Популяризиране на Предизвикателствата (дискусия)

Автор Тема: Популяризиране на Предизвикателствата (дискусия)  (Прочетена 2256 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 904
Мисля, че още не съм направил функционалността модератор да може да вади произведение от конкурса. (скоро надявам се)
Нека Пер ми напише тук или на лични кои произведения не отговарят за да ги извадя ръчно от базата данни.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 587
Някои от произведенията бяха редактирани след предупреждение към авторите им. Ще предупредя и авторите на по-скоро публикуваните. Мисля, че преместването на произведенията, неотговарящи на първоначално зададеното условие, е уместно да се направи в тези 5 дни между крайния срок за публикуване и крайния срок за гласуване. Да, наистина, някои гласове ще пропаднат, но и сега е видно без брояч на знаци, че някои текстове са доста по-дълги от повечето публикувани.
« Последна редакция: 21 януари 2019, 15:27 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 214
  • откровена до болка
Добре, Пери, за повечко пригледност - до тук са над 40 разказа, надявам се до 20.02 да са още толкова.
И може би е по-добре отново да напомниш, че се гласува само за два ( 2) разказа и то от различни автори, все пак има доста автори с по два разказа. Ето на какъв коментар попаднах днес:

ДидиГенова (Диди Генова) 11 дни Много ми хареса и третият ми глас отива за Рангел!

Значи тази госпожа мисли, че може да дава три гласа?! Знам, че ще кажеш :"Аман от есенна подробната", но да сме си коректни, все пак сме уж хора на словото:) :) :) ???

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 214
  • откровена до болка
Пиша до админ - има ли възможност  гласуването да става възможно едва на 20-то число до 25 - то? Постоянно чета коментари - "Много ми хареса, жалко, че вече си дадох двата гласа"? Питам, не знам как се осъществява това технически.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
На мен не ми харесва идеята да не можеш да гласуваш, докато четеш, щото после ще забравя съвсем, а и е затормозяващо да следя някакви дати и т.н.
По принцип, ако вече си си използвал гласа, можеш да се върнеш на избраното произведение и да го махнеш от там и след това да го използваш другаде, така че е възможно да го смениш, макар и не съвсем удобно, още повече че може да не помниш вече за кое си дал. Може би трябва да го направя в списъка да ти излиза за кое произведение си си дал гласовете.
Ако са много произведенията май е хубаво да има възможност за повече гласове (в момента май са два).
Ако решите може да ги дигнете в движение (както каже модератора) и да помислите за решение на този казус, когато произведенията станат много.
Това, което ми хрумна беше броя на гласовете да е пропорционален на броя произведения към момента, или пък да няма ограничение, но ако си гласувал за много произведения, гласа ти да си губи тежестта...
Аз правя някакви други неща сега и не мога да си съсредоточа мисловния процес, а и вие ще го измислите по-добре. ;)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 587
А не може ли да се направи следното, админ - Например гласувал си два пъти, щом гласуваш трети път, автоматично да ти се анулира най-стария глас, без да е нужно да се връщаш и да го анулираш. Така ще може да се актуализират предпочитанията при появата на нещо, което повече ти харесва, и ще е по-лесно за потребителите.
Един IP адрес - един глас за произведение!

самотния-вълк

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
Изчетох всички 23 предложени произведения в предизвикателството По пътя и съм, меко казано, разочарован. Има максимум пет или шест истински разказа, в които има герои, история и фабула. От тях три-четири отговарят на зададената тема. Всичко друго е шкарт. Лични дневници.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Ами глей ся, тези 6 са старите кучета, отаналите повечето са млади и нови, дошли от рекламата във фейсбук, която пуснах за предизвикателството. 50% от тях според мен имат талант и ако го развият ще почнат да пишат поне като онези 6.
Те хората сигурно заради фейсбука са си поизменили навиците и при писане, и при четене, да е нещо леко, кратко и лично, но тук все пак е сайт за художествено творчество, а не за статуси и е хубаво да има градивна критика. Нека стимулираме с градивна критика тези, които притежават потенциален талант.

А на предложението на Пер, ако имаш право на един глас - няма проблем, но като са няколко може да стане объркване и неточност кой точно да махне, дали най-стария е правилния.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Друго ще направя, макар да ми е доста работа - като ти свършат гласовете, в съобщението дето ти изкарва, да има списък с дадените гласове и да си избереш, кой да махнеш изрично направо от там.

Както и ще е хубаво в профила ти някъде, да има списък с произведенията, за които си гласувал, то ще е нещо като списъка "В любими".

При профила на автора също ще е хубаво да излиза колко 1,2 и 3ти места е печелел, както и списък с произведенията, с които е участвал в предизвикателства и на кое място.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Анонимен дарител осигури абонамент за Автор Плюс за една година за победителя в конкурса "Монолог".
Успех на участниците!

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 141
Чудех се къде точно да си задам въпроса. Значи питането ми е за това, нормално ли ви се струва, някой да участва с произведение в предизвикателство, а не всички да имат достъп до него. Аз си нямам на идея защо имам бан от Метеор. Но не това е темата на питането ми. Не трябва ли едно от условията в предизвикателствата да е да може да се прочете или види от всеки? А вече дали ще има право на коментар, това е друга тема.

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 141
Питането ми беше съвсем принципно. Но благодаря за достъпа.

самотния-вълк

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
Изчетох всички 23 предложени произведения в предизвикателството По пътя и съм, меко казано, разочарован. Има максимум пет или шест истински разказа, в които има герои, история и фабула. От тях три-четири отговарят на зададената тема. Всичко друго е шкарт. Лични дневници.
Понеже се осмелих и аз да кажа под едно произведение, че не е монолог.... си го отнасям сега. И грам повече коментар няма да напиша...
Какво ти пука... Коментирай. Аз колко пъти съм си го отнасял...

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
На вниманието на гласуващите:
Повечето стартирали конкурси са вече в етап "Гласуване" и до дни приключват, така че нямате много време.
Гласувайте по съвест и само когато сте прегледали достатъчен брой участващи произведения за да може да си създадете оценка.

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.