Музей (тема за Салвадор Дали)

Автор Тема: Музей (тема за Салвадор Дали)  (Прочетена 1714 пъти)

faithg

• Гост
« -: 03 ноември 2004, 16:40 »
Четох някаде че са му направили музей по този повод ,тази Испания е златна мина в това отношение.Ако някой е виждал 'тайната вечеря' на
Дали не може да не е останал удивен от тази толкова истинска покривка на масата :D Много Велик !

редактирано заглавие.
sneaky

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
« Отговор #1 -: 03 ноември 2004, 20:36 »
За музея на Салвадор Дали ли говориш ?
Много неуловимо се изразяваш и докато разбера...  :oops:

А защо не се лог-ваш всеки път ?
I'll do graffiti if you sing to me in French

Snowwhite

• Форумен лъв
  • Публикации: 298
« Отговор #2 -: 03 ноември 2004, 23:22 »
Музеят е УНИКАЛЕН,неповторим,единствен по рода си.Аз съм разглеждала снимки от интериора му,но ми се подкосиха краката,въпреки,че бях подготвена за нещо невиждано.Има кресло във формата на сочни и ярко червени женски устни,които с останалите предмети в стаята,погледнати от далечен ъгъл,образуват лице,напомнящо на това на Мерилин Монро.Но това,което ме впечатли най-много е картината,изобразяваща голата фигура на съпругата на Дали-Галатея,която,погледната от определено разстояние и височина,започва да изглежда като портрет на Ейбрахъм Линкълн(има специално направен "втори" етаж,от който се разкрива гледката).Абе...За Дали темата е толкова дълга и обширна,че няма да стигне цялото време на света да я обсъдим и наполовина даже!!!
Няма по лесно от това да живееш в приказка-просто отваряш широко очи и сънуваш на воля!!![/size][/color]

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
« Отговор #3 -: 06 ноември 2004, 05:38 »
малко Салвадор Дали за да видим все пак и ние за какво иде реч. ;)

Salvador Dali
I'll do graffiti if you sing to me in French

Mapu

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #4 -: 06 ноември 2004, 07:53 »
звучи много интересно  :lol:
Палавото Миме със сладкото име :)

© 2003-2019, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.