2018, 16:45 от optimeon »

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.