Нови правила за конкурсите за проза

Автор Тема: Нови правила за конкурсите за проза  (Прочетена 1024 пъти)

iskra1979

• Закоравял потребител
  • Публикации: 36
Re: Нови правила за конкурсите за проза
« Отговор #30 -: 10 май 2020, 15:01 »
Забрави да включиш и награда да има :) Поне кутия бонбони ;)  :D :D :D
Не че нещо, ама просто не се сдържах - и за какво са ви тези конкурси? Питам за една приятелка, искала да се включва... Но моето скромно мнение е , че това е безсмислено - защото пак ще има приятели на приятели и т.н..... ако се сещаш. Просто няма смисъл, не искам да те отчайвам, но.....
« Последна редакция: 10 май 2020, 15:05 от iskra1979 »

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 152
« Отговор #31 -: 10 май 2020, 15:58 »
ЕдинСкитник, честно на мен ми е абсолютно все едно дали ще бъдат излъчени - разказ на годината, стихотворение на годината, есе на годината, басня на годината, а както сме започнали защо не и автор на годината и награда за цялостно творчество. :) Шегувам се, но наистина не се вълнувам от това. То в предизвикателствата не може да се държим нормално - все някой обиден, недоволен, пък такова признание, а? Мога да попитам как смяташ да се "излъчи" победителя, но... За мен това няма никакъв смисъл. И все пак да преположим, че в сайта "Откровения" в 1952 година са публикували Хемингуей и Ремарк. Единият в тази 1952 година е издал " Старецът и морето" , другият същата година издава " Искрица живот" . Хайде сега някой да каже коя от двете трябва да е книга на годината.  Аааа... аз нямам инфо, но е много вероятно и други хубави книги да са били издадени тогава. Такъв един избор на по-по-ной ми се струва излишен.

самотния-вълк

• Закоравял потребител
  • Публикации: 25
« Отговор #32 -: 11 май 2020, 11:52 »
И все пак да преположим, че в сайта "Откровения" в 1952 година са публикували Хемингуей и Ремарк. Единият в тази 1952 година е издал " Старецът и морето" , другият същата година издава " Искрица живот" . Хайде сега някой да каже коя от двете трябва да е книга на годината.  Аааа... аз нямам инфо, но е много вероятно и други хубави книги да са били издадени тогава. Такъв един избор на по-по-ной ми се струва излишен.
На Изток от рая

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 224
  • откровена до болка
« Отговор #33 -: 11 май 2020, 17:13 »
Предизвикателствата възприемам като обмен на идеи. И винаги съм се стремяла , ако участвам,  разказите да са достатъчно добри,за да могат да влязат в бъдеща книга. Понякога темите не ме вълнуват, друг път много ми допадат, но и в двата случая чета - винаги намирам нещо интересно - как трябва и как не трябва да се пише. Аз съм ЗА запазването на тези конкурсчета, а този, на който его-то му е твърде силно - да не участва:)
« Последна редакция: 12 май 2020, 00:37 от esenna »

ЕдинСкитник

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #34 -: 11 май 2020, 19:38 »
Е ясно, какво пък. Почти бях сигурен в "обезкостяването" на предложението ми. Нормално е конкурсите да бъдат стимул за авторите. От мен толкова. Поздрави на компанията.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 586
« Отговор #35 -: 26 май 2020, 12:16 »
Има нещо гнило в Дания. И не само там...
Поредният победител в предизвикателствата в Проза, за когото са гласували САМО от профили без нито една публикувана буква в сайта, нито едно произведение, нито един коментар. Половината от тях са регистрирани преди месец, конкретно за гласуването, а другата половина - отново по едно и също време преди година. И за една година никаква активност! Но сега, о, каква случайност, всичките влизат накуп и гласуват точно за едно и също нещо. Нещо като разказ, нещо като нищо, което даже не е и по темата!
Не мисля, че уважаващите себе си автори ще продължат да участват в състезание, което се опорочава по толкова елементарен и повтарящ се за кой ли път начин.
Да, вотът на публиката е хубаво нещо, но само ако е истински. Преди години, когато започнахме миниконкурсите, гласуваха само участниците. Тогава не можеше да има такава измама. Участниците бяха в темата. Гласуваха или не гласуваха според собствената си съвест. Но някак си го имаше състезателния дух. Сега, след това поредно недоразумение, класирано на първо място, за какво състезание можем да говорим?!

Един IP адрес - един глас за произведение!

самотния-вълк

• Закоравял потребител
  • Публикации: 25
« Отговор #36 -: 27 май 2020, 10:00 »
На основание т.4 от Общите условия анулирам класирането на предизвикателството Чудовища и демони в нас. Технически не мога да отнема грамотата на победителя. Да й се радва, ако манипулиран вот може да е повод за радост.
Предлагам всеки желаещ до 23:59 на 30 май да номинира по свое желание някой, който да зададе следващата тема. Получилият най много номинации на следващия ден ще зададе новата тема.
Номинирам Пер Перперикон
« Последна редакция: 27 май 2020, 11:05 от самотния-вълк »

iskra1979

• Закоравял потребител
« Отговор #37 -: 27 май 2020, 10:29 »
Номинирам Админ, смятам, че така ще е най-правилно.
иначе решение има -щом е влизал с едно и също ай пи - триене на профила...
« Последна редакция: 27 май 2020, 10:32 от iskra1979 »

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 152
« Отговор #38 -: 27 май 2020, 13:48 »
Задаващият темата няма право да участва, нали? Поради тази причина ще подкрепя предложението на Искра, темата този път да зададе Админ.

Сара-Хъстлър

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #39 -: 28 май 2020, 09:49 »
Предлагам задаващия темата да е този на второ място. Дори и да не може да му се връчи грамота (така разбирам от написаното до сега?), той би бил първият, ако не беше манипулираното гласуване. Поне тази чест можем да му дадем.

iskra1979

• Закоравял потребител
« Отговор #40 -: 28 май 2020, 10:06 »
В никакъв случай - и той е за наказание.... :(  :( :(

Mazaco

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 10
« Отговор #41 -: 28 май 2020, 11:22 »
Ако вотът не беше манипулиран, победител щеше да е Crazy Diamond ( Веселин Данчев), който е на трето място. Защото и първият и вторият в класирането са от един дол дренки. Затова аз предлагам новата тема да бъде зададена от класиралия се на трето място - Веселин Данчев.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 586
« Отговор #42 -: 28 май 2020, 13:34 »
И аз съм за Веселин Данчев.
А на така наречения "втори", не желая да му споменавам името, ако действително и той е гласувал с фалшиви профили за себе си, едно наказанийце от ШЕСТ месеца забрана за участие в предизвикателствата би му лепнало много заслужено!
Един IP адрес - един глас за произведение!

silvina84

• Глобален Модератор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 216
« Отговор #43 -: 28 май 2020, 15:59 »
Подкрепям Перперикон. И аз съм за Веселин Данчев.

brinne

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 12
« Отговор #44 -: 29 май 2020, 16:33 »
Да, напълно логично е Веселин Данчев да зададе следващата тема.
Съгласна съм с ПерПерикон, че конкурсите се опорочиха дотолкова, че станаха един голям фарс...
А за Кентавър-а какво да кажем, като и той "спечели" чрез подобни способи...

: ??:??