Бета читатели

Автор Тема: Бета читатели  (Прочетена 665 пъти)

JaneEm

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Бета читатели
« -: 22 ноември 2017, 16:13 »
Здравейте мили колеги по творчество :) ,

Имам едно питане дето ме тормози от едно известно време и от много чудене къде и на кой да си задам въпроса, реших, че тук би бил най-удачният вариант.

Та на някой от вас, някога налагало ли му се е, да си търси бета читатели и ако да, кои сте избрали? Близки до вас хора (роднини и приятели) или сте си намирали случайно из нета запалени четящи индивиди (разбира се хора които се кефят на жанра в който се написали нещото (разказ, стихотворение, роман). И ако случайно сте избрали второто, не ви ли ви е гъделичкало така под лъжичката, какво онзи би направил с ръкописът ви и дали няма да ви забие някой друг пирон/нож/кол в гърба?

Ако някой има какъвто и да е опит с бета читатели, много ще се радвам да го споделите :) 

Поздрави и благодаря предварително

optimeon

• restricted
  • Луд форумджия
  • *
  • Публикации: 204
Re: Бета читатели
« Отговор #1 -: 27 януари 2018, 12:31 »
Моите бета читатели са обикновено приятели. Веднъж дадох на една българска авторка да прочете нещо, написано от мен и тя много го хареса. Не открадна идеята ми или нещо такова. Но не бих дала на случайни хора да прочетат проекто книгата ми. Никога не знаеш къде може да се появят откъси от нея или направо цялата  :) ;)
Взаимни фондове,архивни стелажи,подаръци за деца,Застраховка имущество
« Последна редакция: 27 март 2018, 16:41 от optimeon »

Maria55

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Бета читатели
« Отговор #2 -: 08 май 2019, 21:15 »
И при мен основно близки и приятели :)

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.