Премиера на поетичната ми книга „Летен облак” в София

Автор Тема: Премиера на поетичната ми книга „Летен облак” в София  (Прочетена 937 пъти)

vladetoned

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
Уважаеми приятели,
каня ви най-учтиво на 16.05. т.г. от 18.00 часа в Н.Ч. "Николай Хайтов", София-1113, ул. "Юрий Гагарин" № 7 /бившето кино "Изток" - срещу хотел Плиска/ на премиера на поетичната ми книга „Летен облак”.
Читалището се намира на спирка Хотел Плиска посока Орлов мост - Окръжна болница на ъгъла на локалното платно на Цариградско шосе и ул. Юрий Гагарин. Входът на читалището е откъм ул. Юрий Гагарин.

Представя: редакторът на книгата ми Латинка- Златна - поетеса и преводач

Музикално изпълнение: anabel7 (Албена Димитрова)
« Последна редакция: 04 май 2018, 15:32 от vladetoned »

JujuBuju

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
Успех, Влад, очаквам с нетърпение!

vladetoned

• Редовен посетител
  • **
Благодаря ти сърдечно, Меги!
Окаквам те на премиерата.

LATINKA-ZLATNA

• Маниак
  • Публикации: 78
      ЛЕТЕН ОБЛАК

Владислав Любомиров Недялков е роден на 12.02.1979 година в  Перник. Завършва средното си образование в родния си град и следва „Икономика” в Университета за национално и световно стопанство, където завършва бакалавърска и магистърска степен по специалността „Счетоводство и контрол”.
    Стиховете в книгата подредих по хронологичен ред, за може да се проследи развитието на автора.
    Причината да избера за заглавие на поетичната книга „Летен облак” е не защото в книгата има стихотворение със същото заглавие, а защото първо книга с такова заглавие не съм срещала, после то се запомня бързо, а това е важно, както за книгата, така и за автора и защото характера на лирическия герой е като летен облак, който ту е пухкав, красив и ефирен, ту приижда  и отминава бързо; ту има сила да гърми и трещи, но докосне ли го слънцето с топлите си лъчи, се потапя бързо в прегръдката му; ту великодушно препраща топъл освежаващ, весел, напоителен и красив дъжд, за да целуне душите на читателя и с красотата си да ги пречисти, да ги разцъфти, да ги облагороди за живот; човек, който умее  бързо да прощава. Както летният облак от Небето вижда, че хората са еднакви и не ги дели, така лирическият герой на автора вярва, че „светът е жив, когато се обичаме”.
Владислав Недялков пише любовна, социална, гражданска поезия. В творчеството му има и друга тематика. 
    Любовните му стихове са въздействащи, затрогващи, тъжни, истински, топли, мелодични и много образни, с хубави сравнения и метафори и с добър подбор на думите. От тях струи нежност и копнеж, тъга и примирение, доброта и любов – „Животът мой полека си отива по път широк, де нигде не отвежда. Де няма радост в спомена частица, в мъглите тъмни слабо мержелее… … Любов, изгубена една Звездица, дали в небето мое ще изгрее?!”, от „Любов, изгубена една звездица”, „Душата ми от скърби е скована, омърсена от злите людски хули, платила на ласкателствата дана, предателство жестоко я обрули” – „Угаснала свещичка”, „Не отлитай от моята стая нощес, птицо моя, любов, теб желая! Виж, стените ни вече са златен кафез! Де ще ходиш,отвън е безкрая” от „Златен кафез” и др.
     Социалната и гражданската поезия на автора е емоционална и топла, хуманна и разтърсваща. „Прегърнали с тела фенера, два малчовци самотно зъзнат с помръкнали лица, без вяра по тях снежинките се хлъзгат… Единият държи кашонче, събира дребните парички, а другият в едно балтонче и с дрян в премръзнали ръчички, посреща късни минувачи по път, где нигде не отвежда” от „Бедни сурвакарчета”, „Българийо плачеш ли днес окрадена, бедна и чужда, за своите дечица в потрес, за своите дечица във нужда? „За Гери дарете надежда”, „за Данчо да може да ходи”, „на Съни съдбата отрежда, зла болест на три го споходи” и други. Отстоявайки своята гражданска позиция, авторът има очи и сърце за чуждата мъка. Той носи Любовта в душата си.
     Владислав Недялков има стихотворения и с фолклорни мотиви, които са знак за родолюбие – „Жали, горо”, „Девойко, мари хубава”, „Легенда за Родопа” и други.  В „Легенда за мартеницата” той отразява историята и традицията на един от най-българските ни празници, в който „всички за здраве, късмет и сполука с бяло-червени конци се закичват”.
     На добър час на поетичната му книга „Летен облак”! На автора Владислав Недялков желая здраве, вдъхновение и нови необятни хоризонти в живота и творчеството!

Латинка-Златна

vladetoned

• Редовен посетител
  • **
Искам тук и сега да изкажа своите безкрайни благодарности на редактора ми: Латинка-Златна. Не само за неимоверния редакторски труд по подготовката и презентацията книгата, но и за топлата майчинска длан, която ми подаде безкористно и мило. Нейната подкрепа за "Летен облак" е онзи толкова важен за мен начален тласък, които вдъхновено ме кара да вървя напред към следващи поетични висини.
Благодаря за прекрасната рецензия към книгата ми "Летен облак", която толкова точно и задълбочено описва не само основните фрагменти и емоциите, въплътени в творчество ми, но и разкрива дълбоката  същина на душата на автора, която е прелята и живее собствен живот в стиховете. Благодаря ти от все сърце, Латинка!
Искам да изкажа своите специални благодарности към акад. Благовеста Касабова, която също присъства на моята премиера. За мен това бе много висока чест!
На последно (но не и по значение) място благодаря на всички вас: мои приятели, които ме удостоихте с присъствието, вниманието, подаръците и красивите думи. Благодаря ви, бъдете благословени!
Горещи благодарности на моите неизменни приятели: Младен Мисана - за хубавите думи и на Албена Димитрова за красивите музика и песни.
« Последна редакция: 18 май 2018, 15:57 от vladetoned »

LiaNik

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
 :) Нека повече такива новини да има! От сърце Влади, скромно ти пожелавам успех!

TishoZZ

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 10
Удобни двулицеви матраци на добри цени от Mebeliyanev.com. Промоции и намаления с безплатна доставка. Възможности за избор на размер, според предпочитанията. двулицеви матраци от Mebeliyanev.com с термочувствителна мемори пяна и висока плътност на ядрото. Матраци с цип и лесна поддръжка на дамаската. Добра приветливост на материите и възможност за ползване във всеки сезон.
« Последна редакция: 07 март 2019, 17:24 от TishoZZ »

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.