Дискусия: оценки и обратна връзка

Автор Тема: Дискусия: оценки и обратна връзка  (Прочетена 3108 пъти)

stormwatch

• Закоравял потребител
  • Публикации: 36
Re: Дискусия: оценки и обратна връзка
« Отговор #60 -: 22 октомври 2021, 10:36 »
Добре, дано да проработи новата система! Ще видим как ще се приеме.

DPP, не е чак толкова работата там, че оценяват неразбиращи (всеки според капацитета си, а и всеки сам може да преценява в коя категория произвдения да се вре и къде да дава ъкъл :) ). Работата е там всеки да застава зад позицията и действита си. Има и много разбиращи (казвам го без да влагам никаква ирония в думата "разбиращ") които поставят ниски оценки. Анонимно. Ей срещу това се боря аз :) . А пък относно глупостта- то глупостта не си проличава само от негативни/положителни коментари, В доста повече случаи си проличава от произведенията на създателите им  :D ...
« Последна редакция: 22 октомври 2021, 10:43 от stormwatch »

Иринакис

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
« Отговор #61 -: 22 октомври 2021, 10:44 »
Страхотно.  Никому световнонеизвестните творби и без това не вървят извън сайта. И това е не по-малко обидно,  отколкото е един критичен коментар. Предпочитам коментара пред това, да се чудя защо ми е празно коментарното поле и Защо нямам публика извън тази, която толкова "искрено" и настоятелно ме поощрява. Ако това изглежда като заяждане,  нека да е такова.

DPP

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #62 -: 22 октомври 2021, 10:47 »
Сенд, ама видно е, че те простаците налагат поведението си в сайта не само с оценки. Нима ще отречеш?!
Мижитурките ще намерят начин да си мижитурстват, никове бол.

Въпросът винаги е бил в оценката и то защото всички искат рейтинг, който се определя от нея.
Ами че има си формули, с които да се приравни едно просто харесване към тази оценка и пак да има рейтинг, ама няма да има толкова бесове и обяснения в "любов".

И не се ли замисляте, че великите "творци" тук, които споменавате, слагат ниски оценки пак заради самите оценки, ама техните?! Ми еди кой си пак ще дойде ще каже, че не му харесва защото... и ще цапне ниска оценка. Ходи му се сърди. Ама ще се е обосновал :) Ама пък и няма да разбира :)
Е, тогава къде е Киро на кирия?!

« Последна редакция: 22 октомври 2021, 10:49 от DPP »

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 210
« Отговор #63 -: 22 октомври 2021, 10:58 »
Този "рейтинг" къде си го носите?

DPP

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #64 -: 22 октомври 2021, 11:01 »
Ми да кажат хората дето толкова искат оценки :)
Иринакис е права - човек се чуди защо никой не коментира нещо.
Ами от страх, да не го замерят с камъни и кой колкото плюнки има.

Не е ли по-добре да попиташ и да искажеш мнение, дори и да не разбираш?! Ще се намери кой да ти обясни, дори и да ти каже, че не си прав. Умният ще си вземе поука, тъпият ще продължи да рие прахта.

« Последна редакция: 22 октомври 2021, 11:05 от DPP »

stormwatch

• Закоравял потребител
« Отговор #65 -: 22 октомври 2021, 11:02 »
Да, ама когато някой от великите "творци" тук дойде, шибне ниска оценка и след това напише коментар, който (уж) обосновава тази му постъпка, вече ще го има зписано "черно на бяло" и това ще може да бъде прочетено от всички потребители... И ако в началото номера с обосноваването на ниските оценки (заради собствен рейтинг и изгода) минава, постепенно когато стане тенденциозно (а това несъмнено ще се случи) накрая лицемерния г*з на въпросния велик "творец" ще лъсне и всеки ще може да види какво леке в всъщност :) ...

П.П. Да, да, знам че звуча идеалистично (нещо от типа на наивните 60-рски призиви "Правете любов, а не война!" :) ) и да, да, знам, че взаимовръзката между "добър човек" и "добър творец" е несъстоятелна и нереалистична :D ... Много от добрите творци са лекета и съответно публичното им разкриване като такива нищо няма да промени. И все пак- нищо не пречи да опитаме ;) ...

П.П.П. На мен за въпросния рейтинг не ми пука...

П.П.П.П. Всъщност и аз нямам нищо против отпадането на оценяането и замяната му с нещо друго. А накрая да остане и само опцията "Коментар" пак не ми пречи- даже може би ще е по-удачно и ще се чувствам в "свои води" (явно е, че обичам да пиша дълги, ама мноооого дълги коментари :D ).
« Последна редакция: 22 октомври 2021, 11:25 от stormwatch »

DPP

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #66 -: 22 октомври 2021, 11:30 »
Е да де, но стигаме до субективността в творчеството и оценяването му.
Ще дойде някой, ще каже, че нещо е еди как си и не е добре и прас 3. Иди, че му се сърди.

Или всички изхожадме от презумпцията, че творбите са 100% идеални?!
И великите майстови имат "шедьоври". Това не е конвейр, дори и машините изкарват брак :)

Сенд

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
« Отговор #67 -: 22 октомври 2021, 11:50 »
Знам, че с жени не се спори, те винаги са прави и до дупка си държат на своето, но понякога се налага. Сайтът е мини социум, общество от хора, има си неписани правила, мнозинство от потребители, които ги налагат, а останалите трябва да се приспособяват. Ако не могат, да си ходят. Така стоят нещата. Ще отречете ли, че в сайта има явления, които по никакъв начин не стимулират творчеството, а стимулирането е целта на сайта,  особено на някой младок, който бива отсвирен още в началото. Ще отречете ли, че определени автори умишлено се игнорират, други умишлено се превъзнасят, защото са от нашата групичка. Ще отречете ли, че има хора, които държат да са на първа линия, на всяка цена? Е, къде отива удоволствието от общуването и споделянето?! И се появява лицемерието, фалшивият и никому ненужен имидж. Книги онлайн, които никой не чете. Фотографии, които публикувани във фотографски сайт, ще останат незабелязани. Харесва ли ви всичко това?!

stormwatch

• Закоравял потребител
« Отговор #68 -: 22 октомври 2021, 11:54 »
Е, да- няма гаранция. Ще дойде някой и ще прасне 3. Ще дойде друг и ще прасне 5... Ще дойде трети и нищо няма да прасне :) ... Ама поне ще има няк'во подобие на нормален диалог между автор/нехаресал, автор/харесал и автор/просто случайно наминаващ :D , а не няк'во анонимно мишкуване...

Амиии, автор, който си е повярвал, че 100 процента от нещата му са перфектни, велики и гениални, има сериозно (ама наистина сериозно) разминаване с реалността :) !
« Последна редакция: 22 октомври 2021, 11:56 от stormwatch »

DPP

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #69 -: 22 октомври 2021, 12:05 »
Брей, че сексистки коментари, Сенд, не ме разсмивай с подобни клишета :)

И точно една жена ще ти каже, че си напълно прав, в изброеното, до последно!
Но бясни ми ти, къде в тази картинка вписваш субективността? Това не е 2+2=4.

Задай си въпроса защо не се стимулират млади и нови творци тук.
Кой е дефакто стимулът, за да бъдеш ти стимул за някой?

Автор, който иска обяснение за ниска оценка, освен изброените мишкувания и т.н., какво според теб друго си мисли, stormwatch? :)

« Последна редакция: 22 октомври 2021, 12:08 от DPP »

stormwatch

• Закоравял потребител
« Отговор #70 -: 22 октомври 2021, 12:34 »
Не знам. Честно. Аз съм против анонимните мишкувания, за други неща няма как да предполагам :) . А ако някой наистина си е повярвал, че е много велик, това не е мой проблем :) ...
« Последна редакция: 22 октомври 2021, 12:37 от stormwatch »

DPP

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #71 -: 22 октомври 2021, 12:54 »
Ами, щом не е поединичен проблем, защо тогава го правим световен проблем, кой какво и с каква оценка си го мисли? :)

Как предлагате да се спрат кликите? Как предлагате да се спрат фиктивните високи оценки на "наши" хора, което автоматично отсвирва нови автори?

Негативният коментар не отказва ли нов автор?! А липсата на всякакъв коментар?!
Все субективни неща, но ние сме субекти, няма как. Няма човек - няма проблем! :)

Дотук, само сме против нещо. Нека дадем конструктивни мнения по някои въпроси.

Нищо в този малък социум, който е копие на големия отвън, нето в големия, не е идеално! Навсякъде важи законът на джунглата.

Сенд

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
« Отговор #72 -: 22 октомври 2021, 13:32 »
Смути, българите не обичат инициативите и промените. Те си трайкат и чакат някой да ги "оправи". Е, Админ взе решение, смятайте се за оправени. :)  Щом законът на джунглата важи и за хората, толкова по - зле за тях.

DPP

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #73 -: 22 октомври 2021, 14:29 »
Хахахаха,
който се чувства оправен, моля да си иска сертификат, че е тематично :)
И обоснована оценка да си иска :)
« Последна редакция: 22 октомври 2021, 14:31 от DPP »

Ив...

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #74 -: 22 октомври 2021, 15:06 »
Ето, аз ви давам конструктивно решение и ви го казах още от начало. Статистиките ги имате в софтуера и всички модератори си ги гледат. Ами пуснете ги тия статистиките и на всеки потребител. За да може да кликне върху звездичките си и да му излезе списъче, че тоя, тоя и тоя са сложили тия, тия и тия звездички. Да се види открито, как елитарни мижитурки са ходили да слагат анонимно единици и двойки, на всеки, който им е написал негативен коментар и готово. Ама не, сега ще експериментираме с всичко друго, но само не и това. Аз лично изпробвах новата система при колежката Монева, поставих тройка, обосновах се, зададох въпроси за неиздържаности и неясноти в текста, на които не само, че не ми беше отговорено, но получих цял куп лични обиди, дори и от модератор, който с назидателен том ми обясни, че нямам място сред тези елитни поетични среди тук. Нито имам право на мнение, въпрос към автора и отговор на въпроса ми.  Но въпросът за младите автори е наистина много наболял, защото аз често срещам млади хора пишещи добре, без никакви оценки, коментари и дори прочити, и се старая да им казвам по някоя добра дума, за да не се обезсърчават. Само че една птичка пролет не прави и тези млади хора си тръгват огорчени като гледат какви глупости се кичат с по пет звезди и цял куп възторжености отдолу. Но това е положението. Силният побеждава, а зелените пишат до полуда понеже си плащат и ние четем та се късаме. Тъй ще е то. Въпрос на администриране е какви хора искаш да преобладават в твоя сайт.     

: ??:??