Дискусия: оценки и обратна връзка

Автор Тема: Дискусия: оценки и обратна връзка  (Прочетена 3926 пъти)

Синьо.цвете

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 10
Re: Дискусия: оценки и обратна връзка
« Отговор #15 -: 09 октомври 2021, 10:41 »
Stormwatch, aвторът сам е изтрил коментарите и оценките под творбата си.
Ще добавя още нещо относно оценяването. Потребителите често са в заблуда, че са получили единица, само защото общият резултат не е 5.00. Дори само една четворка или тройка влияе на общата оценка, а четворката е кръстена от авторите на сайта "Харесва ми", т.е. отношението е положително.

Сенд

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
« Отговор #16 -: 09 октомври 2021, 11:37 »
Потребителите си пишат във форума, администраторите си рупат ли рупат, трият коментари и се държат пренебрежително, също като едно служебно правителство. Ти, уважаема Синьо цвете, как ще оцениш една картина или фотография, например, като изобщо не си в час?! С "харесва ми", "не ми харесва", нали. Е, като е така, сърцата са напълно достатъчни. Всеки има абсолютното право, да харесва или не харесва, но не и да оценява, защото последното изисква известни познания и умствен капацитет. Как не разбрахте, че така нареченият "рейтинг", служи за манипулиране и едно посредствено лигавене, под творби, добри или лоши, които някой си е направил труда, да създаде?!

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
« Отговор #17 -: 09 октомври 2021, 12:15 »
Stormwatch, aвторът сам е изтрил коментарите и оценките под творбата си.

Авторът може ли да изтрие собствените си коментари? Просто питам. Аз мисля, че своите не може.

Всеки има абсолютното право, да харесва или не харесва, но не и да оценява, защото последното изисква известни познания и умствен капацитет.
Понякога, сравнително рядко, но се случва,  малко се изкушавам на разни места да изпраскам  ниска оценка. И то на места, където имам нужните познания. Например при картините. Не го правя, защото така или иначе с това няма да се постигне нищо. Все повече си мисля, че оценките са излишни. Или поне да са 3 - харесва ми, не ми харесва, има какво да се желае. :)

Синьо.цвете

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #18 -: 09 октомври 2021, 12:29 »
Драги Сенд,
питаш ме персонално, отговарям ти: Да, бих оценила според собствения си усет за красота и естетика. На мен оценките нито ми пречат, нито изпитвам потребност от тях. Останалото от коментара ти не касае моя.

Да, Ирен, А+ могат да трият своите коментари. Останалите – не.

Сенд

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #19 -: 09 октомври 2021, 13:25 »
Много ти благодаря, Синьо цвете! Пак не ме разбра! Това е все едно, учениците да си пишат оценки едни на други, пренебрегвайки учителя си. Подходът е грешен. А за картините... за теб е важно да е синичко, но това не касае темата. :)

Синьо.цвете

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #20 -: 09 октомври 2021, 13:41 »
Сенд, напротив – разбрах те идеално, но мнения разни. Знаеш, че не може да се угоди на всеки. :)

Сенд

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #21 -: 09 октомври 2021, 15:21 »
Добре, щом не може да се угоди на всеки, предлагам оценките, високи или ниски, задължително да са придружени с коментар. Така ще се избегне удобната анонимност и ще е ясно, кой за какво се бори.

stormwatch

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
« Отговор #22 -: 09 октомври 2021, 16:30 »
Съгласен със Сенд. Едва ли е чак толкова трудно да се изработи алгоритъм, който да свързва коментар и оценка. Нека тогава да видим на кой-колко му стиска като вече е изпраскал ниската оценка и дали (като вече е видно кой е) ще може да се обоснове защо го е направил. Така мисля, ще се преборим (донякъде) и с троловте, които (според коментар на Валентина под въпросното стихотворение-"Светлина бъди") периодично се появяват в сайта и ма'ат наред единици.
« Последна редакция: 09 октомври 2021, 16:33 от stormwatch »

Иринакис

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 22
« Отговор #23 -: 11 октомври 2021, 19:40 »
Оф, божкеееееее!

Само това исках да кажа, но не мога в коментар.

palenka

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
« Отговор #24 -: 11 октомври 2021, 21:12 »
И на мен сегашното положение  ми допада. Спазва се както правото на анонимност, така и не всеки, който  коментира, е длъжен да дава оценки. Защо трябва да се променя нещо доказало се? Само защото от време на време се намира по някой да изреве, че е е неодоцен ли?
Ами сложете само лайкове тогава, да се радват величията!
Вместо да смените форума с една по-проста форма с "отговори". където можеш да отговориш с клик общо или да репликираш опреден коментар, вие сте го наблъскали с хиляда опции за текстообработка и емоджита. Защо?
публикувай... предварителен преглед" - тежък форум. После защо личните страници се превръщчт в чатове.

palenka

• Закоравял потребител
« Отговор #25 -: 11 октомври 2021, 21:15 »
О, божееееее!
Да се връзва коментарът с оценката!
Що не вържете и влизането в страница задължително с коментар и оценка?

Сенд

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #26 -: 11 октомври 2021, 21:29 »
Паленка, пак не разбра! Който оценява, да се аргументира, а не всеки коментар да е свързан с оценка, Паленке!

palenka

• Закоравял потребител
« Отговор #27 -: 11 октомври 2021, 22:00 »
Сенд - да задължаваш оценяващия да се аргументира си е чиста диктатура.  Уж анонимни оценки, а да се покаже кой е? Кое им е анонимното тогава? На едно място, където си доброволно, не си длъжен никому с нищо.
Сложила съм 5*, но не - трябва и да се аргументирам, защо? Често съм от телефон и въобще не ми се пише, но не - като някакво жури, трябва да  правя разбор на  литературното произведение или художествената творба?

пп
Я по-добре оправете личния чат, че с това  тесно прозорче за нищо не става. Принуждавам се да пиша някъде другаде, за да виждам в цялост какво пиша, и после с копи/пейст да го принасям.
Отдавна обещахте, че ще го оправите

Сенд

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #28 -: 11 октомври 2021, 23:06 »
Никак не е лошо, за автора и почитателите му, да се знае, защо му се слага точно такава оценка. Жалко за хубавия сайт! Превърнахте го в лексиконче.

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
« Отговор #29 -: 12 октомври 2021, 12:15 »
Както се вижда не може да се угоди на всеки. А мнение са споделили по малко от 10 човека, а в сайта има стотици потребители. Един иска оценки, друг сърчица. И ако се замислим не е толкаво важно какви са инструментите, а как ги използват потребителите. И колкото и да не е добър форумът, ако повече хора са желали да споделят мнението си за оценяването, щяха да намерят начин да го направят.

: ??:??