Връзката ви не е поверителна

Автор Тема: Връзката ви не е поверителна  (Прочетена 1780 пъти)

me6

• Маниак
  • Публикации: 91
Този надпис ми излиза на таблета , когато се опитвам да влезна в сайта. И отдолу този надпис
NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID, . Някой знае ли какъв е проблема , защото не може да се влезе в сайта.

me6

• Маниак
Re: Връзката ви не е поверителна
« Отговор #1 -: 08 юни 2020, 13:03 »
chrom 41.0.2272.94  ТОВА ПИШЕ И НЕ МИ ПРЕДЛАГА ОБНОВЯВАНЕ.

me6

• Маниак
« Отговор #2 -: 08 юни 2020, 13:18 »
От компа нямам проблем , само от таблета ОС му е андроид. Преинсталирах го и пак не работи , но 2-3 пъти в деня ме пуска. Нещата ще са по-сложни от преинстал и т.н.

me6

• Маниак
« Отговор #3 -: 08 юни 2020, 13:35 »
Това стана след , като върнах заводските настройки. Админа трябва да е в час с това. И понятие си нямам от сървъри и сайтове.

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #4 -: 09 юни 2020, 23:21 »
Доста елементарно, но дали датата на устройството е правилно настроена? Това е най-честата прочина за проблем с валидността на сайтови сертификати.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 966
« Отговор #5 -: 10 юни 2020, 00:33 »
Мисля, че хората добре са те ориентирали.
Представи си, че сертификатите се издават от нотариуси. Браузъра ти да има доверие на сертификата трябва да има списък с доверени нотариуси. Е този списък трябва да се обновява от време на време, било то от операционната система или браузъра.
Ако ти е старо устройството и няма поддръжка и нищо не може повече да бъде обновено, няма ли вариант да кажеш на браузера, че искаш да въпреки предупрежденията му да отвориш страницата? Обикновено има такава опция, макар да не се набива на очи.
Иначе може да сте спокойни - всяка година ние купуваме сертификати и връзката със сайта е поверителна. :)

me6

• Маниак
« Отговор #6 -: 11 юни 2020, 17:58 »
Мерси , аз в сайта не се съмнявам. Ще се упражнявам в настройките и после на боклука. :D

me6

• Маниак
« Отговор #7 -: 17 юни 2020, 09:34 »
Нищо не става , казва ми се че това е най-новата версия. Може би има в настройките трябва да има опция да позволява свързване с тези сайтове.

me6

• Маниак
« Отговор #8 -: 17 юни 2020, 13:19 »
lenovo TAB2 A7-30dc това е модела , версия на андроид 5.0.1 , версия на ядро 3.10.54 , това пише в настройките

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #9 -: 17 юни 2020, 16:51 »
Ако използвате гугъл акаунт за браузъра, и няма проблем със запомнянето на паролите за него, върнете хром до заводско положение. Това ако е вграден в устройството става от настройки->приложения->chrome. Ако не е вграден от същото място трябва да се изтрият данните за приложението. След това, приложението трябва да се обнови до последната налична версия в гугъл магазин. Chrome е доста претенциозен към обновяване, ако мястото на устройството не е достатъчно, за съжаление, така че е добре, ако е налично приложение за почистване да се пусне преди обновяването. Проверете също така дали датата и особено годината, зададена в устройството е актуалната и дали таблета няма навика периодично да я "забравя". Препоръчва се автоматично сверяване на времето, но в по- старите версии на андроид понякога прави проблеми и е нужно да се изключи, да се настрои ръчно и отново да се включи. Това е от ключово значение за валидността на сертификатите.

me6

• Маниак
« Отговор #10 -: 19 юни 2020, 08:37 »
Хрома е най-идиотския браузер. Преинсталирах пак , всичко необходимо направих , актуализации и какво ли не. След преинстала заработи малко и пак същото. Дори отказа да инсталира и месинджъра. Инсталирах си Мозилата от нея се влиза. Благодаря за съветите , това ще е малко Хром , малко Мозила. Идиотизъм до шия.

me6

• Маниак
« Отговор #11 -: 23 юни 2020, 09:22 »
Е има някакъв напредък вече е 50/50. Някога ме пуска , някога не. :D

me6

• Маниак
« Отговор #12 -: 29 юни 2020, 20:56 »
Е от тези неща , ама хич не разбирам. Децата в махалата ги щтракат , като пианисти. Ама от инат пък няма да си взема друг таблет.  :D

: ??:??