Предложение за ново предизвикателство в проза

Автор Тема: Предложение за ново предизвикателство в проза  (Прочетена 910 пъти)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 601
Пропуснах нещо важно - заглавието на разказа. Докато публикуваме поредните части може да го озаглавим работно "Съавторски разказ - еди-коя си част". Когато приключим, всеки от петимата ще даде предложение за заглавие. Ще гласуваме публично, като всеки ще може да гласува за едно предложение, без то да е собственото. Авторът на спечелилото заглавие публикува готовия разказ, като в подзаглавие вписва имената на съавторите. При равен брой гласове за заглавието, викаме на помощ модератора да избере от предложенията с най-много гласове това, което ще стои над общия разказ.
А името на предизвикателството предлагам да бъде "Съавторски разказ". С цитирани в правилата му имена на записалите се участници.
« Последна редакция: 01 юли 2020, 08:31 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

Довереница

• Луд форумджия
  • Публикации: 197

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 123

brinne

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 18
Аз съм съгласна с правилата, описани от perperikon и се надявам на ползотворно сътрудничество.
А кой ще е администратор на предизвикателството?

perperikon

• Форумен лъв
Модератор на предизвикателствата в раздел Проза е самотния_вълк (Севделин Порчев).

brinne

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 18
Да, знам.

Значи и на новото. ОК!

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 236
  • откровена до болка

perperikon

• Форумен лъв
Вече всички дадохме своите предположения за броя на думите в първия текст в Проза на 03.07. Ето ги от малко към голямо:
289 Довереница
364 perperikon
470 esenna
505 brinne
530 sauronboab

самотния-вълк

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
Браво. Сега остава да измисля как да го оформя като предизвикателство. Т.е. да се преборя с платформата. Като предлагам да се гласува за отделните части. Този, който пише финала, ще има теоретична възможност да гласуват два пъти за него, но това ще го реши жребий и ще е честно. Ако идеята потръгне, победителят ще може да зададе началната част и сюжета на следващото предизвикателство. Стига да сте съгласни да стане така

perperikon

• Форумен лъв
А не може ли без гласуване и без победител? Все едно някой да каже, че Илф пише по-добре от Петров в общите им творби. Ако ще правим един продукт, без класации, моля. Предизвикателството е точно в това - няколко автора с различен стил на писане да създадат общ разказ. Иначе всяка класация в случая ще е като камък, хвърлен в Марсовата нива.
« Последна редакция: 01 юли 2020, 21:01 от perperikon »

perperikon

• Форумен лъв
Оформянето като предизвикателство в случая ще има функцията на популяризиране на идеята и следене на поредицата. Сигурен съм, че много автори не влизат във форума и не знаят за замисъла ни. Така ще научат и може би следващият път ще искат да се включат и те, кой знае?
« Последна редакция: 01 юли 2020, 21:11 от perperikon »

самотния-вълк

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
А не може ли без гласуване и без победител? Все едно някой да каже, че Илф пише по-добре от Петров в общите им творби. Ако ще правим един продукт, без класации, моля. Предизвикателството е точно в това - няколко автора с различен стил на писане да създадат общ разказ. Иначе всяка класация в случая ще е като камък, хвърлен в Марсовата нива.
Би трябвало да може, но трябва да проверя дали платформата има такава опция - без гласуване. Но си мисля, че няма. А съм сигурен, че все някой няма да е прочел описанието и ще гласува.  Другият вариант е да се пусне на общо основание извън предизвикателствата, ама си мисля, че така ще се затрупа в общия поток. Ще го мисля тази седмица.

perperikon

• Форумен лъв
Системата може да бъде заобиколена елегантно. Просто задаваш време за гласуване 1 минута в три след полунощ на еди-кой си август. :) С обяснение, че е нарочно.

perperikon

• Форумен лъв
"Слънчев човек" на latinka. На око много над 530 думи. Така че започваме по обратен ред от списъка. Пръв е sauronboab. Леко перо на всички!

Довереница

• Луд форумджия
  • Публикации: 197
1860 по Word :D
Успех на всички!

: ??:??