Дъвкаме пак едно и също. Админисрацията упражнява надзор по отношение на оценките и коментарите. За сега са анонимни. Може след време да не са или да няма оценки. Следи дали идват от тролове, дубирани профили, специализирани в даването на ниски оценки, профили за подкрепа единствено на конкурсни творби или недобросъвестни потребители. Преценява добросъвестността, според аргументите на оценителя, ако въобще има такива. В един сайт от доста време оценките са обвързани с коментар. Всички оценки. Без изключение. Но системата приема за коментар дори и един препинателен знак. Например ! И? Какво изразява той? Въхищение, възмущение, похвала, изненада, гняв? Не се знае. Какви аргумени съдържа?. Когато има диаметрално противоположни мнения, не е лошо този различен от масовката оценител да сподели какво толкова ужасно е видял в творбата, което убягва на целия сайт. В това число на редактора, който я е публикувал и на автора. Ако няма оценки ще отпадне нуждата да се надзирават. Ако са видими почти ще отпадне. За мен е най-добре да отпаднат и за предпочитане да са видими, ако останат. Идеята да са анонимни беше, за да са по-обективни, но в някои случаи май става обратното. Да видим дали сега ще зачестят кометарите, които не съдържат думи.
Лъвове, маниаци, форумджии и новаци. Но обръщам внимание на това. Някога имаше стикери ,,Внимание, млад шофьор", даже се шегувахме :,,Внимание, колата е без шофьор!,

После даваха по-малко точки на новите шофьори. В някаква степен може и да е дискриминативно. А може и да не е. В казармата всеки почва от редник. Някои стават генерали, други си остават редници. В полицията - полицай, старши полицай, главен полицай... В образованието - учител, ст. учител, гл. уител. И къде ли не - специалит, експерт, съответно старши и главен. Тук всяко следващо ниво се постига с активност, не със стаж в сайта. Така че има резон в това разграничаване. То е етикет за степента на активност. В електронните игри също има нива. Там нивото касае накакви постижения и умения.